AgroSikora

System oprysku Tee Jet AIR JET - czy ktoś ma doświadczenie??

Polecane posty

AgroSikora    56

Jak w temacie:)

 

Tylu jest tu znawców tematu co lepsze a co najlepsze:  

 

TO MOŻE KTOŚ WYTŁUMACZY NA FORUM NA JAKIEJ ZASADZIE DZIAŁA SYSTEM TEE JET AIR JET.

 

JAKIE SĄ ZASADY STOSOWANIA?

JAKIE CIŚNIENIA?

JAKIE DYSZE STOSOWAĆ itd....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Chodzi o doprysk powietrza do dyszy w celu zmniejszenia dawki wody i dotarcia głęboko w łan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

konkrety ? kupiłem rau od niemca z Tii JeT i leżą na pułce, ot konkret. Opryskiwacz jest albo był oklejony tablicami ale w praktyce jak zwykle...
Testowałem i miałem wątpliwości, niepewność i kupiłem tradycyjne porcelanowe i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

podaj linka do tych dysz bo nie znalazłem na stronie tee jeta  mozliwe ze chodzi o antyznoszenówki a moze chodzi o te do stosowania przy małej ilosci cieczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

no włąśnie na ich stronie nic nie znalazłem żadnych takich nie ma 

chyba ze chodzi ci o te:AirJet

http://www.agrojet.pl/porady/nawilzanie-powietrza

 

a może o takie ci chodziło : http://www.micro-system.com.pl/web.n4?go=67

najlepiej wstaw linka lub fotke lub je opisz bo nie wiem o jaki ci chodzi

Edytowano przez kombi82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

a wiec nie sa to tylko same dysze ale cały system wraz ze spreżarkamii odpowiednimi sterownikami do sterowania odpowiednia wielkoscia kropli która w warunkach polowych jest automatycznie dostosywana do potrzeb oprysku i również do siły wiatru wystepujacego na polu zmiany daki cieczy .te wszystkie czynniki zmieniane sa automatycznie bez zmiany dysz jak to sie odbywa przy tradycyjnych  dyszach które dopasowujemy w zaleznosci od kropli, wydajnosci cieczy i zapobiegania znoszenia cieczy .AIR JET raczej jest mało spotykany w tradycyjnych gospodarstwach choc dzieki tym dyszom sa spore oszczednosci w środkach ochrony roslin na polskim rynku jeszcze nie spotkałem sie  ztymi dyszami ze wzgledu na koszty nawet mało który diler tee jeta wie o nich cokolwiek.

stosowane moga byc praktycznie do kazdego rodzaju oprysku oprócz środków doglebowych 

http://www.teejet.com/media/aedeab13-bdda-4947-8820-09fdbc9ca35f-137_CAT50_POLISH_LR.pdf

o takie ci chodzi  czy inne bo trudno wywnioskowac bo nazwa moze byc błedna z takim systemem spotkałem sie w kanadzie w europie wiekszą popularnośc ma micromax lecz to inna budowa i zasada działania ale chodzi właściwie o to samo by zwiekszyc wydajnośc oprysku przez zmniejszenie ilosci cieczy roboczej i i ilosci srodków ochrony roslin na hektar ,o szczegóły musisz jednak sie zapytać u dilerów tee jeta najlepiej telefonicznie i umówic sie na spotkanie bo watpie ze tu znajdziesz kogos kto je stosuje ja tylko je widziałem w czasie pracy na polu ale nie miałem w tedy głowy zeby sie bardziej nimi zainteresowac

 

 

Edytowano przez kombi82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proponuje obejrzeć stronkę
> http://rozpylacze-hypro.com/index_files/GuardianAIRTwin.htm

Wszystko o technologi edzektorowej oraz o rozpylaczach dostarczających najdrobniejsza krople na rynku = lepsze pokrycie - FIRMA HYPRO

SUPER FILMIK



Ogólnie lepsza technologia za o wiele bardziej korzystniejsza cenę.
Pozdrawiam Edytowano przez TopRozpylacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Marzy mi się żeby mój opryskiwacz dawał założoną wielkość kropli niezależnie od prędkości jazdy. Marzy mi się żeby na łukach było równomiernie popryskane. I jeszcze wiele takich marzeń mam odnośnie mojego opryskiwacza. Ale chyba trzeba troszkę poczekać bo te technologie są jeszcze nieosiągalne dla zwykłego średnio rozgarniętego chłopa


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Osobiście dałem sobie z nimi spokój. W Polsce trudne do zdobycia a cena zaporowa. Dzwoniłem do kilku sprzedawców i żaden nie miał tego na stanie. Jedni obiecywali, że może coś kiedyś, inni nie wiedzieli o czym mowa, jeszcze inni odradzali ze względu na cenę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSikora    56

Właśnie kupiliśmy  w zeszłym roku opryskiwacz Douven  z tym systemem, zdjęcia wam podrzucę jak zrobię -  nie mam teraz karta micro mi padła.

Ma zamontowany system  TeeJet Air Jet.

 

do @kombi82 - ja nie pomyliłem:)  nazwy nazywa się AirJet.

na moim terenie były 2 Douveny jeden samojezdny - i w obydwu przypadkach system zdemontowano.

 

@kombi82 - nasz ma jeszcze dodatkowo rozpylacze Air Jet połączony z komorami mieszającymi Flood Jet.

 

zastanaiam się czy uda nam się go uruchomić. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

jak masz system kompletny to opłaci sie nad nim popracować bo to super sprawa bo zakładać nowy to troche by zadrogo było no chyba że ma się kilkaset ha

demontują bo nie znają technologi a nawet tródno znaleść u dilera Tee Jeta kogoś kto by pomógł to ogarnąć .

obecnie najbardziej uniwersalnymi dyszami jakie małe gospodarstwa powinny mieć to IDKT bo jedna dysza a praktycznie każdą wielkość kropli mozna uzyskać

zmieniając  tylko ciśnienie i predkość jazdy

z tego co wyczytałem to naprawde super sprawa życze udanego uruchomienia i licze na filmik z pracy

 

zadzwonie do Tee Jeta i wypytam czy na Agrotechu w Kielcach będzie ten system i czy bedzie osoba która by mogła cos wiecej o nich powiedzieć i czy beda miec jakies materiały reklamowe miesiac moze im wystarczy zeby się zorientowali w temacie

Edytowano przez kombi82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSikora    56

No kompresor jest - fakt. - wygląda ,że podobny system - słabe foto nic nie widać.


@kombi - i to jest fajne forum.

 

Czytałeś o atomizerach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

czytałem , nawet z użytkownikiem rozmawiałem chwalił sobie za wydajność i oszczędności na środkach ale narzekał na znoszenie cieczy podczas podmuchów wiatru

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kolego @kombi82 nie żadne materiały reklamowe tylko konkrety, gotowy sprzęt, części zamienne i rozgarniętego znającego temat kolesia. Dilerzy mają w ofercie dysze AirJet, jednakże jak zadzwonisz to okazuje się, że obecnie nie mają, ale sprowadzą - żenada.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSikora    56

Mam znajomego który ma na 36 metrów.

 

O znoszeniu nie ma mowy BO - proste opryski wykonują jak nie ma wiatru.

leją 40 l. wody na ha.

Opryskiwacz zawiszany Amazone 1600 ltr. - 36 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pytanie tylko jak to sprawdza się w przypadku mieszanin środków.

 

W sumie to nie wiem, nie miałem z tym styczności ale wyobraźcie sobie: zbiornik 1500l, 50l/ha dajemy coś na grzyba, coś na robale + nawóz dolistny. Nawet zakładając, że zmniejszamy dawki o 30% to strach pomyśleć jak będzie wyglądać ciecz robocza w zbiorniku po wymieszaniu wszystkiego.

 

Może jest ktoś kto zaprzeczy lub potwierdzi moje domysły?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSikora    56

Nie musisz się domyślać. Są GR gdzie tak wykonują opryski - i nic się im nie zapycha.

 

Oczywiście nie mieszają wynalazków.

 

Podstawą jest kondycjoner wody -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj