MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

oFsik    138

U mnie żniwa przebiegały bez zarzutów (nie licząc rozebranej skrzyni w bizonie) aż do dziś. Wieczorem spadł deszcz i mamy wolne. Na szczęście dzisiaj pokosiłem trochę owsa i skończyłem pszenice zimową.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

U mnie dopiero były 2 dni młócenia,u siebie tylko 2 zbiorniki i pojechałem na zarobek.Dzisiaj po południu szykuje się do wyjazdu bo trochę kolejka się zrobiła a muszę jeszcze sam siebie w nią gdzieś wepchnąć.Właśnie wyszło słoneczko jak dobrze pójdzie to koło 14 ruszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie już półmetek żniw owsy wczoraj już dokończyłem kosić nawet ładnie sypały :( a żyto to jeszcze po wczorajszej ulewie poczeka ze 3 dni dobrej pogody :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja dopiero 25% wykosiłem a teraz czekam az wyschnie bo wczoraj niezle popadało ale jak bedzie pogoda to i wyschnie szybko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

my skosiliśmy dopiero 7-10 hektarów czyli okolo 8% z całości o_O ogólnie ziarno mokre.... trzeba czekać na pogodę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

U nas wczoraj nieźle polało i przegnało wszystkich z pół.Kolejne koszenie i prasowanie rozpocznie się w następnym tygodniu bo wcześniej nie ma mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

To widzę, ze wczoraj w lubelskim niezłe burze przeszły, my jeszcze troche słomy zdążyliśmy zwieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

U mnie żniwa skończone 5 Sierpnia zostało tylko sprasować paredziesiąt arów słomy.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja mam jeszcze 18 ha [pszenicy, dzis wjechałem ale szybciutko zjechałem bo mokre moze sie jutro uda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

dziś skosiłem 8 ha pszenżyta nowym nabytkie (bizonkiem ) jest pozostało 26ha :(


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandi61    0

Ojciec gadał dzisiaj ze znajomym i mam zamówiony kombajn na sobotę (CASE 1660 Axial-Flow) mam do skoszenia ok 7ha pszenżyta i ok 3ha jęczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sharp22    9

Ja powoli zbliżam się do końca żniw, gdyby nie wczorajszy deszcz to pewnie ostatnie hektary ciąłbym w niedzielę sad.gif Z tego co widzę na polach sąsiadów to ludzie mają katastrofę ;/

Edytowano przez sharp22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
dziś skosiłem 8 ha pszenżyta nowym nabytkie (bizonkiem ) jest pozostało 26ha :(

Wrzuć jakieś foty.

Dziś super pogoda i cholera półośka u wuja w Z056 ch*j strzelił :)

No i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że w sobotę prasuje słomę wreszcie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

rzepak skoszony srednio 3.5 do 4 ton dochodzilo ,pszenica w granicach 5.8-7 ton/ha jeszcze zostalo 120 ha pszenicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U nas żniwa trwają, zostało około 50ha. Niestety nie wiem ile dzisiaj wycieli, wiem tylko że przywieźli 60t owsa :(


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja dzisiaj skosiłem 4 ha pszenżyta, plon? Z całego kawałka 3 zbiorniki rekorda Z058 :(:) :)

 

Zaczełem też młucić mieszankę ukosiłem też 3 zbiorniki

Tylko nie z 4 ale z ponad 1 ha :) mieszanka dawno tak dobrze nie sypała :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

fotki bizonka wstawie w niedziele :(, a dziśwjechałem w mieszanki i powiem że takiego plonu nigdy nie miałem średnio wychodziło 4 zbiorniki bizona z ha :)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My młócimy pszenice od soboty właściwie...


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ja skonczyłem w niedziele ok 21 zostalo do przejechania kombajnem zarosniejtej przenicy w dole pola bo bylo tak zawalo0ne ze nie kosilismy i zwiezienie słomy z ok 0,5ha


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj