bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ftl    17
6 godzin temu, Quis napisał:

A co dobrego macie na dwuliscienne, ale dolistny lub kontaktowy??

Możesz użyć Boxer 800 EC, pendigan strong 400 sc. Jest kilka środków na chwasty dwuliscienne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
20 godzin temu, shiftman napisał:

Panowie ruszać ziemię między główkami po zimie czy nie powinno się?

Czosnek lubi mieć zruszona glebę ale jeśli ruszysz to musisz robić to cyklicznie bo zarośnie chwastami. Chyba że idziesz w herbicydy to zablokujesz kiełkowanie po ruszeniu gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Nie ma

ftl napisał:

20 godzin temu, shiftman napisał:

Panowie ruszać ziemię między główkami po zimie czy nie powinno się?

Czosnek lubi mieć zruszona glebę ale jeśli ruszysz to musisz robić to cyklicznie bo zarośnie chwastami. Chyba że idziesz w herbicydy to zablokujesz kiełkowanie po ruszeniu gleby

Nie mam tego wielkiej ilości zaledwie 5ar bo to początek. Ale czym najlepiej obkopać i w jaki sposób. Że tak powiem główkę dookoła czy jak ? Chce opryskać fusilade więc można jak coś pokopać dwa razy i po 2 razie oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Przy takiej ilości to lepiej ręcznymi pielnikiem i zwykła haczką przejść co jakiś czas niż pryskać. Jeśli posadziles jak literatura pisze to nie obkopuj tylko lekko rusz glebę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

0.5 ha co roku recznie jade z opryskow tylko stomp po sadzeniu. I tak szczerze nie mam za duzo chwastow do pielenia. Za to klienci sie odwdzieczaja bo widza jak z motyka latam po polu i dla nich cena nie gra roli. Ma byc po prostu nie pryskany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
1 minutę temu, Zieleniak napisał:

0.5 ha co roku recznie jade z opryskow tylko stomp po sadzeniu. I tak szczerze nie mam za duzo chwastow do pielenia. Za to klienci sie odwdzieczaja bo widza jak z motyka latam po polu i dla nich cena nie gra roli. Ma byc po prostu nie pryskany 

No to masz dobrych klientów. Pierwszego roku też wszystko ręcznie robiłem. Do tego stopnia że na kolanach chwasty wyrywałem. Kupujący mają w d...e  ile potu się wylewa, interesuje ich tylko cena i wygląd. 

 Co do pielenia, te 5 arów leć ręcznie. Przejdziesz codziennie po 30 min i pole czyste. Dopilnuj tylko aby nie było chorób i szkodników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barter    0

[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/a2cee4208ae301f8][IMG]https://images92.fotosik.pl/491/a2cee4208ae301f8med.jpg[/IMG][/URL] Jak myślicie od czego te przebarwienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Boxer jest rejestrowany w czosnku więc nie uszkodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36

pryskałes wczesną wiosną BOXEREM,czosnek został cały ale większość chwastów również,ale pewnie było za zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Kiedy sadziłeś czosnek? Możesz przesłać zdjęcia pielnika? Bardzo ładnie zrobione przy twardej ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Kawał dobrej roboty!! Ja sadziłem 10-11 listopada i czosnek jest mniejszy. Świętokrzyskie. Też już zruszyłem ziemie, teraz deszczyk i powinien ruszyć w góre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladeusz    0

astrzab tą korbą regulujesz kąt pazurów, czy to pozostałość po innej maszynie? Jeśli to regulacja to wrzuć dokładniejsze zdjęcie jak to zrobiłeś. Te wałki dobre, mam podobne tylko jak wilgotna ziemia to od razu mi je zabija. Ale jak sucho to robotę robią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Co za pogoda... nie ma jak zrobic oprysku jakiegos... w ogole to na grzyba jest sens robic oprysk w takich temperaturach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj