Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sumek666    5084

Cześć . 

Szukam nowego ciągnika w okolicach 100KM. Ma to być główny ciągnik do wszystkiego. Orka, siew, opryskiwacz, nawożenie i transport. W przyszłości może i ładowacz czołowy . Nie prowadzę produkcji zwierzęcej . 

New Holland miażdży pozostałe 2 typy ceną.  Tu powstaje pytanie czy warto dopłacać 30-40 tyś do Claasa lub Masseya? Może macie jakieś inne propozycje? 

Pozdrawiam

Sumek 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Jeżeli miałby być to ciągnik do wszystkiego raczej bym sie skłaniał ku Claas arion 430. Ciągnik fajny wszystko pod ręką, silnik 4,5l, 480Nm, 110km waga ok 5t to do pługa sie przyda. Skrzynia 24x24 jeżeli coś bo lepiej jest bieg dopasować np. do orki czy transportu. Miałem na testach takiego tylko 440( 4 cyl 120km) i nh t6.180( 6 cyl 140km) Claas wypadł 1000% lepiej od NH spalanie o połowe mniejsze w tej samej pracy i przy agregacie podorywkowym nh przy 9,5km/h sie pocił a Claas na spokojnie 11km/h łapał. Zrobione po 5 ha było to spalanie claasa 32l a nh 58l. Na temat MF sie nie wypowiem bo nie miałem stycznosci z tym ciągnikiem. takiego Claasa w podstawie już za ok 200 netto sie wyrwie jak dealer zgodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

No zaproponował 223 tys. Z CIS monochromatycznym. Cena do porozmawiania jak to ujął. 

MF 224 tyś

NH 190 tyś

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że NH byłby dobrym wyborem. Nieduża cena w porównaniu do konkurencji, bardzo dobre wykonanie, naprawdę fajnie można go wyposażyć i według mnie też wygląd lepszy niż Claas czy massey, co prawda wyglądem się nie pracuje :P jak byś miał jakieś pytania co do T5 to pisz bo miałem okazję mieć ten ciągnik na testy przez 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Mówimy o najnowszym modelu T5? Jaka moc? Z jakimi maszynami pracowala? Ja prosiłem dilera kilka razy ale nie mieli nic na stanie na pokazy. Proponowali mi w zamian T7.165 :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

4 Dni ? Chyba 4 godziny, żaden diler nie da Ci ciągniki na 4 dni testu.  Też miałem T5 na testach starszy model - 2015 rok, z pługiem  4x40 w średniej glebie i ciężkich warunkach szału z prędkością nie było, 9 km z górki, tak to koło 7,5-8km/h dało się robić. Na plus żwawy silnik i niezłe spalanie bo średniej i ciężkiej ziemi na ok 24 cm wyszło 14 litrów . Dodam że było bardzo sucho. 

U mnie jak był to w sumie od 8 rano do 15 chyba. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@sumek666 Tak mówię o najnowszej serii a dokładniej o modelu T5.110 (107km). Ogólnie w porównaniu do NH T5060 ( niby 106km) mocy ma dużo więcej, pracowała z kosiarka 2.8m, prasa NH BR6090 i zawiózł 2 transporty bel a na jeden transport wychodzi 36 belek. Moc jest odczuwalna, skrzynia bardzo wygodna ale niestety dalej trochę wyje. Wydaje się być bardzo zwrotny i nawet jak by zwrotniejszy od T5060 ale nie wiem nawet czy tak jest. Z kosiarka jak i prasa robiło się lepiej bo można było sobie lepiej dopasować bieg. Hydraulika jeżeli chodzi o wydajność to bardzo podobnie do T5060 jedynie co plus za to że praktycznie jej nie słychać. Wyciszenie kabiny bardzo dobre na małych obrotach ledwo słuchać silnik, amortyzacja kabiny jak i osi bardzo na plus a z fotelem auto comfort to już w ogóle bajka. Może na wiosnę się coś wykombinuje. U mnie ciągniki za ciężko nie mają bo same zielonki a z resztą T5060 ma dopiero 1800 mtg od 2011 roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

nowy t6 125 to chyba ten sam lub bliźniaczy silnik 4,5l FPT. Przepracowałem dotychczas tylko 92 h, mogę powiedzieć, że jak na swoją moc (116KM)  gabaryty ma nie małe (rozstaw osi 6-cio garowego, a waga pokazała 6t bez balastu). Pracuje z KM 180 4x48cm i SN 300T z wałem gumowym- 2,4t. Co do spalania mogę powiedzieć (na dotarciu) średnio na baku 180l ok 20h zegarowych-talerzowanie, orka, siew, dojazdy .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tak. To są te same silniki. Różnic się mogą delikatnie oprogramowaniem. T6 ma znacznie większa masę i udźwig oraz możliwości oponowe. Wyższa klasa niż Arion. Plusy ariona to kabina (podlokietnik z joystickiem) skrzynia i silnik. Plusy NH to podnosnik oraz cena. Gdyby NH mial rozstaw osi jak Arion (2400 do 2525) to sprawa byłaby prostsza.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

W nowym T6 też jest wygodny podłokietnik z joystickiem ( prawdopodobnie z T7 ) . Co do rozstawu osi i masy -zgadzam się, dla jednych wada a innych zaleta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2280
23 godziny temu, mickas092 napisał:

4 Dni ? Chyba 4 godziny, żaden diler nie da Ci ciągniki na 4 dni testu.  Też miałem T5 na testach starszy model - 2015 rok, z pługiem  4x40 w średniej glebie i ciężkich warunkach szału z prędkością nie było, 9 km z górki, tak to koło 7,5-8km/h dało się robić. Na plus żwawy silnik i niezłe spalanie bo średniej i ciężkiej ziemi na ok 24 cm wyszło 14 litrów . Dodam że było bardzo sucho. 

U mnie jak był to w sumie od 8 rano do 15 chyba. 

 

9km/h? Od kiedy to chodzi i prędkość w orce? Chyba że radłem robisz. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
Dnia 4.11.2017 o 15:16, sumek666 napisał:

Cześć . 

Szukam nowego ciągnika w okolicach 100KM. Ma to być główny ciągnik do wszystkiego. Orka, siew, opryskiwacz, nawożenie i transport. W przyszłości może i ładowacz czołowy . Nie prowadzę produkcji zwierzęcej . 

New Holland miażdży pozostałe 2 typy ceną.  Tu powstaje pytanie czy warto dopłacać 30-40 tyś do Claasa lub Masseya? Może macie jakieś inne propozycje? 

Pozdrawiam

Sumek 

Pytanie ile ha miałby do obrobienia?    Ja stoje przed podobnym wyborem (na prow) ale u mnie jest jeszcze hodowla i ciągnik pracował by duzo z ładowaczem, biore pod uwage jd 5r  ,ariona 420 oraz nh t5 - i kazdy z nich ma swoje wady i zalety ciezki wybór -Tobie proponował bym ciagnik o duzej pojemnosci i cięzki - ariona 430 -jesli jest to maszyna na prow to ta różnica w cenie już nie bedzie taka duża- pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Część na MR reszta finansowanie. Ziemi nie duzo. Na razie 20 ha w przyszłym roku będzie ok 30 ha. 

Masz może jakaś ofertę na 5R? Mam blisko JD ale jeszcze nie byłem . Z ich oferty ja bym celowal w 6095MC. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brexs    0

Witam.

Stoję przed wyborom zakupu nowego Ciągnika .  Zastanawiam się między New Holland T5 100EC silnik 3.5 l a Claas Arion 430 silnik 4.5 l tej samej firmy  iveco FPT . Co byście Wybrali? NH w najbogatszej wersji Claas w trochę słabszej. Ciągnik z turem. między jednym a drugim jest 40 tys różnicy. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj