bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

asus921    250

@Fifi123

Gdzie po tyle sprzedajesz? Sam na gieldzie czy posrednikowi ? Chyba dobra cena jak za taki kaliber?

U mnie wiekszosc 4-5cm lub 5-5.5 przez moj blad i przypalenia opryskiem, kilka rajek tylko 6+ gdzie nie dopryskalem.

Troche jest rajek bardziej zielonych ale tez juz duzo mam zoltych i niektore lekko leza. Oplaca sie jeszcze taki czosnek trzymac w ziemi? Moze urosnac glowka jeszcze chociaz 0.5cm, czy zolty juz nie rosnie? Wykopalem kilkadziesiat i jeszcze sie nie pootwieraly, moze 2-3 sztuki mialy ostatnia warstwa juz uszkodzona.

 

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ja biorę też za taki kaliber 1 zł i schodzą, ale na Olx widziałem typka co cenę zbija jak może, kaliber 5-5.5 sprEdaje za 60 gr czyszczony... A za 5.5-6 biorę 1.2

Jedynie nie wiem co to w moim czosnku:

 

IMG_20190626_154211.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luukii    0

Witam serdecznie  da ktos namiar na jakiegos mozliwego handlarza? Posiadam prawie hektar harnasia fajny zdrowy trafiaja sie 7 a najwiecej 5.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Asus a na co chcesz czekać? Żeby spadł deszcz i Ci w polu został? Jak suchy to kop i tyle

Ja w sobotę wykopuje wszystko. 

Quis sprzedawajcie póki możecie bo zaraz się ruch w biznesie zrobi i 60gr za obrana 5tke będzie ciężko :) a co do zielonych plam, to jest grzyb i taki czosnek będzie się psul smierdzial i będzie miękki w tym miejscu. Raz miałem takie dziadostwo to tak się działo, przyczyn nie doszukiwalem się.

 

Luki skąd jesteś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luukii    0

Jestem ze swietokrzyskiego dokladnie klemencice. 5 lat temu kupilem od Ciebie pierwsze 1500 glowek do sadzenia na 8 a;) u nas zaesze gorsze ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@s4lim3

Czyli zolty czosnek juz nie ma szans rosnac w glowke? A jak taki na w pol zielony jeszcze? Pytam, bo te 0.5cm by uratowalo troche kaliber w moim przypadku, ale z drugiej strony lepiej zebrac to co jest niz ryzykowac wypadniecie jezeli i tak nie ma prawa urosnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

@s4lim3

Myślisz że ciężko będzie 60gr osiągnąć? Z tego co słyszałem od kupców to ma być podobnie jak w zeszłym roku z ceną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
1 godzinę temu, czostek napisał:

@s4lim3

Myślisz że ciężko będzie 60gr osiągnąć? Z tego co słyszałem od kupców to ma być podobnie jak w zeszłym roku z ceną. 

Czyli ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0

W lubelskim odezwało się do mnie dwóch handlarzy i cisza w interesie, jakby ktoś miał jakiegoś handlarza to dajcie namiar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
1 godzinę temu, racycacy napisał:

W lubelskim odezwało się do mnie dwóch handlarzy i cisza w interesie, jakby ktoś miał jakiegoś handlarza to dajcie namiar 

Jak płacą? Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Jak płacą? Skąd jesteś?

Okolice Puław kojarzysz? Jeden chciał nie sortowany na brudno, dogadaliśmy się po 60 gr i się nie odzywa, chyba się rozmyslil... A drugi raczej woli posortowany ale mówił że byśmy się dogadali na nie sortowany ale to jak wyschnie dobrze bo u mnie już wszystko wisi. Powiem szczerze że lipa, niema komu sprzedać hurtowo, muszę chyba gdzieś dalej szukać, nawet bym to dowiozl ale i cena żeby była znośna. A ty skąd jesteś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Luki a tego to nie pamiętam :) ogólnie jeszcze ruchu w biznesie nie ma, trzeba czekać aż sezon się zacznie :)

Asus wiesz, możesz czekac bo nikt Ci nie powie czy on urośnie czy nie, ale jak przeciagniesz strune to jak Ci popeka to będziesz miał ciężko to sprzedać, a nie daj Bóg jak pójdą deszcze to go nawet nie wykopiesz. Ja jutro targam wszystko, 4rty liść od gory przysycha. 

 

Czostek ładny towar sprzedaż, z 5tka może być ciężko a poniżej będzie bardzo ciężko. Warunki do wzrostu miał, więc ładnego towaru będzie opór, to nie rok wcześniej że 6stke sporadycznie mieli, a bywały gospodarstwa nawet u mnie gdzie mamy zagłębie że jak chciałem kupić powyżej 5tki to koleś z 2ha mówi że powyżej 5tki to na sadzenie odkłada a i tak mu braknie :)

Belarus ja obstawiam 6stke na brudno max 80gr u nas na południu, ale obym się mylił. Lada dzień cena się wyklaruje wstepnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0

Ile za kilo się ceni? Taki średniak i raczej ten mniejszy kaliber, tak żeby do masarni oddać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Nie byłbym tak złej myśli 😉 cena powinna być podobna jak w zeszłym roku czyli powyżej średniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0
Dnia 27.06.2019 o 18:39, asus921 napisał:

@Fifi123

Gdzie po tyle sprzedajesz? Sam na gieldzie czy posrednikowi ? Chyba dobra cena jak za taki kaliber?

U mnie wiekszosc 4-5cm lub 5-5.5 przez moj blad i przypalenia opryskiem, kilka rajek tylko 6+ gdzie nie dopryskalem.

Troche jest rajek bardziej zielonych ale tez juz duzo mam zoltych i niektore lekko leza. Oplaca sie jeszcze taki czosnek trzymac w ziemi? Moze urosnac glowka jeszcze chociaz 0.5cm, czy zolty juz nie rosnie? Wykopalem kilkadziesiat i jeszcze sie nie pootwieraly, moze 2-3 sztuki mialy ostatnia warstwa juz uszkodzona.

 

Czym przypaliles czosnek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
13 minut temu, s4lim3 napisał:

Pożyjemy zobaczymy, obym był w błędzie :)

Myślę że nie będziesz miał racji, ceny warzyw i ogólnie wszystkiego są wysokie wiec nie powinno być źle. 

Ps. Pardon zapomniałem że cena wołowiny sięga dna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
10 godzin temu, marcinw1981 napisał:

Czym przypaliles czosnek?

Prawdopodobnie dawka mocznika + siarczanu magnezu z pszenicy 20kg/ha + 10kg/ha zostala w filtrach i belce opryskiwacza i nie dokladnie sie wymieszalo. Takie jest moje przypuszczenie, ale nie jestem pewien na 100%, ale z 2 tygodnie pozniej ginal w oczach na srodku, a boki  pola normalnie rosly. Opryskiwaczem jechalem jeszcze dursbanem ale on chyba nie przypali. Po herbicydach zbozowych  mylem opryskiwacz wiec to chyba tez nie to. Naprawde szkoda mi troche, bo tam gdzie rajki nie dostaly za duzo oprysku jest ladny i o niego dbalem, ale tam gdzie przypalilem, to nawet nie chcialo mi sie pielic, bo to nie bylo sensu. A najlepsze jest to, ze kilkadziesiat glowek gdzie wcale nie dostal oprysku, bo jest taki trojkacik gdzie ciagnikiem nie dojade to glowki ponad 6cm. Bylo okolo 20tys sztuk, a teraz jak bedzie 5-6 tys to bedzie dobrze i ile z tego jeszcze drobnicy bedzie to nie wiadomo.

Wiec tak jak pisalem, jakbym nie robil nic, to bym mial ekstra czosnek i to najbardziej boli.

Za rok o ile sie zdecyduje, to nie pryskam niczym, ewentualnie te smieszne dawki florovitu/kristalonu, zadnego mocznika i grubo pod korzen.

W sumie to chcialem pole 0.35 zasadzic, ale to mi chyba nawet sadzeniaka nie starczy jakbym nic nie sprzedal. No moze na styk starczy i to bedzie moj zarobek, ze sadzeniaka nie bede musial kupic na wieksze pole.

Ale nic, jak to ktos mowi "Nikt sie majstrem nie urodzil", za rok sie bedzie madrzejszym.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

Ja nie pryskam zadnymi odzywkami od grzyba od robaka itd kupuje co roku ladne nasienie daje npk +magnez siarka +tone maczki bazaltowej to wszystko w odpowiednich ilosciach i czosnek bez zadnych objawow chorob i robakow no i gleba najlepiej minimum 3 klasa i w tak suchym roku jak ten mam glowki najmniejsze powyzej 4 cm najwiecej 5-6 cm  dodam ze nie obcinalem pedow z braku czasu.A material nasadzeniowy kupowalem 4-4.5 cm srednicy i wybieralem 5 najwiekszych zabkow.Moim zdaniem nie ma sie co sraczkowac z jakimis odzywkami itp bo wystarczy ze pare litrow mniej  deszczu spadnie w danej fazie rozwoju i pieniadze wywalone w bloto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559

Ja dzisiaj wykopałem 3 rzadki,jakieś ponad 500 główek bo kawałek krótki i dużo 4-4,5 trafiają się 5 i w górę ale małego sporo, ziemia słabsza,opadów mało było i dlatego, poparzylem trochę w lepszym miejscu bo za wcześnie pryskalem odżywką i główka nie urosła kształtna, z jednej strony spłaszczona i niektóre takie bardziej okrągłe niż elipsowate,nie wiem nawet dokładniej jaka odmiana ale liści ma 10-12, kolor główki różny,są białe i biało-fioletowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Tez mam troche 5-5.5, troche 6, ale tez duzo 4-4.5 i co z takim zrobic. Nie wiem czy to sie do handlu nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Ja też po kopaniu, gdzieś scinke będę musiał kupić do ogórków bo szkoda mi 5tek ładować a 4rek jak kot naplakal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj