zbigi123

Sipma Farma II Z-569\1-Opinie

Polecane posty

A w mojej sipmie classic urwała się blaszka od podbieraka ta pomiędzy palcami co pobierają siano. Po zamknięciu tylnej klapy łańcuch strasznie szarpie.


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@mikic360 ja rocznie robie ponad 4500 belek 2000 słoma a reszta to usługi. Ja sipme mam od 2006r. ale z Pronarem łańcuch też się wyciagały lub strzelały. Ja smaruje (tawotuje jak tata mówi) co ok. 200 belek) 1-2 razy pyknać maszynką i git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

my mamy od 1998 i na początku robiła około 6000 rocznie teraz trochę mniej ale łańcuch jest oryginalny. Nie wiem z jakiej stali teraz robią te łańcuchy. Ja na swoją sipmę nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie :mellow: jak np. zrobie dziennie ok. 20-70 nie odrazu sie zesrac tylko powolutku przecierz jurto też jest dzień. Ja smaruje ok. co 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek412    1

a moja z 569/1 z 2000 roku pierwszy sezon 2001 wymienione dwa wały, wszystkie łańcuchy jeden już sie rozsypuje i bede musiał trzeci założyc, ten długi z lewej strony łożysk to już nie pamietam ile wymieniłem i w tym roku generalny rem ont podbieracza, jak dobrze pujdzie to za rok lub dwa bede miał prase vicon 2121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

@kaluś77 nie kompromituj sie :mellow: najpierw mówisz że robisz 4500sztuk rocznie i co 200sztuk smarujesz a póżnie że 20-70dziennie i smarujesz co 2 tyg :lol: ładnie musisz krecic ze gubisz sie w tym co piszesz bo tu wychodzi ze cały rok prasujesz a to raczej mało prawdopodobne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dokładnie kalus77, coś ściemniasz, bo nawet jeśli byś robił po 30 szt dziennie to i tak te 4,5 tyś musiał byś robić przez 1500 dni, a u nas rok trwa 365 dni :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Heh, wychodzi na to ze moja musiałaby juz miec conajmniej 2 remonty.....może mam jakiś egzemplarz Heavy Duty ?? :mellow: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Do czego ją czepiasz dyczkowski jeśli uważasz że remont jej niepotrzebny :mellow: czyżby 4011 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

bez przesady że po 5 tysiącach, swoją przez 3lata zrobiłem ponad 10tys i jeszcze remontu jakoś nie robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Spoko to może napiszcie co trzeba zmienić w prasie po 5-6 sezonach która zwijała po kilka tyś belek rocznie, tzn dokładnie nie wiem, ale wygląda sprawa tak, że gościu sprzedaje prase po 4 czy 5ciu sezonach bo mu się nieopłaca remontować bo duzo usług robi odliczy sobie wat i kupuje nastepną nową teraz kupił już 3cią prase w ten sposób, a mam pytanko co w takiej sipmie clasik/farma trzeba zmienić a dokładniej ile hasu włożyc, wymiana łancuchów łozysk czy nie ma na to reguły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no zauwazylem ze jak sie podczepi mocny ciagnik to prasa sie sypie. moj sasiad zaczepil do sipmy classik renaulta 110.54 (przedtem chodzila z Deutz-Fahrem Agroplusem 87) to przy pierwszych belach ukrecila sie os od glownego napedu, po prostu taki ciagnik tego nie czuje. a pomyslec co sie stanie z taka prasa Sipma Z-590/1 Power Cut jak ona potrzebuje co najmniej 100 KM do rotora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Mam sipme i niestety wałek się ukręcił tzn(oś na wałku) mocny ciągnik to nic nie poczułem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kamil41 i semos chyba lepiej wiem co robie :mellow: (nie zrozumieliscie mnie) 4500 to ja robie rocznie wszystkiego. Przecież w słomie wyjdzie mi mysle wiecej na dzień bo zaczne o 6 a skończe o ok. 20 i ze 150 może więcej jest. Natomiast sianokiszonka to max 100 bo trzeba ofoliować i co ty mi tu wciskasz kit, że ja tylu nie zrobie jak robie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Heh dyczkowski to na jaką markę sie przerzucisz ?? Do twojego konika jakaś prasa z rotorem jak znalazł;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zales    0

Witam, mam takie pytanie może ktos bedzie potrafił mi pomóc.

Jestem posiadaczem prasy Sipm 569/1 z 2001 roku. Mój problem polega na tym że, że co około 50 bel sianokiszonki siada mi łożysko na wałku który napędza główny łańcuch (stojąc od przodu prasy ten z lewej strony). Wymieniłem już chyba z 15 łożysk przy czym kupywałem różne od 40 do 200zl i żadne nie wytrzymało więcej niż 50 bel. W czym może być problem? Wałek sprawdzalem jest prosty, pozostałe łożyska na wałkach są sprawne, prasa na pusto chodzi lekko, praktycznie ręką można kręcić. Wymieniłem też obudowę tego łożyska i dalej ten sam problem. Może ktoś z was miał podobny problem lub wie co może być tego przyczyną? Myśle już nawet naz założeniem 2 łożysk w tym miejscu (dokupienie drugiej obudowy i przykrecenie jej razem z łożyskiem z drugiej strony) tylko nie wiem czy to zda egzamin.

 

Prasa robi srednio 1000 bel rocznie, przacujac przy tym w wiekszosci z ursusem c360 lub zetorem 7211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj