MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
talek48    1

U mnie wczoraj lało ale dzis słońce NARAZIE pali i maly wietrzyk jest i o 10 komabjn juz przygotowalem i za 2 godziny jak troche przeschnie jeszcze jade jęczmień mlucic....

ale dzien w dzien kolomnie pokopane n apolach i kombajny wyciagaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

u mnie wczoraj po południu popadało ale widzę że w okolicy ruszyli dziś po południu. ja jeszcze czekam bo zboże nie jest super dobre. kosze dopiero po niedzieli. może we wtorek? :D


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

umnie nie pada od tygodnia dziś skosiłem 8 ha pszenżyta, jest bardzo suche, jutro robie dzień przerwy bo musze to spresować bo mam już 16 ha do presoowania ;/


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas jest narazie dobra pogoda kosze jeczmien i pszenice , ale jak jadę sprzedać to można ręce załamać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4
u nas jest narazie dobra pogoda kosze jeczmien i pszenice , ale jak jadę sprzedać to można ręce załamać

 

Jeżeli masz gdzie przechować to lepiej daj sobie looz ze sprzedażą bo cena jest masakryczna. na jesień będzie napewno lepiej. tylko teraz na sezon kiedy my rolnicy najwiecej sprzedajemy to dają małą cene żeby ściągnąć dużo za małe pieniądze. :D


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

u nas już powoli wyjeżdżają kombajny a jeden to już nawet owies skosił:D ja mam zamiar dziś wjechać w żyto i zobaczymy co będzie :-P


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Dzisiaj po południu wybiorę się w żyto jak będzie suche to akcja żniwna 2009 zostanie otwarta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Może pod koniec przyszłego tygodnia skosimy gorczycę, proso w pierwszej dekadzie września, narazie - wykopki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

My dzis rano przenzyto wjechalismy bo 50 ton odrazu na sprzedaz idzie i 17 % ma wilgotnosci wiec czekamy ze 3 godzinki i dalej w pole zeby doszlo do 15% xD

ale ziarko jak roslo to byla susza i jest male a jak dojrzewalo to lało i juz sa przerosty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Wykosilem dzis 1.54 pszenzyta :) Plon ok 4.2 t/ha nawozenie ok 50 N , bez ochrony od grzyba :D Ale troche wilgotne :) Trzeba bedzie przezucac na klepisku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

być może od soboty coś rusze :D już pokazują się bizony w okolicy ale ziarno jest jezcze wilgotne i pobliski młyn nie przyjmuje na razie dostaw :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

no rano mialem wilgotnosc przenzyta 17% o 11 godzinie a o 18:30 juz 14%... jutro licze ze kolo 12 w poludnie bedzie wilgotnosc 13,5% jak rosa juz wyschnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

no ja również na dniach jade w pszenżyto. Jęczmień i pszenica zimowa jeszcze niech postoi bo wg mnie jeszcze nie są super suche.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

U mnie dzisiaj padł jęczmien jary i troche pszenżyta..

 

 

Jeszcze z tydzień slonecznej pogody i zniemy wszystko po kolei...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś wuj ostatecznie przygotował kombajn do sezonu i wjechał w pszenżyto, ale niewiele go wykosił. Zbyt wilgotne. U mnie dziś od rana ciągle kombajny słychać, ale nie wiem czy jest sens teraz wjeżdżać. Ojciec już wściekły bo zawsze on 1 na wsi młócił, i teraz już by chciał tylko nie wiem kto będzie przegarniał te ziano jak się będzie grzać.... Bo z pewnością nie ja. Ale myślę że w ciągu tygodnia spokojnie dojrzeje. Więc nie ma potrzeby się śpieszyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

no ja w sobote juz zytko będe kosił


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

a ja zyto juz mam w domu i połowe pszenzyta . zyto plon ok. 5 t/ha na 5,6 klasie tak poł 5 i poł 6 pszenzyto plon tak lekko ponad 4 tony klasa 5 reszta pszenzyta na 4 klasie wiec mysle bedzie jeszcze lepiej. takze na razie jestem zadowolony jak na ta susze wiosenna to dobrze ale ten kto pozna dał 1 dawke azotu to cienko u nich z plonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Dzisiaj wujek wyrąbał 1,6ha pszenicy i zebrał ok 13ton z tego właśnie kawałka :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

Ja dziś 5 ha pszenicy skosiłem u mnie w okolicy to już kombajn za kombajnem jedzie :D


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Śmiechu warte dzisiaj ojciec dzwonił do elewatora i cena pszenicy komsumkcyjnej 450zł szok Co to robic???? sprzedawać czy przechowywac???? Ryzyko jest bo będe miał ponad 400 ton pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj