Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

bobytempelton    161

Może napisz czy to od tyłu prasy, od przodu prasy jest wolny sznurek... to ogromna różnica, supełek ten pojedynczy krótki, normalny, poszarpany....


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1988    0

od tyłu prasy jest wolny sznurek a od przodu jest supełek i nie jest poszarpany ładnie opcienty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

a może błąd jest gdzieś w nagarniaczach sznurka? Myślę o półksiężycach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mylisz się to własnie błąd złego dopchnięcia sznurka przez te przytrzymywacze-półksiężyce, nie łapia sznurka, lub go nie dopychają do palca supłacza, musisz włączyć aparat, kręcić aż wierzchołki igły dojdą do wysokości tych półksiężyców, i ustawić ich tak jak na obrazku na klapie w schowku na sznurki, tam jest wszystko narysowane.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

szkoda tylko ze nie zawsze się sprawdza. Ja mam ustawione idealnie tylko, że moje półksiężyce maja chyba za duży luz, śruby które je przetrzymują są chyba wyrobione bo półksiężyc lata do przodu i do tyłu, a to chyba nie jest normalne. Niestety nie wiem jak powinno być bo nie mam gdzie sprawdzić ,a prasy nie mam niestety od nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Chłopie codziennie spotykam nietuzinkowych ludzi ale ty jestes gwiazdorem tygodnia :lol:

Przeczytaj uważnie swój powyższy post, piszesz że masz ustawione idealnie, a dalej piszesz że niestety nie wiesz jak ma być bo nie masz gdzie sprawdzić :D to jak to w końcu :D

 

Ja te cięgna nadspawuje i szlifuje i działa dalej, jutro może wrzuce zdjęcie tego jak i co.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

uff doszedlem co bylo, moze i post glupkowato wczesniejszy wyszedl ale nie ważne,

po 1. Igła, okazalo się ze przy wiekszej ilosci materialu lekko bo lekko odginala się, po drugie suplacz, miał wyrobiony dzwignie nożową. Jak była mała ilość materiału to bylo oki, jak była większa ilośc dzwignia się wychylała i niestety trącala 2 sznurki.

 

Po tych poprawkach sprasowane 4 hektary i zero rozwalonych pęczków.

Edytowano przez MichalP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awox    0

uff doszedlem co bylo, moze i post glupkowato wczesniejszy wyszedl ale nie ważne,

po 1. Igła, okazalo się ze przy wiekszej ilosci materialu lekko bo lekko odginala się, po drugie suplacz, miał wyrobiony dzwignie nożową. Jak była mała ilość materiału to bylo oki, jak była większa ilośc dzwignia się wychylała i niestety trącala 2 sznurki.

 

Po tych poprawkach sprasowane 4 hektary i zero rozwalonych pęczków.

co zrobiłes zeby igła sie nie odginała??

mam ten sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Mam pytanie odnośnie prasy. Czemu słomę z pszenżyta wiąże dobrze tj. 1-2/100 a w mieszance 10/100 a nawet więcej? Dodam że puszcza na jeden aparat ten od lewego koło i supełek jest od strony młota i wygląda jakby się z niego wyślizgnęła druga końcówka.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

patrz instrukcja :) a powaznie sprawdz czy przetrzymywacz łapie sznurek, czy jest nie zaluźny itp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Dodam że czasami w tym aparacie zerwie się sznurek, nawet w słomie żytniej.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

a stopień zużycia? u mnie niestety wszystko było spowodowane zużyciem. po paru poprawkach dokręceniach i wymianie igły zero przepuszczonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

aparaty mają 4 lata


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Witam koledzy. Mam taki problemik z moją prasą . Jest to Sipma z-224/2 z 98 pracuje ona z 330 i jak dostanie jadę z nią po rekordzie słomy jest sporo to nawet jak jadę jedynką to co 7 snopek jest rozwiązany . zawsze z prawej strony , sznurek wygląda tak jak by był urwany a noze są nowe . jedna końcówka sznurka ma supełek a druga jest urwana . może wie ktoś co to może być ? z góry dziękuje i pozdrawiam Jakub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Z której strony jest ten supełek domyślam się że od przodu prasy, a od tyłu prasy wolny sznurek tak??? czy na odwrót???


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

No to kolego masz źle ustawiony przytrzymywacz sznurka względem igły(ten półksiężyc pod aparatem), lub igła się przestawiła względem aparatu.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

a sprawdzałes czy nozyk nie ma luzów góra dól bo moze w grubej słomie opadac na sam dól i nie wiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek_b83    0

Witam

Mam John Deere 456A i nie wiąże z prawej strony. Po przeczytaniu wszystkich postów z tego tematu podciągłem półksiężyc bo nie ma pętli od strony wału ale to nic nie pomogło. Po dobrej obserwacji zauważyłem że palec gdy się otwiera to wchodzi pomiędzy sznurki i nie robi supła od strony wału (albo robi kokardkę ) dodam że półksięzyc jest już bardzo mocno dociągnięty. Co jeszcze można sprawdzić lub poprawić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj