Delbeta

Jakie rozpylacze dwustrumienioiwe wybrać ?

Polecane posty

Delbeta    4

Witam jakie wybrać dysze dwustrumieniowe z tworzywa agroplast czy arag ( firma włoska ) ? Obie są w tej samej cenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

tylko arag najlepiej ceramiczne ezektorowe tylko nie najdłuższe bo za grubą krople dają ale pamiętaj że dwustrumieniowe muszą mieć filtr główny gęsty sekcyjne i pod każdą końcówką bo strasznie się zapychaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Ja akurat kupowałem zwykle dwustrumieniowe za 13 czy 15zloty sztuka mam Male gospodarstwo wiec styknie lepsze filtry założone do tego moze i śmieszne ale nakladam rajstopy na filtry co jakis czas zmieniam pryska dla mnie bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

co sądzicie o rozpylaczach MMAT EŻK TWIN ? takie dwustrumieniowe sprawdzają się przy doglebowym oprysku na chwasty lub nalistnym wiosennym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Mam takie, 250ha opryskane, doglebowo i nalistnie, do tej pory nie mam problemu ze skutecznością oprysku np na chwasty. Pryskac idzie przy duuuużym wietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

a jaki kolor i ciśnienie stosujesz? bo mi pasują żółte i 3-4 bary bo na niebieskich musiałbym pryskać na 2 bary a to trochę mało na eżektory a i tak by mi 300l wyszło bo jeżdżę około 4-4.5km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
a co maja warzywa do dwustrumieniowek ? pszenica czy rzepak nie musza bys dobrze opryskane na grzyba

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Napisano (edytowany)

Pszenica nie ma tak szerokich liści i wystarczą dysze jednostrumieniowe. Przy dyszach dwustrumieniowe zwłaszcza żółtych trzeba mieć naprawdę dobrą filtrację.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
Napisano (edytowany)

Ja mam niebieskie, ani razu sie nie zapchały, filtrów na każdej końcówce brak. Wyposażenie opryskiwacza pilmet pod względem filtrów standartowe.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
I ja mam w starym RauPolu od zeszłego roku MMAT EŻK TWIN 03 (niebieskie) i żadnego zapychania dysz u mnie nie ma. W opryskiwaczu standardowo filtr przy pompie i przy rozdzielaczu, sekcyjnych nie ma. Woda do oprysków z wodociągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

Panowie potrzebuję przejściówkę do mocowania dysz Gardian Ait Twin 03 na belce w Biardzkim, problem w tym że jedyny sklep z  takimi przejściówkami z RAU na ARAG ma je w cenie - 71zł(kosmos ponad dwukrotnie więcej niż sama dysza)  może wiecie gdzie mogę to kupić w normalnej cenie?

rau-63000047733.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez demon17
      Witam zakupiłem opryskiwacz z zaworem stało ciśnieniowym ARAG. Według mnie nie jest to ten zawór co powinien być, ale sprzedawca upiera się przy swoim. Miałem go dzisiaj uruchomić i sprawdzić ale nie wyrobiłem się czasowo, dlatego poniżej dodaję fotkę zaworu i jeśli moglibyście to napiszcie kto ma rację.

    • Przez fiolek
      mam problem z komputerem przy opryskiwaczu a mianowicie moim zdaniem zle liczy predkosc,czasami sa skoki z 7km/h na 3km/h a co za tym idzie skoki wydajnosci cieczy z 200l na 400l/ha. Jaka moze byc przyczyna takiego zachowywania sie ?? czy napiecie ok11,5-12v moze sie do tego przyczynić??
    • Przez riordian
      Panowie powiedzcie mi jak ustawić zawór stałociśnieniowy arag? Coś takiego http://olx.pl/oferta/zawor-stalocisnieniowy-arag-CID757-ID2BVBj.html
      Przy kręceniu zielonym pokrętłem ciśnienie za zegarze wgl się nie zmienia. Jak zmniejszę obroty opryskiwacz albo przestaje pryskać albo pryska tylko delikatnie i ciśnienie spada.
    • Przez Radek_MB
      Witam,
      Czy ktos z Was wgrywal mapy do komputera Arag Bravo 400s? Chcialbym zeby komputer sterowal opryskiem wg GPSa.
    • Przez AgroSikora
      Jak w temacie:)
       
      Tylu jest tu znawców tematu co lepsze a co najlepsze:  
       
      TO MOŻE KTOŚ WYTŁUMACZY NA FORUM NA JAKIEJ ZASADZIE DZIAŁA SYSTEM TEE JET AIR JET.
       
      JAKIE SĄ ZASADY STOSOWANIA?
      JAKIE CIŚNIENIA?
      JAKIE DYSZE STOSOWAĆ itd....
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj