bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

notkiz    40

Ja będę pierwszy raz sadził. Mam 50 główek harnasia kupione od rolnika. Czy zaprawić go zwykłą zaprawą od zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
Dnia 17.11.2022 o 07:39, notkiz napisał:

Ja będę pierwszy raz sadził. Mam 50 główek harnasia kupione od rolnika. Czy zaprawić go zwykłą zaprawą od zboża?

tak tylko nie przesadz z dawką bo go przychamuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    967

Ja zasadził 8 rządków po 3m i niczym nie zaprawiał aby szybciej było to na leżąco ząbki w rowek kładłem i ziemią zasypałem. W ub. roku tak na próbę zasadziłem i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notkiz    40

Zostało mi kitno plus od pszenicy to po prostu wrzuciłem ząbki do wiadra, potem odcedziłem na sicie i sadziłem takie mokre. Chyba nie zaszkodzi...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
1 godzinę temu, notkiz napisał:

Zostało mi kitno plus od pszenicy to po prostu wrzuciłem ząbki do wiadra, potem odcedziłem na sicie i sadziłem takie mokre. Chyba nie zaszkodzi...?

bedzie dobze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał1993    1

Siemanko Byczki ja z zapytaniem czy ma ktoś może na sprzedaż używana bronę chwastownik? Okolice Lubuskiego lub Wielkopolski? Przymierzam się do kupna nowej ale mówię zapytam może komuś leży i przeszkadza 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukii    0

Witam , stosował ktos dolistnie dr green warzywa czy widać efekty,  porównując do innych odżywek czy jest konkurencyjny ? sklad mikro ma o wiele lepszy niż odzywki innych firm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukii    0
Przed chwilą, micgal39533 napisał:

Stosowałem w zeszłym sezonie, spoko jest jak są nie duże niedobory to idzie nadrobić

Leciałeś pelna dawka czy dzieliłeś na mniejsze i pryskałes częściej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

w sobotę odkopałem kilka ząbków bardzo duże korzenie około 20cm potem się urwały a o dziwo kieł ma kilka mm. ale to dobrze sadzony na 8 /10 cm to mu zejdzie żeby wyszedł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Ktos chetny na hurtowa ilosc czosnku sloniowego ? Oddam za symboliczna kwote. (brak miejsca do sadzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
Dnia 16.01.2023 o 11:57, asus921 napisał:

Ktos chetny na hurtowa ilosc czosnku sloniowego ? Oddam za symboliczna kwote. (brak miejsca do sadzenia).

jak on wychodzi jaki rośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@grys Rosnie raczej duzy. Niektore ogromne sie trafiaja. Ludzie sprzedaja po 10-12zl za glowke. Ja sprzedawalem po 2-3zl za zabek. Z tym, ze duzo zabawy w wysylki, bo ludzie biora za 100-300zl najczesciej, ale jak co poniedzialek jedziesz wyslac kilka/kilkanascie takich paczek to cos tam sie uzbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    9
3 godziny temu, Grandzik napisał:

Czosnek jary .Bez zadnej chemii.Ile moze byc warty za sztuke?3 zl dobra cena?

20230116_130043.jpg

Jest wart tyle ile ktos Ci zaplaci. Ty masz po 3 zl ale pewnie da sie kupic i po 80gr. Duzo zaleznych jest..

Po 3 zl sprzeda sie w detalu za 80gr kupisz w hurcie:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
1 godzinę temu, Quis napisał:

Jest wart tyle ile ktos Ci zaplaci. Ty masz po 3 zl ale pewnie da sie kupic i po 80gr. Duzo zaleznych jest..

Po 3 zl sprzeda sie w detalu za 80gr kupisz w hurcie:) 

W detalu sprzedaz.Glowki ok.4cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8

Wiecie może jakie zapotrzebowanie ma czosnek na mikroelementy ? Bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji , chodzi o gramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

na danym produkcie pisze ile go się daje i ile zabiegów w sezonie się obi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    9
Dnia 19.01.2023 o 20:08, Grandzik napisał:

W detalu sprzedaz.Glowki ok.4cm

Glowki okolo 4cm kupuje sie na kilogramy za parenascie groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
1 godzinę temu, Quis napisał:

Glowki okolo 4cm kupuje sie na kilogramy za parenascie groszy

chyba że znajdziesz dobrego kupca i zrobisz pęczki po 10sztuk to i za taki pęczek od 4 do 6 zł można dostać

można też w taki siatkowe rękawy pakować po 10

albo po pół kilo ro jakieś 12 15 sztuk po 10zł 

sporo jest sposobów jak to sprzedać i gdzie 

trochę trzeba pokombinować i da się fajnie zarobić na tym małym bo jak mosowo to po 3 zł kg to takich 4rek wchodzi 26 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notkiz    40

Kto jest potencjalnym klientem takiego czosnku w ilościach powiedzmy kilkadziesiąt główek? Jakieś restauracje czy sieci kebabowe, pizzerie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj