Marcinek178

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

Polecane posty

Marcinek178    1

Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Sprawdź dokładnie jak przebiega proces "obcinania" sznurka. Bo może to być odgięty palec wiążący, który w prawdzie wiąże ale nie do końca, albo (co przytrafia sie w sianie) za mocno zbita belka, która po wyjściu z komory rozrywa sznurek.

 

Dodam jeszcze że z tyłu na klapie tam gdzie się znajdują sznurki są zaprezentowane rozwiązania co zrobić aby usunąć tego typu problemy.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Raczej się nie da jedno co możesz zrobić to młotkiem udeż w niego aby go podgiąć i wtedy sprawdzisz czy będzie wiązać, tam na tej klapie jest wszystko opisane jak co robić.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek178    1

dodam jeszcze że tak około co czwartą wiązkę uda się związać.

 

Tomu dzięki Ci. Jutro bedę próbował coś zrobić przy tym

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Zwróć jeszcze uwagę na sznurek jakim prasujesz (szczególnie siano). Najlepiej by było jeśli by to był jakiś gruby, bo na cienkim mi też tak się robiło.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

Ja mam tak samo jedna strona nie wiąże cienkiego sznurka nawet 1600 nie pomógł, założyłem naturalny sznurek sizalowy - efekt na 500 belek 0 puszczonych. Jednak nie jest to rozwiazanie które mnie zadowala, ale tez niestety nie wiem co zrobic, wiec przyłączam sie do tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Do prasy kostki musi być sznurek 2000. Te cieńsze są do bel. Supełek jest na jednej stronie niezawiązanego sznurka?? Na której?? Zrób fotkę tego aparatu

tylko w miarę dokładną. Jak się czegoś nie widzi ciężko coś powiedzieć. Da się to zapewne wyregulować.

PS nożyki do ciecia sznurka są ostre??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

A możesz opisac co jest do (wymiany, regulacji) jezeli supeł jest z jednej a co jezeli z drugiej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

kolesiowi ktory u nas prasuje tez mial taki problem na poczatku wymienial aparaty i nic mu to nie dalo po pewnym czasie zmienil sznurki na sizalowe i na 500 balikow u nas rozwiazal 10 wiem ze statystyka 10:500 nie jest zadowalajaca ale kierowca z niego jak nie powiem co. raz jezdzi na 4 a raz 3 (ursus C330) ciagle na pelnych obrotach katuje ciagnik ale co zrobimy taki kierowca ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

z tego co pamiętam to jeśli węzełek jest na końcu sznurka który idzie górą kostki to trzeba wyregulować półkskiężyce takie pod aparatami żeby bardziej dopychały sznurek żeby chwytacz go złapał, a jeżeli węzełek jest na sznurku który idzie w dół pomiędzy kostką a tłokiem to trzeba dokręcić śrubę od ugniatacza sznurka bo napierający tłok wyrywa go z chwytacza. te prasy są według mmnie trudne do regulacji dla niedoświaczonego, jeszcze jakbyś dodał zdjęcie a potem na tym zdjęciu ktoś by ci dorysował że np tą śrubę dokręć a tą popuść to było by łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

ja wiąże cienkim sznurkiem 3000m i wszystkie wychodzą związane, podstawa to instrukcja obsługi, najpierw trzeba ją cała przeczytać a później regulować tak jak ja zrobiłem, troche czasu mnie to kosztowało ale teraz mam spokój. Zrób zdjęcia całego aparatu wiążącego, jeśli cały aparat jest jeszcze oryginalny to dużo rzeczy może być wyrobionych. Mógłbyś zrobić zdjęcie kostki jak wygląda nie związana kostka chodzi mi o końce sznurka na kostce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    178

Ja też mam problem z wiązaniem kostek w mojej Sipmie, ja prasuje na sznurku TEX 3000, 1600m 4,8kg i na tym sznurku potrafi puścić sznurek, aparaty w tamtym roku po kupiłem nowe i dalej to samo co wcześniej ;) ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam zawsze 2000 tex i wiąże 100/100

 

W JD podobne aparaty ale na tej fotce niewiele widać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

915fee4880fd07ae8d3d75a2d2cde628.jpg

 

Mam jeszcze probblem z regulacja chwytacza, śruba jest na maksa skrecona nie ma juz mozliwosci regulacji?? wymiana? chwytacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FLASH    0

hello

przyczyn nie wiązania jednego aparatu jest wiele...

porady?

1 najpierw sprawdźcie tor przebiegu sznurka, często jest przedarty prowadnik sznurka na igle, najczęściej pierwszy się drze z prawej..

2 pomijając temat że palec zgarniacza musi sie z wyczuwalnym oporem ślizgać po supłaczu (młotek 0,7kg), należy sprawdzić stan trzymaczy sznurka

3 nagarniacze sznurka najlepiej jak chodzą max 2-3mm od igły (te na spodzie) i sa dość wcześnie ustawione\

 

dla nieznających języka odsyłam do instr. obsł. jak też niech się wreszcie się przyjrzą TYLNEJ KLAPIE tam jest cały OPIS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jak dociągnąłeś ma maxa chwytacz to wróć do ustawień fabrycznych tj. popuść, bo w nadmiernie naciągniętym chwytaczu sznurek będzie "mielony" i tak się wyśliźnie w każdym razie za słabo żle i za mocno też niedobrze

 

sprawdzić naprężenie sznurka,

 

pętelka od tłoka, regulujesz chwytacz lub naprężenie (za mocno)

 

pętelka z tyłu przytrzymywacze lub naprężenie sznurka (za słabo)

 

może jeszcze być żle ustawiony obrót chwytacza, i palec supłacza "minie się" ze sznurkiem

 

czasem zanieczyszczony materiał ziemią, lub zbyt mokry lub zbyt mocno zprasujemy i jest problem, ogólnie instrukcja obsługi to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Tak jak kolega FLASH wspomniał w 3 punkcie jeżeli urywa szurek dżwignia nożowa jest źle ustawiona- powinna się delikatnie ślizgać po grzbiecie palca supłacza i jeszcze trzeba dodać, że skok dźwigni nożowej względem czubka palca powinien wynosić 10-12 mm. Jeżeli tak nie jest sznurek zostaje na palcu i się urywa. Jeszcze przed doginaniem dźwigni zobacz czy jej rolka nie jest wytarta. A więc młotek i do dzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

A co zrobic gdy wezełek ma bardzo kródkie koncówki? (chyba nawet pół centymetra nie mają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

końcówki są ładnie ucięte czy poszarpane??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    178

U mnie też chyba są za krótkie węzełki i są lekko poszarpane, jak je wydłużyć??


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja by ją w bagno wyrzucił najął lub rolke kupił bo kostka sie za dużo psuje

 

Post nic nie wnoszący do tematu - spam

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj