Rolnik117

Plugi obrotowe vario

Polecane posty

Rolnik117    1

Witam czy jesli mam plugi obrotowe w vario 50cm ustawione na skibe, to przy każdym obrocie muszę je najpierw złożyć żeby je obrucic, (żeby nie zaczepialy o ziemię), czy nie muszę. Proszę o odpowiedź 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A co to za problem sprawdzić ,jeśli się nie skada przed obrotem ,choć powinien to robić z automatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Sam się składa a po obrocie sam rozkłada, do momentu w którym był przed obrotem. Do zmiany szerokości  są inne wężę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zależy od ciagnika. Teściu ma Lemkena i przy obrocie centruję się, ale kostka  nie zawsze załapie, nie złoży się   a jednak obruci się nie zachaczy w ziemię,  ciągnik 1634 na kołach 38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie wszystkie pługi mają liniowanie. Standardowo mają je większe, ciężkie właśnie po to, aby nie zaczepiały oraz ułatwić obrót.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

5 skibowe przeważnie mają a też o to, chodzi że jak obraca się taki pług i jak nie złoży się to bardzo ciągnikiem buja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli pługi nie liniują się automatycznie to jasno wskazuje na awarię kostki od siłownika liniowania.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xXKarolXx
      Witam. Mam problem z hydraulika nie podnosi tura , ani nie opusz na , ekanie widać + i - reaguje ale tur nic i po chwili wywala błąd hydraulikventile i A.1.2.B , A.1.2.A i na każdej sekcji inny błąd tłumaczyłem bledy to znacz że ,, pozycja pływająca nie została osiągnięta , zawór przechodzi w położenie neutralne gdzie szukać przyczyny co robic ???????????
    • Przez Piotr190497
      Witam który z tych ciągników lepiej wybrać Fendt 412 vario z początkowych lat produkcji do 2006 roku(mam zamiar kupić do 160 tyś bez tura) lub Fendt Favorit 512. Wiadomo vario będzie droższy w zakupie i utrzymaniu.Ciągnik by pracował na ok 80 ha jako główny lecz mam ziemie lekkie wiec i 412 vario też by se radził u mnie w pracach polowych. Który z nich był lepszy do ładowacza czołowego głównie chodzi o skrzynie vario jak się spisuje w ładowaczu czołowym. Ogólne wady i zalety tych dwóch serii 400 i 500. Ponieważ mam już fendt 309 lsa i chciałem kupić coś nowszego  i większego.
    • Przez MKrajes
      Planuję zakup głównego ciagnika w gospodarstwie. Moc znamionowa 170 km.Ciągnik głównie pracować będzie w transporcie z beczkowozami 19500l i 15700l oraz z zestawem kosiarek 3,20 przód i 3,20 tył.Dodatkowo orka i uprawa.Mam swoje 4 typy 
      Fendt 818 Vario 
      John Deere 7430 Premium
      Massey Ferguson 6490 Dyna 6
      Deutz Fahr M650
      Mam duże wątpliwości dotyczące skrzyni Vario jedni chwalą inni ganią. Może ktoś użytkuje i rzetelnie napisze jak się sprawdza w praktyce. Bardzo ciekawią mnie opinie na temat Mf i Deutza bo przebiegi używanych są dużo niższe niż  Fendta czy JD które ciężko znaleźć z przebiegiem poniżej 8tys mtg. Może ktoś z użytkowników pomoże mi rozwiać wątpliwości 
    • Przez FenDem
      Witam.Mam problem z Fendt'em, poblem jest z odpalaniem poniewaz po zgaszniu silnika nie chce odpalic(kreci kreci i nic) trzeba wyjsc podpompowac na pompce paliwo przy filtrze i szybko wskoczyc do kabiny i odpalic i jakos złapie, lecz nie trzeba szybko to zrobic bo po jakis 10 sekundach po pompowaniu nie odpali.
      Filtry zostały wymienione na nowe lecz dalej od 2 tygodni jest to samo czy jest ciepły czy zimny.
      Fendt 826 vario rok 2014.
    • Gość adrian
      Przez Gość adrian
      Witam, co sadzicie o tych plugach do C 360, pola to 3dzialki po 3ha głównie piachy: http://www.bomet.pl/oferta_tekst-137.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj