Zaloguj się, aby obserwować  
Pavel

Paliwo rolnicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pavel    12

witam

 

mam zapytanie odnośnie paliwa rolniczego- ustalone 60 litrów na hektar to na hektar przeliczeniowy za który sie płaci podatek czy za wszystko co sie uprawia i to co jest podane w agencji i za co sie bierze dopłaty?

 

do kiedy sie składa wnioski przychodzą poczta czy trzeba sie zgłosić po nie do AR i MR?

Edytowano przez Nikita_Bennet
literowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

o czym ty piszesz? bo nie bardzo łapie .jeżeli chodzi o zwrot akcyzy to wszystko załatwia się w gminie, i tam mają gotowe wnioski .i norma nie jest 60 tylko coś około 85 litrów na ha.a zresztą to było do 30 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dopłatę przyznają do normalnego hektara takiego jak podajesz do ARiMR tylko o co Ci dokładnie chodzi

Edytowano przez Nikita_Bennet
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

nowłasnie pasowało by do poczatku napisac bo nie jestem na bierzacow Arobiznesie nie odpowiednia pora nadawania jak dla mnie, @wojtas to sama akcyze zwracają? zwracali ? do 30 marca? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

No właśnie pasowało by do początku napisać bo nie jestem na bieżącą w Arobiznesie nie odpowiednia pora nadawania jak dla mnie, @wojtas to sama akcyze zwracają? zwracali ? do 30 marca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

faktury to nie problem a w zyciu na zadnych wymysłach nie jezdziłem a nie wiedziałem to co z tego? po to jest forum zeby sie zapytac problem w tym jakis widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

jest 86 litrów na ha a zwracają 55 groszy z litra.

każdy litr trzeba udokumentować fakturą

jeśli ktoś jest Vatowcem to trzeba mieć potwierdzone kopie zgodne z oryginałem bo oryginał trzeba mieć w ewidencji.

wnioski były do końca marca a następne będą we wrześniu

maja zwrócić pieniądze na koncie za zwrot do konca maja

jak ktoś jest vatowcem to vat może także odliczyć. wychodzi sie na tym dosc dobrze bo (mnie akurat ) litr ON wychodzi okolo2,34

:rolleyes:

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

A wiecie może dlaczego w północnowschodniej Polsce ten program się nie przyjął????????? Bo ja wiem .

W rejonie Suwałk jest kilka dużych gospodarstw, które mają nowe maszyny oni tankują na stacjach paliw a pozostali korzystając ze starej znajomości języków wyuczonych w latach PRLu świetnie dogaduja się z naszymi wschodnimi sąsiadami, którzy przywożą rope za 2.40 zł podobna sytuacja jest w okolicach Sejn ,Puńska, Gołdapi, Bakałarzewa....

A poza tym czy nie lepiej jak CPN przyjeżdża do ciebie ???? :rolleyes: :P


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

no i co ale faktury zawsze mozna w CPNie załatwic :rolleyes: a ja załatwiłem sobie te paliwo i zeczywisc epo terminie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

Wniosek składa sie w marcu wraz z fakturami zakupu od 1 września 2007 do 29 lutego 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

przydało by się jeszcze sprostowanie co do tego tematu a mianowicie teraz jest 85gr do każdego litra ;) a wnioski składać można w dwóch terminach od 1 do 31marca i chyba od 1września do 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wszędzie można....

 

Jak pisał Sebastian od 1 do 31 marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja też już słożyłem wnioski na paliwo...

Jak dają to trzeba brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj