bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xraqued    95

Ja planuje początek listopada :) więc nie późno. Po tamtym roku, przekonałem się, że nie ma się co spieszyć. Rok temu posadziłem 7października, to przy ciepłej jesieni, w grudniu był na wieszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

ja już zasadziłem ponad 0,5ha i maszyna dalej kręci czosnek do łuskania :D 

ale łuskać teraz i trzymać do końca października to potem możesz sobie w zimę w piecu zasypywać jak będzie mróz :D chyba że gdzieś rozsypać cienko to może doleży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max00    0

Witam sprzedam czosnek wiosenny w warkoczach duże ilości cena do uzgodnienia wiadomość  przez portal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

micgal39533 A jak dosuszę go na słońcu to wytrzyma? Sadzisz Harnasia czy jest jakiś specjalny czosnek do wczesnego sadzenia?

Dzisiaj obrałem kilka główek bo nie ukrywam tak myślałem że może nie wytrzymać do końca października. I na kilkunastu ząbkach troszkę go uszkodziłem(zdarłem łuskę aż do białego miąższu(tak jak na zdjęciu) Będzie nadawał się do sadzenia czy mogę go odrazu wywalić?

IMG_20180919_183010.thumb.jpg.8934d91498e5cd26bf79621ff6cd110e.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Sądzę harnasia. Może mu nic nie będzie jak go wysuszysz byle mial przewiew bo inaczej to klapa, takimi się nie przejmuj jak kawałek białego wyjdzie, u mnie jak przepuszcze przez koła to białymi sądzę jak są całe 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Dzięki za rady, w takim razie nie wywalam tych uszkodzonych tylko spróbuję je dosuszyć razem z innymi ząbkami  i do zaprawy przed sadzeniem  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Ma ktos na sprzedaz harnasia i troche szerokolistnego na probe?

Potrzebuje okolo 2-3 tys glowek.

Ile jestem w stanie posadzic na 10ar? Niestety sadzenie reczne,  bedzie zrobiony tylko przejazd pod ciagnik z opryskiwaczem.

Mysle, ze 17-20 tys jestem w stanie zmiescic?Reczne sadzenie, chyba, ze mozecie polecic jakas reczna sadzarke o ile taka istnieje? Widze, ze sa sadzarki powystawiane po 2tys 3 rzedowe do ciagnika, ale daleko odemnie i chyba sobie w tym roku na 10ar odpuszcze.

Co mozecie polecic na chwasty, tak zeby nie trzebabylo motykowac? Afalon po siewie i stomp wczesna wiosna? Robie przejazd pod opryskiwacz, wiec wole kilka razy pojezdzic niz pozniej walczyc recznie z chwastami...

Pole jest ugorem 2-3 letnim. W miare zachowane, pryskane na chwasty i ostatnio randapem. Wczesniej wlascicielce rosly tam bardzo ladne warzywa, ktorymi handlowala na targu + dosc wilgotne stanowisko i nie bylo problemow z woda.

Nada sie w ogole takie pole? Tragedii tam nie ma, w miare to wyglada, ale jednak 2-3 lata lezalo odlogiem.

Mysle to teraz gruberowac + orka + uprawa. Dursban dac po uprawie czy teraz na nie ruszona gleba?

Pole bedzie tez wapnowane. Wapno granulowane, dac przed doprawianiem gleby? Przed doprawianiem pojdzie tez bontar/polifoska. Wapno nie bedzie kolidowac z nawozem? Bo rozne opinie slyszalem.

 

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

A niby po co teraz dursban co on ma mrówki przegonić? 

Stomp po sadzeniu na chwasty 

Z nawozów to daj siarczan potas plus np super fos dar i coś wieloskladnikowego

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Czyli Afalon odpuscic. Stomp po sadzeniu Poprawic jeszcze raz jesienia stompem czy dopiero wiosna? Cos jeszcze do tego stompu teraz lub wiosna? Chwasty to priorytet, nie bedzie za bardzo czasu na kilkukrotne "motykowanie", wiec chcialbym to zrobic jak najlepiej.

Dursban ze wzgledu, ze nie wiadomo co w tej ziemi siedzi, nie byla uprawiana 2/3 lata. Chyba w tym temacie ktos dal zdjecie zasadzonego czosnku i juz na zabku jakis robal siedzial. Czy dursban nie ma teraz sensu ?

Ile tych nawozow? Lacznie 100kg wieloskladnika na 10ar bedzie ok ? Mozna mieszac z wapnem granulowanym? Czy teraz jak najszybciej zaorac i przed pierwszym uprawianiem dac wapno, poczekac z 2 tygodnie i dac nawozy + drugie uprawianie? Czy jest to obojetne?

 

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
jak masz drutowce to daj bo nie zaszkodzi a nie majatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

pryskanie jesienią ziemi na robaka nie ma żadnego sensu zacznijmy od tego już u nas w okolicy tak jeden w sklepie nagadał żeby sobie opryskali a  potem na wiosnę robili to samo :D jeszcze teraz jak będzie coraz zimniej to robaczki pójdą w głąb ziemi i tyle ich będzie widać. 

 Opryskaj teraz po sadzeniu stompem chyba że szybko chwasty wyjdą to można jeszcze jakimś kileo czy tam agrosarem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poczytaj , poucz się , a później doradzaj . JESZCZE NIE JESIEŃ , A ROBALE TERAZ AKTYWNE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Poczytaj , poucz się , a później doradzaj . JESZCZE NIE JESIEŃ , A ROBALE TERAZ AKTYWNE .

sam nie masz pojęcia a wyskakujesz jak filip z konopi 

jakoś sadzimy czosnek jakieś 40-50 lat i nigdy nie pryskamy na jesieni na robaka bo to zwyczajnie nie ma sensu. ale jak ktoś ma nadmiar $$ i chce wspomóc konto sklepów to niech kupuje i nawet co drugi dzień sobie opryskuje ziemię i miesza i gwarantuje że na wiosnę będzie pryskał od nowa :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Obejrzyj rolę dokładnie po orce jesiennej , to przestaniesz pierdzielić mądrości z palca wyssane .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
2 minuty temu, zetorki12 napisał:

 Obejrzyj rolę dokładnie po orce jesiennej , to przestaniesz pierdzielić mądrości z palca wyssane .

 

 

co ma piernik do wiatraka, robak na jesieni nic czosnkowi nie zrobi.  pochwal się swoim doświadczeniem z czosnkiem i ile tego uprawiasz? 20 arów 30? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Witam, mam jeszcze pytanie odnośnie zaprawiania czosnku

Czy ząbki które zostały uszkodzone(tak jak zdjęcie wysłałem wyżej) można zaprawić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
człowieku a co cię obchodzi co on ma w polu i jakiego robaka! ja mam drutowce i zawsze na jesień je truje zwłaszcza tak ciepłej jesieńi co są aktywne jak niewiem. czosnkowo niby nic nie robi ale uwalniasz pole od dziadostwa. na wiosnę ci gówno da bo dursbanie najlepiej działa doglebowo po wymieszaniu z ziemią. poczytaj to dowiesz się że tak bloniszke cebulanke ograniczasz, ale co ja będę się kłócił z kimś co sądzi czosnek 50 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Jakie uszkodzenia? Przeciez jeśli ząb nie ma łuski to nie  znaczy iz jest uszkodzony. Jesli nie ma uszkodzeń mechanicznych i widocznych jakis przebarwień jak i z pietka wszystko OK.

PS. ZDEJME KOSZULKE TZN. IZ ZE MNA COS NIE TAK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
w sumie na zdjęciu nie widać czy pod spodem jest ok i czy nie odbity jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
2 godziny temu, zetorlublin7341 napisał:

człowieku a co cię obchodzi co on ma w polu i jakiego robaka! ja mam drutowce i zawsze na jesień je truje zwłaszcza tak ciepłej jesieńi co są aktywne jak niewiem. czosnkowo niby nic nie robi ale uwalniasz pole od dziadostwa. na wiosnę ci gówno da bo dursbanie najlepiej działa doglebowo po wymieszaniu z ziemią. poczytaj to dowiesz się że tak bloniszke cebulanke ograniczasz, ale co ja będę się kłócił z kimś co sądzi czosnek 50 lat ;)

a pryskajcie sobie ile chcecie :D narobiło się skoczków jak czosnek zaczął płacić to sklepu mają radochę i wciskają im kit o tym żeby pryskać jesienią :D tylko że robak jesienią nic czosnkowi nie zrobi. sadziłem w różne pola, ugory czy inne i nigdy nie było problemów z robakiem. ale co mnie to obchodzi dla mnie to bez różnicy skoro sezonowi eksperci radzą pryskać to sobie pryskajcie. 

3 godziny temu, jacek3773 napisał:

 nabijanie postów = doświadczenie

do mnie to czy koło mnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
sezonowy ekspert jest z ciebie człowieku, jak ty nie wiesz co to jest blonniszka czostkowka to nie będę dyskutował kolego, czosnek sądzę wcześniej niż ty w majty waliles.ale czego się spodziewać po prandocinskim panie ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
Przed chwilą, zetorlublin7341 napisał:

sezonowy ekspert jest z ciebie człowieku, jak ty nie wiesz co to jest blonniszka czostkowka to nie będę dyskutował kolego, czosnek sądzę wcześniej niż ty w majty waliles.ale czego się spodziewać po prandocinskim panie ;) pozdrawiam

sadziłeś chyba kloca w nocnik.  pryskajcie sobie do woli nie mój czosnek i pieniądze wyrzucane w błoto. u nas też się tak napalili na to pryskanie i prawie wszyscy jesienią pryskali i to był jeden jedyny raz bo nic to nikomu nie dało. ale szkoda tu coś pisać bo widać od czasu kiedy czosnek płaci to się wielu fachowców narobiło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ech czlowieku żal się oddzywac do ciebie jak ty masz takie mądrości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
4 minuty temu, zetorlublin7341 napisał:

ech czlowieku żal się oddzywac do ciebie jak ty masz takie mądrości

ja tylko pisze o swoich doświadczeniach, a wy jak chcecie sobie pryskać to proszę  bardzo.  też nie wiem po co wgl z Tobą dyskutuje jak nie masz pojęcia o tym co robisz. zasadzą parę arów i robią szum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj