Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asharot    446

Wkreć regulację zatrzasku na klej do gwintu wtedy śruba będzie ciężko chodzić i ustawisz w pozycji jakiej chcesz i nie poluzuje się samoczynnie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Wyjąłem wałki sprzęgłowe w celu wymiany łożysk, lecz podczas wyjmowania, na łączeniu z wałkiem głównym wysypały mi się wałki-igiełki łożyska, wyczytałem że było tam normalne łożysko wałkowe w obudowie, no i teraz nie wiem czy bawić sie w te igiełki i zakładać? czy można założyć jakieś w obudowie łożysko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848
Napisano (edytowany)

Mylisz łożyska,łożysko w obudowie to w tej co się przykręca na 3 śruby nimbusowe M8 w to wchodzi wałek I stopnia,łożysko igiełkowe jest osadzone w środku wałku dokładnie 23 sztuki.Nie przeczytałeś tego tematu a już lecisz postem gdzie było to wałkowane tyle razy,następnym razem delikatnie wyjmuj wałek i przymocuj te igiełki za pomocą sznurka,trytki czy druta miedzianego.Teraz przed włożeniem wałka daj towotu na wałek główny następnie po układaj te igiełki wszystkie i złap trytką na końcu igiełek,wsadź trochę wałek i usuń trytkę.Weź sobie katalog części będziesz widział jak to jest zbudowane,rozkręcasz i nie analizujesz co gdzie siedzi? Dobrze przed rozkręceniem prze studiować katalog części będziesz wiedział na co mniej więcej się przygotować i co po kolei idzie,literatura tak dostępna jest na temat ciągnika że to głowa mała 

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Nie myle łożysk, to że między walkami idą łożyska to wiem, tylko pytam się o te łożysko co są same wałki, w 4011 jest całe łożysko w obudowie, u mnie są wałki, i chodzi mi tylko czy zakładać te wałki czy może zmienić je na łożysko walkowe w obudownie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

O które ci łożysko chodzi? O łożysko w wałku II stopnia? Weź mi to pokaż na rysunku bo są ogólnie 3 łożyska na tych wałkach,2 z tych już ci powiedziałem,ostatnie 3 zostaje między wałkami I i II stopnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
2 godziny temu, Mikua napisał:

Nie myle łożysk, to że między walkami idą łożyska to wiem, tylko pytam się o te łożysko co są same wałki, w 4011 jest całe łożysko w obudowie, u mnie są wałki, i chodzi mi tylko czy zakładać te wałki czy może zmienić je na łożysko walkowe w obudownie 

Chodzi ci o łożysko giełdowe w główce walka sprzęgłonego to jak masz same igełki to tak musisz założyć bo jak byś chciał zmienić na koszyczekbys musiał byś zmienić ten wałek i górny wałek w skrzyni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

Witam znawców c 360.mam pytanie odnośnie wałka pośredniego w skrzyni .wymieniam 8 od strony sprzęgła i łożyska oporowe itp.odkrecam z dołu pokrywę żeby resztę oleju zlać a tam nakrętka odkręcona i to dawno bo gwintu już brak.moje pytanie czy mogę to tak zostawić czy coś poważnego piznie w końcu od tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
10 godzin temu, tomek1986 napisał:

Witam znawców c 360.mam pytanie odnośnie wałka pośredniego w skrzyni .wymieniam 8 od strony sprzęgła i łożyska oporowe itp.odkrecam z dołu pokrywę żeby resztę oleju zlać a tam nakrętka odkręcona i to dawno bo gwintu już brak.moje pytanie czy mogę to tak zostawić czy coś poważnego piznie w końcu od tego?

Jest nieciekawie , nie radze jeździć dalej szczęście że wcześniej nic sie nie stalo w polu , trzeba robic teraz :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

To jest ta nakrętka właśnie.pytanie moje czy ten wałek da radę do tyłu tyle wysunąć żeby nową założyć bez rozbierania całej skrzyni

15497803615891095965670.jpg

Wiadomo że z tyłu wałek wiem wyjmne,ale pytanie czy on gdzieś jeszcze trzyma?,,zabezpieczenie gdzieś ma?klin jakiś?i czy żadne łożyska się polecą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
18 minut temu, tomek1986 napisał:

To jest ta nakrętka właśnie.pytanie moje czy ten wałek da radę do tyłu tyle wysunąć żeby nową założyć bez rozbierania całej skrzyni

15497803615891095965670.jpg

Wiadomo że z tyłu wałek wiem wyjmne,ale pytanie czy on gdzieś jeszcze trzyma?,,zabezpieczenie gdzieś ma?klin jakiś?i czy żadne łożyska się polecą?

Pisz do @Adi96 on udzieli ci zadowalalajacej odpowiedzi ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Koło obrotów niezależnych wom wychodzi przez ósemkę,i będziesz mi dojście do nakrętki.Zdejmij pokrywę górną skrzyni,widełko przesówne, wałki I i II,wyjmij tylny wałek z mostu, dźwignia wom maksymalnie do góry,i cofnij dolny napęd womu do tyłu,koło spadnie z wałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

temat nakrętki opanowany 😉 dało się bez dzielea na 3 częsci,a skrzynia w środku bez uszkodzeń na szczęscie

A za wszelkiego rodzaju porady wielkie dzięki 😉 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam  koledzy jaka jest różnica w oleju zalecanym do skrzyni c-360 hipol 6 80W gl-4  , a olejem gl-4 80w90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Pewnie z punku technicznego jest, z praktycznego nie ma, czy zalejesz takim czy takim, będzie chodzić. u siebie zalałem Agro Utto 10w30 i wszystko działa jak powinno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Bo miałem zalewany 6 i 4 to 6 był gęstszy stąd wniosek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
Dnia 11.07.2019 o 21:48, Mikua napisał:

Pewnie z punku technicznego jest, z praktycznego nie ma, czy zalejesz takim czy takim, będzie chodzić. u siebie zalałem Agro Utto 10w30 i wszystko działa jak powinno 

UTTO to olej przekładniowo hydrauliczny spełnia normy  gl-4 i HV to lepszy jak hipol 6 80W wychodzi że jest jedno sezonowym olejem na niskie temperatury 80W -WINTER-ZIMA i dlatego zalecają do skrzyni z hydrauliką a latem w wyższych temperaturach ciekawe jak się zachowuje  pewnie 40 lat wstecz nie było niczego lepszego pamiętam hipol superol i lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54
Dnia 11.07.2019 o 15:43, STANK napisał:

witam  koledzy jaka jest różnica w oleju zalecanym do skrzyni c-360 hipol 6 80W gl-4  , a olejem gl-4 80w90

Hipol6 gl-4 80w to olej przekładniowo-hydrauliczny , a Hipol gl-4 80w90 to olej przekładniowy (ten drugi jest gęściejszy) 

Edytowano przez pudło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam, mam pytanko, czy jeśli brakuje kilku igielek w lozysku na walku ataku coś poważnego może się stać? Wymieniałem Uszczelki dolne w skrzyni biegów i było w tej pokrywie kilka popekanych igielek, w sumie 6-7 szt. Wzięły się prawdopodobnie tam dlatego że był luz na walku ataku i wałek chodził przód tył około 0,5 cm. Luz skasowałem, wymieniłem koła ataku i te duże talerzowe , wszystko jest złożone gotowe do malowania i nie wiem co robić, czy zostawić jak jest czy rozbierać znowu co nie za bardzo mi się podoba... 

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj