DarekFi

Case 1690 problem sprzęgło

Polecane posty

DarekFi    0

Witajcie. mam problem ze sprzęgłem w Case ( David Brown) 1690. 

Wymieniałem łożysko na wałku w skrzyni biegów, wszystko złożone według schematu części. wszystkie biegi wchodzą

Przed naprawą był problem z pompką sprzęgła, poszła sprężynka, założona nowa. Działa jak należy nie cieknie.

Po naprawie wyjechałem ze stodoły sprzęgło chodziło, zostawiłem nabiegu na drugi dzień nie dałem radę go wyrzucić przy zgaszonym jak i odpalonym ciągniku,po szarpaniu w końcu się udało, sprzęgło nie wysprzęgla nie mogę wrzucić biegu przy odpalonym ciągniku, dodam, że wcześniej się nie ślizgało, Na zgaszonym bez sprzęgła wszystkie biegi wchodzą jak trzeba. co może być przyczyną? wrzucam filmik z nagrania jak to wygląda przy wciskaniu sprzęgła ( sprzęgło zostało naciągnięte na maxa i nic).

 

Proszę o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

moze tarcza sprzegla przykleila sie do docisku lub kola zamachowego, ale to malo prawdopodobne bo takie rzeczy raczej wymagaja czasu a Ty mowisz ze dzien wczesniej sprzeglo działało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekFi    0

Dziś wyciągnęłem sprzęgło co o nim myślicie??

Czy docisk jak i koło zamachowe powinien być ładnie wyślizgany przez tarczę?? 

Grubość tarczy 9mm. Ciekawe ile ma nowa ?

1502993258-1500-x-1125px-IMG_1966.JPG

1502993288-1500-x-1125px-IMG_1967.JPG

1502993316-1500-x-1125px-IMG_1969.JPG

1502993339-1500-x-1125px-IMG_1970.JPG

Edytowano przez DarekFi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

Na docisku nie powinno byc tego rdzawego nalotu, trzebaby to drobnym papierkiem sciernym delikatnie przetrzec. Pozatym nie widac wyzlobien ani fioletowych plam - śladow przegrzania. Tarcza wyglada na mokra, załuszczoną. Ale to powodowałoby ślizganie sprzęgła a nie brak wysprzeglania. Chociaż na pierwszym zdjęciu widać też nalot rdzawy na obwodzie tarczy - czy ciągnik po naprawie nie byl myty, wstawiony do garazu a woda z tluszczem zrobila swoje i skleila tarcze? Jak odkrecales docisk od kola to tarcza byla przyklejona do kola badz docisku czy "poleciala" swobodnie? Obejrzyj dokładnie tez docisk, sprezyny, postukaj czyms metalowym delikatnie i sluchaj czy nie wydaje brzeczenia-wtedy cos jest pekniete. Jak nic dziwnego nie znajdziesz to wyczysc wszystko, wymyj rozpuszczalnikiem albo zmywaczem do hamulcy i ja bym sie pokusil o ponowne zlozenie ciagnika zamiast kupowania czesci w ciemno. Moze bedzie chodzil dobrze. A jak dalej nie bedzie wysprzeglal to warto zrobic test: ruszyc ciagnikiem , sprzeglo i hamulec do oporu rownoczesnie. Jak nie wysprzegla w ogole to hamulec zadusi silnik, jak "malo mu brakuje" do wysprzeglenia i sprzeglo na wcisnietym ciagnie tylko troche (powodujac zgrzyt skrzyni przy wbijaniu biegow) to podczas takiej proby sprzeglo powinno slizgnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj