marcin615

c 360 + termit 10 m

Polecane posty

marcin615    0

Witam wszystkich! Kupilem stary opryskiwacz i c-360 nie mam instrukcji jakim cisnieniem i na jakim biegu jechac. C-360+termit <pilmet>koncowki niebieskie.prosze o szybka porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn9310    2

Ja też mam opryskiwacz z belką 10 m. Ciśnienie opryskiwacza ustawione mam na 3 bary, a prędkość - 3 szosowa i 1600 obr/min. Wychodzi mi 200l na ha z małym hakiem.

Ale radzę ci samemu ustawić. Zwłaszcza dlatego ze ja mam nowy opryskiwacz a każdy może zachowywać się inaczej. Tutaj masz krok po kroku opisaną kalibrację opryskiwacza: http://www.rpt.pl/index.php?content=1141 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Nie chciałbym zaczynać nowego tematu więc się podepne.

jak zwiększyć ciśnienie w opryskiwaczu. Przy obrotach 1600 mam cisnienie 1,5 bara?. Opryskiwacz jest jakieś firmy rzemieśniczej.

Czy może to mieć związek że rozkręcałem górę pompy gdzie jest ta membrana?

Jeśli tak to ile powietrza należy powtórnie nabić do pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Ciśnienie powinno się ustawiać takim dużym pokrętłem zamontowanym z prawej strony od rozdzielaczy sekcji. W sumie zależy jeszcze jaki masz ten rozdzielacz i czy on działa itp, pomocne było by zdjęcie.

A co do tej membrany to jeśli tam coś grzebałeś to zobacz czy szczelnie to skręciłeś.

A ciśnienie:

"Ciśnienie powietrza w powietrzniku pompy opryskiwacza powinno wynosić nie mniej niż 1/3, a nie więcej niż 2/3 wartości ciśnienia roboczego. Wydajność pompy opryskiwacza przy nominalnych obrotach wałka odbioru mocy (WOM), przy wszystkich włączonych rozpylaczach i mieszadle, powinna umożliwiać uzyskanie ciśnienia cieczy roboczej, w opryskiwaczu polowym na poziomie 0,5 MPa, a w opryskiwaczu sadowniczym na poziomie 1,5 MPa. W przypadku innych niż ciśnieniowe systemy rozpylania cieczy roboczej ciśnienie powietrza w powietrzniku pompy powinno być utrzymywane na poziomie określonym w instrukcji obsługi opryskiwacza."

Źródło: Wymagania dla opryskiwaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2125

Witam na wstępie przepraszam że odkopuje tematwink.gif

Mam następujące pytanie; Rok temu kupiłem opryskiwacz i nie mam do niego żadnej instrukcji ani tabeli do rozpylaczy.Krążki w rozpylaczach mają symbol "1".

 

Jakim biegiem i na jakich obrotach i jakim ciśnieniu roboczym należy pracować ab otrzymać dawkę 200l-300l(tyle podane jest na opakowaniu) na ha? Mam powiedzmy 60 arów daje 1,25l środka (2-2,5l na ha na opakowaniu) i powiedzmy 150l wody.Jak to wszystko ustawić żeby tą dawkę otrzymać?Wiem że są różne metody ale tak średnio mi to wychodzi. Jeśli moglibyście mi podać orientacyjne nastawy to miałbym jakiś punkt odniesieniasmile.gif

 

Z góry dzięki za pomocwink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ilość cieczy zależny od obrotów WOM, szybkości wykonania zabiegu i ciśnienia. Najlepiej zrób próbę, jeżeli masz pole o pow 1 ha to zrób próbę, wlej 300l ustaw na oko i zobacz ile wyjdzie. Ja u siebie pryskam na 3 biegu obr ok 1400, jakie ciśnienie to Ci nie powiem bo jest chyba w granicach 4atm ale wydaje mi się że wskaźnik trochę szwankuje. Wychodzi 250l/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Witam mam stary opryskiwacz nie używany z 8 lat i muszę mu wymienić końcówki na te niebieskie bo mam te starego typu. Wszystkie tabele podają ciśnienie od 2-4 barów, a mój opryskiwacz ma 1,5. Co zrobić? Czy wystarczy wymienić wskażnik na taki z większym zakresem czy muszę wymienić cały rozdzielacz? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

1,5 czego MPa czy Bara może kg/cm2 ,Jeśli oczekujesz pomocy to precyzyjnie określaj tak ważne sprawy.Tabela podaje ciśnienie i wydatek w litrach w przybliżeniu, a dopiero kalibracja określa faktyczny wydatek na ha, Rozwalają mnie kalibracje (polowe) nalewasz wodę i jeździsz po polu np1ha i patrzysz ile wyszło,mam takich sąsiadów = jeden pryska na II biegu 2200 obr silnika (150l/ha) drugi III bieg 1200 obr. (250l/ha) przy ciśnieniu 2,5 bara.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Przepraszam kolego mój błąd. Mam 1,5 MPa. o to jest 15 barów więc nie ma już problemu. Zdawało mi się że to to samo ale się myliłem. Taka kalibracja na polu to tylko strata czasu i paliwa. Kalibrację umię wykonać, tylko mnie to ciśnienie zmyliło. Powinienem najpierw sprawdzić jak się zamienia te jednostki a dopiero pisać. Jeszcze raz przepraszam i dzięki że mnie naprowadziłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez artur04c
      Witam, Posiadam tecnome galaxy na sterowniku dawkowania. Aktualnie mam głowice obrotowe, na których znajdują sie dysze do RSM i niebieska/czerwona to oprysku. Do RSM posiadam żółtą, czerwoną i fioletową dyszę. Jak ustawić dawkę 200l RSM ? Ustawić pod dany kolor np żółta ma wydatek  200l i wystarczy na sterowniku ustawić 200l ?Czy w jakiś inny sposób to się odbywa ?
    • Przez adasku10
      Witam. 
      Moj opryskiwacz stary pilmet 400 L z pompą p60. 
      Remontuje pompę p60 nowy typ. Mam dwa zapytania odnosnie skladania pompy. 
      1. Jak dobrze dokrecic te boczne membrany ? Na forum multum tematow, ze po wymianie membran i ich dokreceniu woda idzie do oleju, jak wiec to skrecic zeby bylo dobrze, czy jest to jakas wyzsza szkola jazdy  ? (Fotka w zalaczniku ). A moze zostawic stare membrany, niektórzy też  piszą ze trzeba wymieniac jakies podkladki ja tam zadnych nie widze ..........
      2. Odkrecajac tylna pokrywe (zdjecie zalacznik) niestety sruby padly. Są gdzies one dostepne czy trzeba dosztukowywac zwykle ? 
      Proszę o jakies wskazówki. 


    • Przez jakub97
      Witam, stoję przed wyborem nowego opryskiwacza o pojemności 2000l i szerokości belki 21m. Póki co biorę pod uwagę Gaspardo Campo 20C, oraz Unie Egret 2021. Opryskiwacz na GPSie. Może się ktoś wypowiedzieć na temat tych opryskiwaczy? A może ktoś poleci inną markę?
    • Przez artur1980
      Witam. Mam taki problem. Opryskiwacz ma napęd hydrostatyczny. Tydzień temu pryskałem i wszystko było w porządku. Jak jechałem pod górę na ułamek sekundy zatrąbił i później nic się już nie działo. Wczoraj zapaliłem i zaświeciła się kontrolka od poziomu oleju hydraulicznego i zaczął trąbić. Wymieniłem filtr zalałem go olejem, dolałem oleju i jest dalej to samo. Wykręciłem czujnik i jak zapaliłem na chwilkę to w otworze nie pokazał się olej. Filtr jest na wyjściu ze zbiornika. Boje się na dłużej go uruchamiać i sprawdzać czy działa hydraulika, żeby nic nie uszkodzić bo nie wiem czy w układzie jest olej. Nie wiem co może być. Pompa siadła czy jakiś zawór?  Może jest ktoś z woj. lubelskiego kto ma taki opryskiwacz. 
    • Przez SeguipSVX
      Witam, 
      czy ktoś może pomóc w temacie napełniania zbiornika poprzez zasysanie przez opryskiwacz? 
       
      Seguip wyposażony w sterownik ze zdjęcia oraz drugi sterownik przy rozwadniaczu - również załączam zdjęcie. 
      Ustawiam zgodnie z instrukcją i nie zaciąga cieczy. 
      Sterownik w kabinie ustawiony na napełnianie, na sterowniku przy rozwadniaczu przechodzę przez wszystkie „tryby” i na żadnym nie zaciąga. 
       
      Ktoś coś? 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj