R2016

wyciąg górnolinowy a dojarka przewodowa

Polecane posty

R2016    0

 

 Mam taką prośbę ,może ktoś mógłby mi podpowiedzieć lub podesłać np. zdjęcia montażu dojarki przewodowej przy wyciągu obornika górnolinowym i stoiskach z korytarzem paszowym od ściany . Chciałbym zamontować dojarkę ale nie  chcę zmieniać wyciągu ,a w mojej oborze właśnie koliduje lina od wyciągu . Co kto wie na ten temat niech pisze. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

wyciąg idzie kanałem za krowami.rury mleczne i powietrzne są nad krowami .Dobra firma powinna sobie poradzić. Wiadomo chcą zarobić. Ważne jaka infrastruktura budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

Dzisiaj miałem speca od montażu i ma instalować na każdy rząd z osobna rurociąg . Nie wiem tylko jakie wziąć pulsatory pneumatyczne czy hydrauliczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

Rozmawiałem wstępnie czy w ogóle można zainstalować dojarkę bez przerabiania wyciągu ,a szczegóły mam omawiać przed ewentualnym montażem . Dojarka ma być montowana na 30 stanowisk . Właśnie mam czas do namysłu i dlatego pisałem odnośnie pulsatorów , bo sam nie jestem w temacie ,które lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ja mam pneumatyczne. A tych rur to nie można by poprowadzić w pętli jak normalnie gdy stół paszowy jest na środku a tam gdzie będzie szedł wyciąg to zrobić i rozkręcać  wyjmować np metr rur na czas wyrzucania obornika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj