Skocz do zawartości
News
daxon852a

Kilka pytań odnośnie młynka śrutownika na kamienie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daxon852a    0

Cześć! Mam kilka pytań odnośnie tego sprzętu który opisałem UP mianowicie piszę o śrutowniku młynku na kamienie - Nigdy nie używałem tego sprzętu bo stoi dobre 10 lat w stodole a używał tego mój dziadek który już umarł i nie mam za bardzo kogo dopytać odnośnie jego. Jeżeli ktoś tego używa lub używał i ma pojęcie na temat obsługi to napiszcie mi:

-Do czego służą 2 wajchy z przodu, od którego kamienia są i jak nimi operuje się by wszystko było Ok
-Jak wygląda wymiana kamieni i czy mogę takie kupić jeszcze

Dzięki wszystkim za pomoc :P

zbyszekbrzuze    139

Kamienie można kupić, są dość drogie, a wymiana nie jest łatwa na pierwszy raz. Przy pracy należy regulować odstęp kamieni śrubą dociskową tak, żeby pasza wychodziła równomierna, ale żeby kamienie nie tarły po sobie. No i nie powinien pracować bez ziarna, bo wtedy niepotrzebnie się zużywają.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pawel2606
      Wie może ktoś jakiej wielkości ma szczeliny sito w swoim śrutowniku? Chodzi mi o sito szczelinowe.Nie wiem jakie kupić żeby pasza nie była zbyt gruba albo żeby nie zrobiło mąki.
    • Przez Laver
      Witam, mam problem z śrutownikiem bijakowym, śrutownik zbyt drobno mieli zboże wymiana sit nie ma wpływu na wielkość śruty. Śrutownik kupiłem używany jest to cramer hm 150, na początku było sito 3 teraz jest 5 i nadal robi mąkę, worki odpylające są nowe, łopatki wyrzucające też, bijaki obrócone. Skończyły mi się pomysły co może być przyczyną. Zauważyłem że z nożami jest trochę dziwna sprawa na dwóch sworzniach jest ich po 8 a na drugich dwóch po 6 nie wiem jak powinno być możliwe że to może być przyczyną? Nie wiem ile noży powinno być oryginalnie teraz jest 28.
    • Przez gutomir
      mam pytanie. Mam kupić wycinak za ok 5.000 jaki mi polecacie, prosze o opinnie. pozdro
    • Przez keeway
      Witam robil  wycigarke ze stara 66 czy ta wyciagarka ze stara ma wejście na walek wom czy trzeba przerabiać
    • Przez keeway
      Witam jestem na kupnie wyciągarki i  pytanie na co zwrócić uwage na przekladni