bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

micgal39533    499

od soboty do czosnek urósł dobre kilka cm w górę a łodygi jak w zeszłym roku podczas kopania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Pytanie mam odnośnie spulchniania gleby. Czy spulchnianie ma wpływ na wielkość główki? Czy należy to robic aby uniknąć grzyba w ziemi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

micgal39533 napisał:

od soboty do czosnek urósł dobre kilka cm w górę a łodygi jak w zeszłym roku podczas kopania 

A to dopiero połowa maja 🤔 Teraz wody ma to będzie ciągnął oby w główki,choć Hiszpan sprawdzałem dziś w tym błocie to główka ma prawie 4cm średnicy


micgal39533 napisał:

od soboty do czosnek urósł dobre kilka cm w górę a łodygi jak w zeszłym roku podczas kopania 

A to dopiero połowa maja 🤔 Teraz wody ma to będzie ciągnął oby w główki,choć Hiszpan sprawdzałem dziś w tym błocie to główka ma prawie 4cm średnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Póki co aura sprzyja to cena jak coś nie tąpnie to będzie slaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

te najwcześniejsze zarobią mi się wydaje,ale jak to mówią jest rok że zarobisz a jest rok że wyjdziesz na zero raczej takiej lipy żeby stracić to nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Raczej cena bedzie. Chinski sprzedaja po 1.2 za 5.5cm. Wiec jak my cene bedziemy trzymac to powinno byc dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
7 godzin temu, pawel213333 napisał:

To ladnie napadalo. To w tym roku duze glowki beda.

Albo pognite od tego deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2

Czym teraz pokropić na robaka?

Mam do dyspozycji:

Proteus ale on działa chyba głownie interwencyjnie a póki co nie zauważyłem niczego robiąc inspekcję.

Mospilan

Dursban

Jakie naloty teraz mogą być w czosnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Paweł o jakim trzymaniu ceny Ty piszesz :) trzymać cenę to mogą 10 arowcy którzy sprzedają detal na straganie. Jak ktoś ma hektar i więcej to jemu ceny dyktuja hurtownicy z wawy poznania czy Wrocławia. Oczywiście, możesz się umówić z sąsiadem jednym czy drugim i jak przyjadą krzyczeć taka sama cenę solidarnie, ale na kupcach to nie zrobi znaczenia bo przykładem są wioski w radziemicach, zawsze tam auta jedno za drugim a w tamtym roku chcieli się zesrac i trzymali cenę. Efekt był taki ze kilkadziesiąt samochodów odjechalo pustych i przez następne 2msc pies z kulawą noga tam nie zaglądał bo wszystko się ladowalo 20km dalej 20gr taniej :) jak wszystko wypali aż do momentu kopania to będzie straszny urodzaj, a wtedy skoczki przekonają się jak to jest jedynkę po 50gr oddawać, dwójkę po 30 a o reszcie mogą zapomnieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Napisano (edytowany)

Mateusz myślę że nie będzie źle, ogólnie wszystkie warzywa jak dotąd trzymają cenę. A czosnek ciągną zewsząd. Egipt,Chiny, Hiszpania i kto to wie skąd jeszcze

Tak dla pewności cco to za robale, i czy groźne dla czosnku? Jest tego b.dużo. IMG_20190517_102545.thumb.jpg.7ccd260c712396ae1cf4ddd58f2143d6.jpg

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazka100    1

Co do ceny to teraz nie ma co myśleć. U mnie była wczoraj ulewa i gościowi niedaleko mnie cały hektar czosnku zmyło stoi w błocie i wodzie że tylko czubki widać

Janczar810 miałem tego robaka zwykły środek na robaki go zlikwidował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23
8 godzin temu, s4lim3 napisał:

Paweł o jakim trzymaniu ceny Ty piszesz :) trzymać cenę to mogą 10 arowcy którzy sprzedają detal na straganie. Jak ktoś ma hektar i więcej to jemu ceny dyktuja hurtownicy z wawy poznania czy Wrocławia. Oczywiście, możesz się umówić z sąsiadem jednym czy drugim i jak przyjadą krzyczeć taka sama cenę solidarnie, ale na kupcach to nie zrobi znaczenia bo przykładem są wioski w radziemicach, zawsze tam auta jedno za drugim a w tamtym roku chcieli się zesrac i trzymali cenę. Efekt był taki ze kilkadziesiąt samochodów odjechalo pustych i przez następne 2msc pies z kulawą noga tam nie zaglądał bo wszystko się ladowalo 20km dalej 20gr taniej :) jak wszystko wypali aż do momentu kopania to będzie straszny urodzaj, a wtedy skoczki przekonają się jak to jest jedynkę po 50gr oddawać, dwójkę po 30 a o reszcie mogą zapomnieć :)

I tak kiedyś było , za 1 po 50gr a reszta to to dla kupców był szajs  nawet nie chcieli patrzeć , w tedy z chin też nasprowadzane było masa towaru i my po d*pie dostawaliśmy ,  potem dali cło na chiński ale nasi szmuglerzy to obchodzą bo na cebulę nie było cła więc sprowadzali jako cebulę , ech , takie życie , może będzie dobrze , zobaczymy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

W agrobiznesie gadali w tamtym tyg ze chinski czosnek jest drozszy jak polski i nieoplaca sie sciagac go do polski. A w hiszpani nasadzili 20 procent mniej czosnku jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Może w Hiszpanii mniej nasadzeń ale za to w Polsce w porównaniu do roku poprzedniego więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

O cenie to będzie można mówić jak będzie wykopany a teraz to można tylko gdybać jak będzie, rolnik dopiero jest spokojny jak ma zbiory zebrane z pola , pisałem z tydzień temu że susza i brak deszczu teraz jest go już za dużo i co dzień dopaduje i to nieraz dobrze leje ciągnikiem nie daje rady wjechać żeby cokolwiek zrobić jak tak dalej będzie to teraz nie z suszy a z nadmiaru wody szlak go trafi , a co do ceny hiszpana  to chandlarzyki  odemnie narzekają  że drogi i chyba coś w tym jest bo w tamtym roku o tej porze to tirami ściągali a teraz coś siadło , słyszałem jak rozmawiali się to tylko po palecie kupują , pewnie i on stanieje  jak będzie sezon ogórkowy ale jak narazie  są w kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Co to za chwast? Wygląda jak pietruszką ale potarlem liście i w ogóle nie pachnie niczym.. a mam go za dużo na polu. Czym się go pozbyć?

IMG_20190519_112852.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0
3 godziny temu, Zibo123123 napisał:

Witam polecam  TOPSIN  SWITCH62.5 WG  SIGNUM  SERENADE  POLYVERSUM

Dziękuję za pomoc. Wydaje  mi sie ze topsin będzie  slaby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2

Blekot pospolity, przynajmniej na zdjęciu wygląda podobnie. Dostał chyba ładną dawkę odżywczą :)

U mnie od jutra zaczynam plewienie, z oprysków herbicydowych poprawiłem tylko ręcznie lontrelem osty tak żeby poszły w korzeń przed plewieniem.

Ostatnio poszedł też Topsin w dawce 1.5l/ha oraz kilka dni wcześniej Proteus.

Myślę czy za kilka dni nie poprawić jeszcze dursbanem lub mospilanem bo zauważyłem wczoraj kilka czosnków które były lekko zwiędnięte w pod korzeniem małe robaczki których jeszcze nie mogę zidentyfikować.

Co o tym sądzicie? Jest sens czy czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Witam

Mam pytanie czy moge opryskac czosnek na grzyba srodkiem ciech ekonom? 

W moich stronach jest ciezko ze sor na warzywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj