Zaloguj się, aby obserwować  
abuk14

ścielarka słomy, rozdrabniacz bel

Polecane posty

abuk14    1

Zmienię temat. Co sądziecie o rozdrabniaczach bel np. Sipmy. Nadaje się do ścielenia słomy, może służyc jako wóz paszowy. Ma ktoś coś takiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Z Sipmy jest droższy niż ten z Inventoru www.inventor-mokobody.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

ciekawe kto produkuje takie rozdrabniacze ale zawieszane na tuzie i ciekawe ile takie kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldemar    0

Jeśli chodzi o wozy paszowe z funkcją rozdrabniania to najlepsza na francuskim rynku jest firma LUCAS.G

Mój znajomy z Francji ma ich wóz paszowy oraz wybierak kiszonek z funkcją ścielenia słomy, który rozdrabnia bele do 3min i nadaje się super do obór wolnostanowiskowych, bo wyrzuca słomę do 18m

Ostatnio widziałem ścielarke tej firmy na allegro.

Link do strony lucasa: www.lucasg.com

 

na allegro znalazłem coś takiego:

"Rozdrabniacz bel RAPTOR firmy LUCAS.G to maszyna przeznaczona do rozdrabniania i wysypywania do koryt siana i sianokiszonki sprasowanych w cylindryczne bele oraz do ścielenia słomy.

Maszynę charakteryzuje:

-rozdrabnia siano i słomę

-płynna regulacja kierunku ( wysyp z hydrauliczną regulacją obrotu o kąt 270 stopni na odległość do 18 m)

-płynna regulacja szybkości rozdrabniania (hydraulicznie lub elektronicznie regulowany przenośnik podłogowy)

-klapa samozaładowcza

-jednoosobowe sterowanie z kabiny ciągnika.

-bieg wsteczny w razie zapchania

-czas rozdrobnienia jendej beli słomy do 3min "

 

www.lucasg.com

www.dozagro.com

raptor2.jpg

Edytowano przez Zetor7211
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

bardzo sie kurzy przy wyrzucaniu słomy??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldemar    0

to zalezy od kruchości słomy i siły wyrzutu, ale ogólnie nie jest źle.

najlepiej jak sie ścieli tylko na kilka metrów

 

w polsce dystrybutorem lucasa jest www.dozagro.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mouser    8

a czy taki rozdrabniacz Sipmy - Kruk H-186 - poradziłby sobie z belami po prasie Claas Rollant 62 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka, że im krótsza ma byc słoma tym bardziej się kurzy. Poniżej filmik z kilkoma ścielarkami Tomahawk podczas pracy. Moża zobaczyć, czy się kurzy.

 

http://www.youtube.com/watch?v=X-XIuWQnaPQ


Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych "DOZAMECH" Donat Zawidzki
63-430 Odolanów ul. Srzelecka 49,
tel: +48 62 733 2322
fax: +48 62 733 2788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fireblade    0

Tematy połączone.

 

Witam. Czy stosuje ktoś z was Ścielarke czy też ten rozdrabniacz do ścielenia w oborach na głębokiej ściółce?? Czy wykonujecie ten zabieg wtedy jak zwierząta przebywają w oborze czy są może na wybiegu? Jak wygląda zapylenie i aura w oborze? bo gdzieś słyszałem że podobno duże zanieczyszczenie powietrza kurzem i tymi wszystkimi pyłami niekorzystnie wpływa na oddychające potem tym powietrzem krowy. Wietrzycie wtedy porządnie obory?

Czy to tylko mit czy naprawde zauważyliście jakieś niekorzystne skutki takiego ścielenia ( więcej zapaleniem płuc, szczególnie u młodych cielaków) ??

Jeśli był już gdzieś taki temat, z góry przepraszam. Do tej pory nie znalazłem inf na forum o tym.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Pracowałem chwilę w gospodarstwie w którym najpierw cięło się słomę Tomahowkiem. Najlepiej robić to w silosie, z ustawionym wyrzytem na ścianę, nawet podczas deszczu sieczka zamięknie góra 4cm. Potem ładowarka przegubowa woziła to do obory.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez oFsik
      Witam, jaką i za ile można kupić, nową sieczkarnie do bizona z056?
    • Przez xyz2012
      Jaki śrutownik do sporzadzania pasz dla trzody. bijakowy czy gnotownik http://allegro.pl/gn...2070916951.html http://allegro.pl/sr...2056415180.html
       
       
      prosze o rady
    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez LonelySoul
      Witam, czy ktoś z użytkowników posiada rozdrabniacz bijakowy ssąco tłoczący ? potrzebuję porady ! chodzi mi o wydajność i nie katalogową tylko praktyczną , chce zrobić mała mieszalnie pasz i zastanawiam się jak wybierąć zboże z silosów. czy za pomocą węzy prosto na rozbijak czy za pomocą żmijek na kosz zasypowy i dopiero na rozbijak , zależy mi głównie na wydajności
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj