MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samczyk1991    83

Dziś skoszone 2 ha żyta, plon beznadziejny ok. 2,5t na ha, mały bo susza na wiosnę była, a na nawozie nie oszczędzaliśmy. Sprzedamy koło 3 ton żyta.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ja w tym roku liczyłem na około 350 ton pszenicy skosiłem połowę i nie wiem czy 250 ton będe miał ;/ Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Jak wy piszecie o takich ilościach to aż mi się przykro robi :) , mi się ledwo zwróci za paliwo i nawozy, no ale liczę na porządny plon :) z owsa który będzie przeznaczony na paszę ,ale to za tydzień przy dobrej pogodzie :(


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

U mnie wczoraj z rana popadało i wszyscy stoją i czekają za pogodą,prawdopodobnie ruszy się w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja od jutra zaczynam żniwa najpierw kosimy pszenżyto u siebie a potem zbieramy słomę u nas i kupujemy od okolicznych rolników


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja teraz czekam za pogodą. Mam zciete 12,5 ha. Zostało jeszcze 5,5. Słome zebrałem z 6, reszte musze suszyć.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metys    0

U mnie w okolicy żniwa dopiero trwają od 5 dni ale jakoś tego roku bardzo spokojnie przebiegają ja dopiero zacząłem kosić od wczoraj zostało mi jakieś 7 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

mu wczoraj skosiliśmy owies a dzisaj zwieźliśmy wszystkie rolki słomy i po żniwach teraz tylko robić podorywki 30 ha skoszone w 5 dni i sprasowane nie było żadnych awari to sie robiło i pogoda dopisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chłopaki zazdroszczę wam tej pogody. U mnie 2 dzień pada z czego od godz 18do 19 było oberwanie chmury.... Wszystko pływa, owies pewnie wymłóciło....


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja w sobotę wykosiłem 1 ha żyta plon może być, zostało jeszcze z 19ha nie wiem kiedy skoszę bo w poniedziałek tak przylało ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja mam połowe pszenicy skoszonej i 100 kostek wczoraj w deszczu zebralem. Jeszcze 8ha mieszanki i 1.5ha owsa :) Ponoc od jutra juz slonecznie :(


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A jakie u was są polny bo u mnie słabiutko a zboża stoją i żadnych nawałnic nie było.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
I co ludzie przechowujecie zborze czy sprzedajecie????

 

mysle ze rozsadnie bedzie wstrzymac sie ze sprzedaza do wiosny. w polsce zboza nie ma, w niemczech plony tez podobno slabe. u nas tez slabo sypie pomimo pełnej pielegnacji. jeczmien jary dal okolo 3,5 tony a pszenica zimowa okolo 4-4,5 czekam na pszenzyto, ktore na jesieni przypalilem opryskiem. tez bedzie slabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metys    0

Ja dziś za jakieś kilka godzin chcę wyjechać i skosić kilka ha czekam tylko jak dobrze obeschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

U mnie już 3 dzień pada i jakoś nie zapowiada żeby przestało. A tako to u mnie dopiero początek żniw i coś czuje że te żniwa będą bardzo długie :(


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

U mnie juz wiekszasc ludzi pokosiło i nasał czas na dozynki :)

Plony w tym roku sa na prawde zadawalajace jak u mnie to w magazynach dwa razy tyle co w ubieglym roku

woj. wielkopolskie były powiat pilski obecnie czarnkowsko-trzcianecki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

jak narzazie to żniwa słabo idą dwa dni pogody było a teraz 3 dni deszczu znowu trzeba czekać aż wyschnie, dużo ludzi jeszcze nic nie zaczęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

U mnie też pada. A jeszcze muszę skosić jęczmień, sprasować wszystko i zwieźć :(


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

U mnie wszystko narazie czeka przez pogode ,ten kto wymlocil przed deszczami to teraz narzeka ze grzeje sie.Sadze ze jak pogoda dopisze w tym tygodniu u nas kazdy bedzie sie staral cos sciac .Ja narazie zaczalem 2 pokos siana ciac, bo ziarko miekkie jeszcze jest ,wiec zaczne zniwowanko w nastepnym tygodniu ,jesli pogoda dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

stoimy od dwóch dni kombajn rozebrany w mak, zachciało sięzachodniej marki(df) ;/ jutro jedziemy kupić bizona za 16 tysięcy, bo do naszego to trzeba teraz włożyć minimum 20 ;/ a częsci będą za 2 tygodnie a do koszenia 30 ha zimowego + letnie, a drugi kombajn zostanie na przyszłość (fotki jutro )


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mnie wczoraj tak stary wkurzał że dziś dla rozładowania emocji przewracałem słomę ręcznie. 2 ha zrobiłem jutro idę dalej bo po wczorajszym oberwaniu chmury słoma to gnój kompletny. Jak nie będzie padać to może w sobotę sprasuję.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

u mnie ziarno jest wporządku ale pogody nie ma podobnie jak u Was. . . trudno trzeba czekać :(


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj