Fendt308lsa

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmtrac8244    441

Do zwijającej do sianokiszonki 100km musi być. Sąsiad dalszy ciąga famarola zetorem 8145 i efekt nieraz słyszę ,że mu kiszonka gnije. Kuzyn robi 1014 z sipmą 1221 z tego co wiem problemów nie ma.

 

A przy okazji ile ha do prasowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ale pierdoły piszesz... dziwnym trafem zapinam przedpotopowego Rollanta  do 70KM i jakoś sianokiszonka nie gnije, krowy wciągają aż się uszy trzęsą. Jakżeś jest amator to w życiu dobrej sianokiszonki nie zrobisz chociażbyś miał najnowszy, najdroższy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Do prasowania co by to nie było, nie wystarczy prasa i ciągnik wielkiej mocy potrzebna jest jakaś wiedza i głową na karku .
Zapina taki tepawy gościu do prasy 150KM i cheja do przodu aby jak najwięcej ,aby jak najszybciej potem lament kiszonka się zepsuła prasa do du-y bo awaria goni awarie albo się prasa spaliła ,ale jak latał z nią po polu to nawet do tylu nie patrzy koń daje rade to gaz w podłogę ryj od ucha do ucha i potem pisze na forum ile to on bel w godzinę zrobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

A na co uwazac przy zakupie tej prasy i ile warto jest za nia dac ? prasowania bedzie tak coś ok 10 ha sianokiszonki i troche siana jeszcze wpadna jakies uslugi pewnie  slomy nie licze bo jej prawie nie bede belowac a o wiekszym koniu do belarki z czasem tez bede myslal bo szkoda mi malego traktora meczyc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

ja mam c 360 prasa polmot warfama 2003 rok i jest super

zajezdzisz ta c360 w tej prasie moj sasiad beluje 100 konnym traktorem i w kiszonce ma co robic jak dobrze bele zbic a ty chcesz c360 dobrze belowac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

ale pierdoły piszesz... dziwnym trafem zapinam przedpotopowego Rollanta  do 70KM i jakoś sianokiszonka nie gnije, krowy wciągają aż się uszy trzęsą. Jakżeś jest amator to w życiu dobrej sianokiszonki nie zrobisz chociażbyś miał najnowszy, najdroższy sprzęt

Czytaj moją odpowiedź dokładnie. Ja nie robię sianokiszonki tylko sąsiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Dobrze... To idź powiedz sąsiadowi żeby w końcu przyłożył się do roboty a ty nie ciś kitu w temacie, o którym pojęcia nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

No ale jeśli u mnie było by bydło na większą skalę a była belarka to farmer by w niej latał i jakoś by się robiło. Tylko pisałem gnije ale zastanowić się albo dziury w folii i powietrze albo coś źle robione.

 

Edytowano przez farmtrac8244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Panowie jak się sprawdza belarka jd 550 w kiszonce zgniot i wielkosc balota ustawiony konkretnie pasy się nie rozleca nada się ta prasa do sianokiszonki ?
i na co uważać przy kupnie tej prasy. dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401
Napisano (edytowany)

Nadaje się do sianokiszonki, tym bardziej przy takim areale o jakim mówisz. Przede wszystkim sprawdź w jakim stanie są pasy, czy dużo już spinek mają. I jak przy każdej innej prasie zwróć uwagę na podbierak czy prosty. Ogólny stan, czy coś na pierwszy rzut oka nie jest nadmiernie wyeksploatowane.

 

Najlepiej wskocz do tematu i poczytaj bądź podpytaj.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/28905-prasa-john-deere-550/

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj