Lukas85

Case MX nie działa przycisk sprzęgła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukas85    37

Koledzy mam problem z przyciskiem sprzęgła ktory należy wciskac przy zmianie polbiegów na najwyzszym 4 zakresie. Po jego wcisnieciu nic sie nie dzieje. Polbiegi co prawda zmieniaja sie w miare opłynnie zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku i bez niego ale skoro przycisk jest to chciałbym zeby był sprawny.

Sam sprzycisk sprawdziłem, wciskajac go miernik pokazuje zwarcie.

Według instrukcji serwisowej przycisk jest podłaczony do jednego z wejsc sterownika a co dalej... nie wiadomo. Gdzies czytałem że nacisniecie tego przycisku powinno dac podobny efekt jak chwilowo przerzucenie dzwigni rewersu w polozenie N ale nie wiem czy to prawda.

Moze ktoś miał podobny problem i mogłbym cos podpowiedziec?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Problem został rozwiązany. W zasadzie nie wiem co było problemem ale po przejrzeniu wszystkich złacz w tym złacza ktore wchodzi do komputera wszystko działa. Na 4 zakresie przy nacisnieciu przycisku i zmianie polbiegu ciagnik bez jakiegokolwiek szarpnięcia przyspiesza. Uczucie jest takie jakby ciągnik po zmianie polbiegu przez chwile jedzie tak samo po czym płynnie przyśpiesza.  Tak samo jest przy zmianie w dół nie czuć żadnego szarpnięcia.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Czyli działa wszystko poprawnie ;) Śledziłem ten temat ale nie wiedziałem co mogło być przyczyną. To sprzęgiełko mogło by być na każdym biegu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Przydało by sie ale i tak na 4 przełozeniu najbardziej było czuć uderzenie a tak jest super płynnie. Według serwisówki ten przycisk podaje napięcie 12V na jedno z wejsc w komputerze i to tyle co mozna zmierzyc


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cyganoxzzz
      Pacjent case mxu , gwizdanie na wysokich obrotach , jakieś porady ?

    • Przez Kolibee
      Witam, orientuje się ktoś jakie powinno być prawidłowe ciśnienie oleju silnikowego w case 845xl ?
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez volteno
      case mx 100c gdy używam hydrauliki  zewnetrzne to czasami  ginie  cisnienie .Nie jedzie ,nie skreca i nie podnosi,po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy.Jakie mogą być przyczyny?
    • Przez Drobna2021
      Witajcie. Mam problem z podnośnikiem w ciągniku case cs 86. Problem polega na tym, że odrazu po odpaleniu ciągnika podnośnik sam zaczyna podnosić i podnosi do samego końca nie rozłączając się gdy już podniesie się do najwyższego poziomu. Na kontrolce diagnostycznej  mogą dioda 3 razy i za chwile 7. (3-7) czy ktoś odczyta ten kos usterki? Może ma ktos instrukcje obsługi tego ciągnika? Lub wykaz części hydrauliki tego ciągnika, zawór ehr, kody błędów, wykaz przekaźników? Proszę o pomoc. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj