Ziomek1994

Jaka hodowla na 15 hektarowym gospodarstwie

Polecane posty

pawelol111    1342

Kup sobie cielaków po dobrej cenie, tak z 10 sztuk i możesz hodowlę zakładać. Albo 4 razy do roku po 5 sztuk. Zysk będzie, spacerowania przy tym wiele nie ma, dobre łańcuchy na duże byki kup i gospodarzyć Ci można na całego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mam praktycznie taki sam areał, hoduję trzodę chlewną, trochę zboża sprzedawałem i jak masz swoje maciory to się milion razy lepiej opłacają tuczniki niż byki. Raz miałem byki 30szt trzymałem od małego i zjadły wszystko zboże, oraz słomę moją i jeszcze kupioną :) A na pewno na kiszonce nie będą tak rosły jak na paszy... W roku hoduje tak od 100 do 200szt tucznika i naprawdę nie narzeka. Od 2004 roku zdążyłem wymienić cały park maszynowy (nie nowy ale zawsze). Mam naprawdę słabą ziemię 4-6 ale dobrze dbana i tak odda swoje :) Ja na Twoim miejscu zaczął bym od trochę trzody oraz zboże, bo jak jedno tanie to może drugie będzie drogie :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Hoduj sobie dużo kur i kaczek i jeździj na jarmarki,targi u mnie na targach ze zwierzętami jak bylem z królikami to ja stałem a obok ludzie co sprzedawali kury młode starsze cały czas kasę liczyli ;d naprawdę radze Ci żebyś pomyślał bo myślę ze to b.dobry pomysł Hoduj tez kilka królików samic< i przy okazji tez opchniesz cos ;d Zboze ze swojego areału tez możesz wozić po woreczku na targ i będzie Ci schodzi lo :)

 

 

Dawid777 podniosłeś mnie na duchu ja tez zaczynam ten biznes :) cykl otwarty ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mam praktycznie taki sam areał, hoduję trzodę chlewną, trochę zboża sprzedawałem i jak masz swoje maciory to się milion razy lepiej opłacają tuczniki niż byki. Raz miałem byki 30szt trzymałem od małego i zjadły wszystko zboże, oraz słomę moją i jeszcze kupioną :) A na pewno na kiszonce nie będą tak rosły jak na paszy... W roku hoduje tak od 100 do 200szt tucznika i naprawdę nie narzeka. Od 2004 roku zdążyłem wymienić cały park maszynowy (nie nowy ale zawsze). Mam naprawdę słabą ziemię 4-6 ale dobrze dbana i tak odda swoje :) Ja na Twoim miejscu zaczął bym od trochę trzody oraz zboże, bo jak jedno tanie to może drugie będzie drogie :)

 

A gdzieś Ty słyszał żeby bykowi samą kiszonkę dawać?? Śruta musi być. Zrób boksy po 5 sztuk zasiej ze 3ha kukurydzy i możesz gospodarzyć. W 2009/2010 ani zboże ani tucznik ceny nie miał. Byki po 6,5 sprzedawałem:) Najtaniej w czerwcu po 4,8 ale to wyjątek. Zawsze miedzy 5,3 a 5,8. Taka u mnie średnia cena. Byki po 700kg w 18 miesięcy rosną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Wszystko zależy od tego ile możesz na początek zainwestować. Bawić się w kilka macior czy 100 tuczników rocznie nie ma sensu bo tylko się przy tym narobisz jak nie masz sprzętu a g...no z tego będzie. Ja u siebie na 10 ha mam 20 krów, do 10 byków i 200 tuczników rocznie. Ale zbyłem kiedyś u gościa który na 30 ha ma 13tys tuczników w cyklu otwartym( dodam że kupuje kilka tyś ton zboża)!! Więc ziemia nie ma tu żadnego znaczenia liczy się kapitał początkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonek56    0

Daj w dzierżawę albo obsiej pszenicą, rzepakiem albo kukurydzą. Ja ci radze wejść ta te stare rasy świń puławskie pstrą złotnicką masz dopłaty do nich poczytaj sobie gdzieś o tym. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj