bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

micgal39533    499

W zeszłym roku sam przemysł pokrył mi utrzymanie chłodni, w tym roku już jest fotowoltaika więc prąd mnie nie kosztuje a cena zawsze te 10-20 gr jest większa czasami więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

Witam kto samemu robił pielnik do czosnku poproszę o zdiecja i co polecacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anioł123    2

Noi zrobił się zastój z czosnkiem podobno na giełdach dużo Hiszpana   okolice Krakowa cena o jakieś 20,30gr w dół a jak u was na giełdach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anioł123    2
9 minut temu, micgal39533 napisał:

Wszędzie zastój jak co roku o tej porze

Myslisz że będzie lepiej?? U nas bardzo dużo czosnku na giełdach słabej jakości deszcze w czasie kopania zrobiły swoje czosnek zaczął się rozlatywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AR13    0
Dnia 25.10.2021 o 22:16, Marcin napisał:

Ja Maxim 025Fs i Mospilan. Chociaż różne tu opinie, jedni zaprawiają inni nie

A ja mam takie pytanie odnośnie przygotowania ząbków do sadzenia. W tym roku mam 0.5 ha i wszystko skubalismy ręcznie. 

Ale są tu osoby co mają po kilka ha, czy wy też skubiecie to ręcznie? 

Wiem że są łuskarki i zastanawiam się jak to działa, czy są uszkodzenia po tym itp. 

Może jest tu ktoś kto się wypowie na ten temat? 

Na YouTube ale rosyjskim jest sporo filmów jak łuskają czosnek. Chesnok to po rosyjsku czosnek.

Edytowano przez AR13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Żadna maszyna nie zrobi tak jak rękami , jak chcesz mieć ładny czosnek to lepiej rób jak robisz. W mojej okolicy było kilku takich co sadzili po 14 ha bo mysleli że zarobią teraz sadzą max 4 i najmują ludzi do łupania. Po maszynie jaka by nie była jest sporo uszkodzonych i z tego już nic dobrego nie urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Hej. Większość z nas zakończyła juz sprzedaż czosnku z poprzedniego roku. Zadowoleni wynikiem finansowym? 

Kto chce może  się podzielić informacją po ile sprzedawał ;)

U mnie powyżej 5 cm szedł po 2 zl, 4cm-5 cm 1.5zl, reszta na kilogramy po 15 zł. Wszystko poszło z podwórka, brakło towaru, no ale  więcej nie dam rady obrobić, nie stosując herbicydow wiosna. Miałem jak co roku 0.5 ha harnasia.

A jak u Was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7
Zieleniak napisał:

Hej. Większość z nas zakończyła juz sprzedaż czosnku z poprzedniego roku. Zadowoleni wynikiem finansowym? 

Kto chce może  się podzielić informacją po ile sprzedawał ;)

U mnie powyżej 5 cm szedł po 2 zl, 4cm-5 cm 1.5zl, reszta na kilogramy po 15 zł. Wszystko poszło z podwórka, brakło towaru, no ale  więcej nie dam rady obrobić, nie stosując herbicydow wiosna. Miałem jak co roku 0.5 ha harnasia.

A jak u Was? 

Gdzie ty tak drogo sprzedajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    9
5 godzin temu, Kobrarj455 napisał:

Gdzie ty tak drogo sprzedajesz?

Z podworka, napisal:)

U mnie mpj czosnek poszedl w 11 dni reszte skupowalem. Lacznie sprzedalem w tym sezonie okolo 240tys glowek. Nie duzo ale hobbystycznie tylko:)

4.5 - 50gr

5 - 0.8-1 zl

55 - 1-1.2zl

6+ 1.4-1.6zl

 

Hurt detal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7

Właśnie u nas w Małopolsce to czosnek od razu w dół, bo duże zagłębie czosnkowe jest. A kto ma dużo i kontakty to może i po dobrej cenie sprzeda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie herbicydy stosujecie w uprawie czosnku ozimego?

Jakie dawki nawozów mineralnych stosujecie?

Edytowano przez krzyszto_f97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

dzisiaj wykopałem kilka ząbków, jeszcze nie wyszedł za bardzo na powierzchnię, korzenie mocno rozwinięte jeszcze ze dwa tygodnie i wyjdzie na światło dzienne 😁 

IMG_20220212_125240243.jpg

Edytowano przez astrzab
Dodanie zdjęcia i tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

ja jutro jadę z magnezem i siarka bo ma być zmarzniete na rano a potem deszcze  świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Panowie harnaś posadziny 31.10 po buraczkach ćwikłowych. Ziemia 3a/b. Na dzień dzisiejszy ma ok 5/7cm. Jakie nawozy można mu podać na teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, grys napisał:

ja jutro jadę z magnezem i siarka bo ma być zmarzniete na rano a potem deszcze  świętokrzyskie

Kizeryt ? Jakie dawki na czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

n

2 minuty temu, Ursus932 napisał:

Kizeryt ? Jakie dawki na czosnek

nie polski siarczan magnezu dzisiaj robiłem rzepaki i pszenicę i został mi bag to dam z 200 kg,h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukii    0

Witam  , odnośnie   , że jest teraz mocznik z inhibitorem i nie sprawdza  sie on w nawozeniu dolistnym to pytanie jakim zamiennikiem mocznika można pryskac czosnek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj