polszu

Zaczep dolny hakowy Zetor

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
polszu    11

Witam serdecznie.

Czy ktoś z Was drodzy forumowicze ma jakąś wiedzę na temat poniższego zaczepu hakowego podnoszonego stosowanego w wersjach eksportowych x2xx \x3xx zamiast Hitch.

Zdjęcia przykładowe:

https://olxpl-ring12.akamaized.net/images_tablicapl/302395721_3_261x203_zaczep-dolny-podnoszony-zetor-hitch-czesci-do-maszyn-rolniczych_rev003.jpg

https://imged.pl/20249391-zaczep-hakowy-zetor-7211-5340.html

https://olxpl-ring08.akamaized.net/images_tablicapl/311092805_1_261x203_zaczep-hakowy-zetor-7211-5340-gostynin.jpg.net/images_tablicapl/311092805_1_261x203_zaczep-hakowy-zetor-7211-5340-gostynin.jpg

Czy ktoś posiada info. na temat tego zaczepu np. z oryginalnej FINskiej lub innej instrukcji obsługi lub ma go ujętego w katalogu części? Interesuje mnie jego max obciążenie pionowe w kN (lub kg) oraz dokładna nazwa - symbol.

Pozdrawiam

Edytowano przez polszu

Pozdrawiam

polszu    11

Witam.

Tak kolega ma racje, też to zauważyłem po  pobieżnej lekturze katalogów Walterschaida, Rockingera,...

3 000 kg odpowiadało by  29,4 kN (ja się zastanawiam czy mogę bezpiecznie zawiesić tu jednoosiową beczkę która wymaga obciążalności 15kN).

Tylko, że większość tych konstrukcji jest stała lub podobna do typu Piton Fix. I nośności te dotyczą raczej samych zaczepów bez uwzględnienia możliwości konstrukcji ciągnika.

Ten typ który ja mam na swoim Zetorze (taki jak na przykładowych zdj) jest podstawiany płytą zapadki i trudno mi "na oko" porównywać to z konstrukcjami stałymi lub blokowanymi na sworznie w ramce. Ogólnie hak jest bardzo blisko bloku tylnego mostu - kilka cm bliżej niż zetorowski wychylany w dół hak HITCH. 

Chciałbym wiedzieć jaka jest nośność takiego zaczepu hakowego  wg. fabrycznej specyfikacji na  ciągnikach Zetor tej serii. Ogólnie hak jest bardzo blisko bloku tylnego mostu kilka cm bliżej niż częściej spotykanym zetorowskim (wychylanym w dół) HITCH.

Mój ciągnik jest wersją exportową 90r, przyjechał z Finlandii.  Ma fabryczny siłownik poprzeczny skrętu, orbitrol, hamulce nowego typu (lub jak kto woli takie jak  w 77xx), ogumienie tył  16,9R30.  

Być może ciągniki doposażał w zaczep hakowy  fiński importer, tym niemniej musiał to raczej uzgadniać (gwarancja) z producentem i ująć w instrukcji obsługi. Nie mam  fińskiej instrukcji, która powinna zawierać takie dane.  Mam wyłącznie polską  i popularny katalog (89r). Wiem, że były późniejsze (grube) czeskie katalogi do wszystkich wersji - może tam jednak jest taka kompletacja? Sam symbol/ nazwa z niej ułatwił by dalsze szukanie.  

Czy ktoś posiada - przeglądnął by taki katalog lub fińską instrukcje?

Może ktoś z was użytkuje taki zaczep hakowy w Zetorze? co na nim ciągacie jak się to sprawdza (wytrzymałość) ?    

Edytowano przez polszu

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

bears    241

Podrzuć zdjęcie swojego zaczepu i konsoli, będzie można coś więcej powiedzieć. 

Zaczepów jak i tylnych konsol zaczepowych było bardzo wiele rodzai, ta najbardziej spotykana którą przykręcało się do listwy zaczepowej od góry i pod skrzynię na specjalnym sworzniu blokowana "hakami" przenosiła 10-15kN obciążenia statycznego a przedłużenie tej listwy zmniejszało obciążenie pionowe statyczne do 6kN. 

polszu    11

Zdjęcie wrzuciłem. Widoczne jest tu dołożone przerobione przedłużenie rolnicze - jest kilka cm krótsze licząc od końcówki wałka (niż założone do wychylnego zetorowskiego HITCHa do którego jest oryginalnie stosowane)

[galleryimg=704988]

Pozdrawiam

szczypka    168

mam bardzo podobny zaczep w ursusie 1134 tylko sam hak bez tej przystawki z bolcem z przyczepom jednoosiową pronar t-671 (8.2m3 skrzynia) pełna pszenicy nie było żadnego problemu   

polszu    11

Odświeżę, temat.

Panowie dziękuję za uwagi ... Ale czy naprawdę nikt nie ma dokumentacji do wersji eksportowej?. Fińskiej lub innej skandynawskiej?może niemieckiej ?. Zwróćcie uwagę na ilustracje z popularnego serwisu "konedata".

Tam Zetor też ma taki zaczep. Pozdrawiam

85Zetor7245takaa.jpg

Pozdrawiam

jacus    194

jaka beczke bedziesz ciagal, ile wazy razem z zawartoscia, jak daleko,po jakich drogach i co najwazniejsze z jaka szybkoscia :D , ja juz pare razy chitcha rozwalilem  ale pare tysiecy beczek wywiozlem , 

patrzylem ile moj angielski zaczep ma obciazenie ale tylko zero zostalo  z naklejki........

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetorowy
      Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Zetora 7340 i mam kilka pytań co do tego ciągnika-ewentualnie pochodnych. Po pierwsze mam zamontowane stabilizatory boczne z profila kwadratowego a nie śruby rzymskie. Po zabezpieczeniu sworzniem stabilizatory i tak mają luz- maszyna delikatnie pracuje na boki, i tu moje pytanie czy tak ma być czy maszyna powinna być zawieszona na sztywno? A Wy drodzy koledzy jak zawieszacie swoje maszyny do transportu i pracy w polu? Zawsze mają luz czy są skręcone na sztywno ( pomijam oczywiście pług ),
      Drugie pytanie dotyczy podnośnika, a mianowicie o czas podnoszenia ( 2 siłowniki wspomagające). Jak długo wasze zetory podnoszą? U mnie wydaje mi się, że zbyt długo podnosi. Czy może być coś nie tak, czy po prostu ten typ tak ma?

Sory, że tyle pytań, może i głupich, ale zaczynam dopiero przygodę z rolnictwem, zetorami i wszystkim co z tym związane. 
      Pozdrawiam!
    • Przez mds212
      Jak w temacie jak mogłbym wyciszyc jescze bardziej kabine w swoim 7245?
    • Przez konrad1529
      Witam, zakupiłem ostatnio zetora 3320 i musze powymieniac przy nim takie elemanty jak blotniki, tylna szyba itd., zastanawiam sie teraz gdzie mozna kupic oryginalne części?
    • Przez patryk1213
      Witam, gdzie można kupić tapicerkę na błotniki do zetora 7245 do wąskiej kabiny, z góry dziękuje za odpowiedź. 
    • Przez Mateusz_6340
      Witam, mam mały problem. Chodzi o to, że lampy dachowe o takie http://allegro.pl/reflektor-glowny-lampa-fendt-zetor-massey-01782-i7342580643.html świecą tak że szału nie ma i jeszcze skupiająco i czy zmiana żarówek(na takie) http://allegro.pl/zarowki-osram-night-breaker-laser-h4-130-duo-box-i6636850540.html  sprawiła by lepszy efekt świecenia czy też musiałbym zainwestować w lampy z innym odbłyśnikiem np. takie  http://allegro.pl/reflektor-glowny-lampa-fendt-zetor-massey-01796-i6922637631.html  Jeszcze chciałbym zmienić zwykłe żarówki H3 w tylnych lampach na takie http://allegro.pl/osram-zarowka-h3-night-breaker-unlimited-110-i6150617018.html tylko nie wiem czy warto? Może ktoś ma i podzieli się opinią? Z góry dzięki

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.