Skocz do zawartości
riordian

Zawór stałociśnieniowy ARAG

Polecane posty

zuczek015    2

Zielone to jest zawór bezpieczeństwa. Tam ustawiasz ciśnienie maksymalne jakie będzie na zaworach. Żółtym ustalasz ciśnienie robocze. Regulacją przy poszczególnych zaworach sekcyjnych ustalasz aby po wyłączeniu jednej z nich było stałe ciśnienie. Ustawiasz np.4 bary zamykasz 1 ustawiasz żeby na manometrze było 4 otwierasz zamykasz drugą i tak do końca.Obroty ustaw tak na 350 na wałku i ja w pracy ustawiamy ciśnienie na zaworze bez bezpieczeństwa około 10 atmosfer.

riordian    0

No tak robiłem ale regulując zielonym nic nie zmienia się na zegarze, przy żółtym owszem rusza się wskazówka i pokazuje ciśnienie ale przy zielonym wskazówka ani drgnie. Może to zawór jest po prostu popsuty?

Wiadomość z agroFakt.pl

sacrable    18

Najpierw żółtym ustaw na maksymalne ciśnienie, potem zielonym ustaw ciśnienie bezpieczeństwa.

maniek83    5
Napisano (edytowany)

żółtym regulujesz robocze, więc to ono ma wpływ na to co jest na manometrze. Zielone nie jest od tego.

I odpowiadając na pytanie z sąsiedniego wątku - rozkręcasz żółte i zielone rozkręcasz tak żeby było 8 bar, potem skręcasz już tylko żółtym do ciśnienia roboczego. Wtedy na zielonym jest 8 bar - proste.

Edytowano przez maniek83

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez demon17
      Witam zakupiłem opryskiwacz z zaworem stało ciśnieniowym ARAG. Według mnie nie jest to ten zawór co powinien być, ale sprzedawca upiera się przy swoim. Miałem go dzisiaj uruchomić i sprawdzić ale nie wyrobiłem się czasowo, dlatego poniżej dodaję fotkę zaworu i jeśli moglibyście to napiszcie kto ma rację.

• Przez fiolek
      mam problem z komputerem przy opryskiwaczu a mianowicie moim zdaniem zle liczy predkosc,czasami sa skoki z 7km/h na 3km/h a co za tym idzie skoki wydajnosci cieczy z 200l na 400l/ha. Jaka moze byc przyczyna takiego zachowywania sie ?? czy napiecie ok11,5-12v moze sie do tego przyczynić??
    • Przez kamilrolnik18
      witam
      chciałbym się dowiedzieć jak podkręcić zawór bezpieczeństwa w ursus 360 bo wymieniłem pompe na 36l oryginał ursus i chodzi pięknie tylko po podłączeniu zegara i sprawdzeniu ciśnienia to daje tylko 13,5 mpa bo otwiera się zawór . jak podkręcić go do 17,5? nie chce kupować zaworu za ponad 50zł jeśli ten można chyba podkrecić bo na górze się rozkręca.
    • Przez sznajdik
      Jak w temacie piszę mam pytanie odnośnie zaworu stałociśnieniowego. Otóż mam pięciosekcyjny zawór z elektrozaworami i jak zamykam jedną czy dwie albo trzy sekcje ciśnienie na manometrze rośnie dlaczego tak jest i czy tak być powinno czy zawór stałociśnieniowy nie powinien cały czas trzymać tego samego ciśnienia mimo zamknięcia nawet 4 z 5 sekcji, czy te ciśnienie jest nadal takie samo co przy otwartych pięciu sekcjach a tylko manometr pokazuje wysokie?. Jak to z tym jest?
    • Przez Lukas2909
      Witam, niestety ostatnio w moim ciągniku Renault Ceres 85 (JD), z zaworu nagrzewnicy zaczął kapać płyn, cena nowego 580 netto O_O, próbowałem dopasować od jakiejś osobówki, najbardziej zbliżony jest od audi 80 ma  średnice przyłącza 17 mm i te dwa milimetry w stosunku do oryginalnego 19 mm okazało się za dużo, może komuś z forum udało się na coś wpaść, będę wdzięczny za każdą podpowiedź, pozdrawiam.