pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ŚOR-y do strączkowych?

galeria
bobik bobas
perelka96    0

Miałem w tamtym roku 2ha bobiku a w tym roku zamierzam posiać 2,5ha. Bardzo podoba mi się ta roślina. Ja miałem odmiannę Bobas, którą bardzo polecam mi udało się osiągnąć wydajność 4t/ha. Jedyny problem jaki miałem to przytulia czepna nie wiem czym ją zwalczać może mi ktoś doradzić. Z góry dziękuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

perełka a nie pryskałeś Afalonem ?

ja po siewie daje Afalon ok 2 l na ha i spokój, później łącze oprysk za strąkowca ze środkiem na plamistość i jest czysto

 

P.S. ładny plon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Miałem w tamtym roku 2ha bobiku a w tym roku zamierzam posiać 2,5ha. Bardzo podoba mi się ta roślina. Ja miałem odmiannę Bobas, którą bardzo polecam mi udało się osiągnąć wydajność 4t/ha. Jedyny problem jaki miałem to przytulia czepna nie wiem czym ją zwalczać może mi ktoś doradzić. Z góry dziękuje. :)

Afalon 1l/ha + Command 0,25l/ha. Dodatek Commandu jest właśnie na przytulię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka96    0

Sprzedaje hodowcom bydła i świń. Bo bobik ma 30% białka więc biorą. A cena to do 1000zł/t ale średnio to 850-900 zł.

 

Afalon 1l/ha + Command 0,25l/ha. Dodatek Commandu jest właśnie na przytulię.

Afalon dawałem ale to na przytulię nie pomaga a z Commandem muszę spróbować. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Do ilu dni po siewie mozna wykonać zabieg Afalonem? Piszą niby że do trzech, ale warunki są niesprzyjające i ma padać przez kilka najbliższych dni, a bobik wczoraj posiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Do ilu dni po siewie mozna wykonać zabieg Afalonem? Piszą niby że do trzech, ale warunki są niesprzyjające i ma padać przez kilka najbliższych dni, a bobik wczoraj posiałem.

Znajomy pryskał po 5 dniach od siewu i nic się nie stało, ja opryskałem w piątek i chyba dobrze zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr.W    1

Witam. Bobik zacząłem siać we wtorek 11marca a skończyłem w piątek 14marca niestety zabrakło nasion jeszcze do obsiania na około 2,5ha. W sobotę już załamała się pogoda (Tarnów) i do teraz warunki nie pozwalają na siew i oprysk doglebowy afalonem i comandem. Pogoda ma się poprawić dopiero w piątek ale nie wiem czy uda się wjechać na rędziny z agregatem uprawowo siewnym z opryskiwaczem raczej tak. Moje pytanie czy ktoś z was pryskał więcej niż 12 dni po zasiewie bobiku kombinacją afalon +comand i jak to się odbiło na bobiku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka96    0

To musisz sam ocenić czy się da jeszcze opryskać. pójdź na pole i zobacz w jakiej fazie kiełkowania są nasiona jesli jeszcze nie skiełkowały albo mają małe kiełki to możesz bez obaw pryskać(ale myślę że przy słabej i zimnej pogodzie nie ma jeszcze kiełków). Ja opryskałem jednego roku jak miał już dość duże kiełki to mi trochę go podpaliło zrobił się czarny a niektóry żółty i padła część na szczęście nie wielka. Mam jeszcze pytanie ile siejesz bobiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Ja posiałem we wtorek na głębokość około 8-10cm. Bezpośrednio po siewie zabieg Linurex + Comand. Planuje jeszcze dwa zabiegi na strąkowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam .Siał ktoś Bobik na ziemi 4a, i 4b ? Jak tak to jakie plony były??


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka96    0

Moim zadaniem plon bobiku nie zależy w tak dużym stopniu od klasy ziemi, a raczej od warunków pogodowych i chronienia plantacji od robactwa i grzybów. U mnie na 3 i 4 klasie w tamtym roku miałem 4 t/ha. Odmiana bobas.

 

A jeszcze jedna sprawa powschodził wam już bobik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Ja sialem 14 marca, to już się pojawia na powierzchni.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka96    0

Ja siałem w czwartek do wieczora i nie zdążyłem oprysakć a w piątek i sobotę cały dzień wiało i też nie dałem rady opryskać. Dzisiaj idę na pole patrzę a ziarno już ma małe kiełki jutro rano ogień z opryskiem bo jak nie to będzie za późno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Ja też siałem siewnikiem do zboża (coś na obraz poznaniaka, ale własnej roboty), jednak stwierdziłem, że troszkę płytko mi to wsiało i w tym roku dorobiłem większe redlice, na mocniejszych sprężynach. Efekt zadowalający. Zobaczymy jak będzie bobik wschodził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Mogę na weekendzie wrzucić zdjęcie samej redlicy do bobiku i całego siewnika z redlicami do zboża, bo redlice do bobiku już są zdjęte z siewnika.

Edytowano przez Bizonek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj