bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

grys    279
13 godzin temu, micgal39533 napisał:

ja teraz robie wszystko na brudno nie opłaci się obierać jedynie przemysł obrać 

jaką cenę uzyskałeś na brudno jeśli można wiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
Dnia 22.01.2023 o 18:50, grys napisał:

chyba że znajdziesz dobrego kupca i zrobisz pęczki po 10sztuk to i za taki pęczek od 4 do 6 zł można dostać

można też w taki siatkowe rękawy pakować po 10

albo po pół kilo ro jakieś 12 15 sztuk po 10zł 

sporo jest sposobów jak to sprzedać i gdzie 

trochę trzeba pokombinować i da się fajnie zarobić na tym małym bo jak mosowo to po 3 zł kg to takich 4rek wchodzi 26 

Ale mowie o ekologicznym bez zadnej chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
2 godziny temu, Grandzik napisał:

Ale mowie o ekologicznym bez zadnej chemii

a mój to niby jakąś chemie widział :ph34r: 

2 godziny temu, micgal39533 napisał:

Od 15 gr za 4cm do 1,7 za 6,5

u handlarzy takie ceny u nas to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

giełda nie jest wyznacznikiem ceny bo tam jest cena chwili, w jednej chwili po tyle zaraz dowiozą i cena leci albo nie dowiozą i idzie w górę jednego dnia po tyle następnego się zwiedzą i zjadą i leci albo zupełnie odwrotnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Ja na giełdę nie jeżdżę wszystko z domu zabierają, już końcówka została z 50 tys główek tak że luzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Kopał ktoś czosnek takim sprzętem .jak się sprawdza jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie to proszę o opinie

DSC_0089_1.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

U mnie kopał gościu jeden sezon i więcej tego nie widziałem, dla siebie na nie duże obszary to może i można się pobawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

A kopie ktos oglawiajacym do np. Selera/marchwi/pora? W sumie zasada taka jak w tym ze zdjecia, tylko jest jeszcze noz do oglawiania i tasma, ktora leci do skrzyniopalety. Tylko dochodzi kolejny problem technologi przechowania obcietych glowek. Widzialem kiedys u jednego skrzyniopalety, a w srodku rury do wentylacji czy nagrzewnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
16 godzin temu, notkiz napisał:

To czym najlepiej kopać i zbierać czosnek?

rękami kombajn wiążący często obija i jeśli na handel to jeszcze jak cię mogę ale sadzeniaka absolutnie łuparki też sa do kitu nie ma jak ten do sadzenia ręcznie 1 ha w ubiegłym roku kopanie 8 osób w polu podcięty wyorywaczem w 5 dni potem zwiezione i w 6 osub w 4 dni ścięte na gotowo suszony na przyczepach  5 ton sadzeniak wisiał w wiązkach do łupania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
2 minuty temu, micgal39533 napisał:

Co ty za głupoty gadasz z tym obijaniem i sadzeniakiem, od kilku lat kopiemy i żadnych problemów nie ma.

to się ciesz też bym wolał żeby się dało . A może to wina ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Ja u siebie sadze na różnych ziemiach i problemu z tym nie było, jeżeli jest luźna ziemia to się po prostu ustawia trzepaki na mniejsze obroty i tyle, ale świeżemu czosnkowi nawet obicia nie przeszkadzają jeżeli jest zdrowy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
19 minut temu, micgal39533 napisał:

Ja u siebie sadze na różnych ziemiach i problemu z tym nie było, jeżeli jest luźna ziemia to się po prostu ustawia trzepaki na mniejsze obroty i tyle, ale świeżemu czosnkowi nawet obicia nie przeszkadzają jeżeli jest zdrowy

zrób sobie próbę 10 główek zdrowych i 10 takich samych tylko każda stuknij o coś i powieś zobaczysz co się stanie jak będzie połowa września i będziesz je łupał  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

W połowie września to czosnek musi w chłodni już być, wcześniej kopało się ręcznie też się obijało główkę o główkę i nic nie było a kombajn na pewno nie bije tak jak ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
24 minuty temu, grys napisał:

zrób sobie próbę 10 główek zdrowych i 10 takich samych tylko każda stuknij o coś i powieś zobaczysz co się stanie jak będzie połowa września i będziesz je łupał  

ja kopie kombajnem, nawet na lekkich ziemiach i nigdy nie mialem problemu, zeby cos z czosnkiem bylo nie tak od uszkodzenia mechanicznego, nawet i teraz go sprzedaje bez chlodni, podstawa zeby dobrze byl wcesniej zasuszony.

Jedynie mialem problem pierwszy raz zaczalem uprawiac 1 ha czosnku, kupiem od  8 osob czosnek z calej Polski i wlasnie od 7 osob czesc czosnku juz we wrzesniu zaczynala sie psuc., na nastepne lata sadzeniaka zostawilem sobie od 1 osoby i nie mam zadnego problemu, zeby mi sie czosnek psul.

Wiec podstawa to odpowiedni sadzeniak, a nie kopanie szpadlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj