Polecane posty

sobek112    23

No są wyjątki jak ktoś nie miał dużej kasy to jej nie będzie miał sprzedał i zaraz to zmarnował..  Skoro go to interesuję zastanów się nad dofinansowaniem dla małych gospodarstw, do tego proponuję wejść całym gospodarstwem w ekologię są wiele większe dopłaty. Zamiast kombinować z oborą postaw nowy budynek  jednospadowy np. szer.10m długość 20-25 podzieł na pół w jednej części maszyny w drugiej zwierzaki. Stare budynki do zburzenia masz czysto i porządek. 

Edytowano przez sobek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984

Tylko co będzie dalej jak zniosą doplaty ? Sam mówi ze doplaty to glowny zarobek. Trzeba by bylo iść w tym kierunku wlasnie agroturystyki plus do tego te konie i krowy ale nie wszystko razem w jednym budynku. Goście chętnie by kupowali produkty z twojego gospodarstwa. Mam sąsiadów którzy maja dwoe krowy jerseyki i produkują sery dlugo dojrzewające i mówi ze bardzo dobrze na tym wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

U mnie za swojskie mleko dzialkowicze płacą 7zl za litr jajka po 7-8 zł za 10 sztuk a zazwyczaj jeszcze biora dla znajomych więc u mnie na wsi też nie narzekają bo są tacy co 20-30km przyjadą po to mleko czy jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

sebek112 przeglądając to forum w większości przypadków doradza się sprzedaż ziemi, strach przed konkurencją czy o co chodzi? Jak ktoś tutaj wszedł i ma swoją ziemie tj. nie ukradł itd. to wchodzi tu po to żeby się rozwijac a nie zwijać interes. Tak jak damianos95 pisze, łatwizna demoralizuje i niszczy człowieka. Gospodarstwo już mam w ekologii a do dofinansowania dla małych gospodarstw się nie łapę, ponad 30ha robi swoje.

szymon09875 własnie w tym kierunku chcę iść, coraz więcej ludzi szuka dobrego towaru. Obecnie tez staram się kupowac produkty "od chłopa" na targu ale tam cwaniaki np. odciągają śmietane i sprzedają chude mleczko po 3pln/litr hah Też nie upieram się przy jednym budynku, chciałem sie tylko dowiedzieć i już wiem że lepiej osobno a nie tak jak dawniej. A co do zysków to przed dopłatami sobie radziliśmy to i jak zniosą dopłaty to sobie poradzę, spokojna głowa :) Może koński interes nam wypali, a może coś innego, staram się dywersyfikowac zarobki.

Co do luźnego siana i dmuchawy to całkiem sprawnie działa rozładunek samozbierającej, sianko prosto do dmuchawy i tak jak damianos95 pisze trzeba tylko lekko podgarniać resztki :)

luxbold coś masz do powiedzenia w temacie czy nie ogarniasz, chodujesz zioło i nabijasz posty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikFarm    2

Tylko chłopie, po co ty chcesz taśmociągi do 4 krów, ile tego siana tam potrzebujesz, wysypiesz im wiadro ospy rano i wieczorem, przyniesiesz dwa razy tego siana na widłach, wyrzucisz 2 taczki gnoju dziennnie i po co tu jakieś taśmociągi... Ja przy 40 sztukach bydła takich usprawnień nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

śmieje się tylko z osiołka który jakiś seance fiction chce sobie sprawić dla kilku sztuk... chcę zarobić ale się nie narobić... chłopie widły i heja bo co byś nie wymyślił zwróci się w następnym życiu przy planowanej obsadzie.
Piszesz te wypociny a suma sumarum prócz dojenia to 10min ręcznej roboty

Narobić się nie chce ale luźne siano preferuje .. WTF??? z choinki się urwał czy jak? przedszkole rozumiem. Gościu ma u mnie 20 owiec, zrobię mu jakieś 30 bali siana i co jakiś czas wstawia nowy bal do owczarni. Pasze ma pod nosem i porządek na placu a nie jakieś wyrwane z d*py taśmociągi mu się marzą :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

Panowie ja doskonale wiem ile jest pracy przy dwóch sztukach i nie musicie mi tego tłumaczyć. Roboty się nie boje ale kto nie idzie na przód ten stoi w miejscu i jesli macie za złe że chce sobie usprawnić niektóre prace to trudno, latajcie sobie z widłami nawet przy stu sztukach. Poza tym nie wiecie jak daleko mam stodołe od obory itd. więc skąd takie uszczypliwości?

luxbold poziom rozmowy z Tobą jest tak mierny że odpuść sobie ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28764

Nie wiem jak ty widzisz wrzucanie siana ze samozbierajacej od razu do dmuchawy. Tak jak piszesz się nie da, siano wywalasz na klepisko i widłami dawkujesz tyle ile Trzeba do dmuchawy. Samozbierajacej ma to do siebie że zbija materiał, przez minutę wywalanie nie spadnie ci nawet zdzblo trawy, a po sekundzie spadnie na raz pol przyczepy, i wtedy z udogodnień to będziesz miał dodatkowe odwołanie dmuchawy jedynie

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

Jest tak jak mówisz ale nie ma tragedii, ten od kogo ją mam tak robił i nawet to szło, podjeżdżał pod dmuchawe(ona ma szeroki wsyp) i spadało, troche machania widełkami jest ale to już nie jest pocenie się w szczycie stodoły w kurzu i +50stC. Jak będzie kiepsko to się zastanowie nad prasowaniem, nie ma problemu, przyczepe mam pod baloty czy kostki konkretną.

Edytowano przez Jacek8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28764

Jest tak jak mówisz ale nie ma tragedii, ten od kogo ją mam tak robił i nawet to szło, podjeżdżał pod dmuchawe(ona ma szeroki wsyp) i spadało, troche machania widełkami jest ale to już nie jest pocenie się w szczycie stodoły w kurzu i +50stC. Jak będzie kiepsko to się zastanowie nad prasowaniem, nie ma problemu, przyczepe mam pod baloty czy kostki konkretną.

u tak będziesz widłami machal w szczycie stodoły, dmuchawa nazwali ci na kupę dwie czy trzy przyczepy, i będzie trzeba to rozwalić na boki. Chyba ze będziesz co chwile przestawiać dmuchawe ale szybciej jest siano rozwalic Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

bratrolnika Twoje rady są cenne, wezmę to pod uwagę.

Temat jest w dziale budynki więc wrócę tu z poprawionym planem. Są gdzieś w internecie jakieś materiały na temat funkcjonalnej stodoły pod obecne standardy? Jak wygląda, z jakich materiałów i jakie rozwiązania są stosowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984

Nie chodzilo mi o to ze sobie bez dopłat nie poradzisz tylko o to ze doplaty do ekologii póki sa to ekologia jest fajna ale bez doplat na dzisiejsze realia sie nie da :)

Uczepiliście sie tego taśmociągu jak pijany plotu :) to ja sie tez wtrącę i powiedz jak masz daleko ta stodole od obory i co w przypadku jak będzie wialo albo padalo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28764

bratrolnika Twoje rady są cenne, wezmę to pod uwagę.

.

 

piszę tyle co sam widzę po gospodarstwie brata,w którym pracowałem od dziecka, i pomagam do tej pory jak potrzeba

chcesz zacząć od modernizacji-wykombinuj suwnicę po której będzie można szybko przestawić maszt dmuchawy, i już masz ułatwienie, a moim zdaniem ułatwienie które pomoże podczas nawału prac (sianokosy,żniwa,zbiór płodów) są najważniejsze, niż te które zmodernizują prace na codzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Departament    266

suwnica do przestawiania dmuchawy?? a ja głupi przez 20 lat przekręcałem rury na kolanie i już dmuchało w inne miejsce... Polska B tego nie znajet??

Tak... usprawnić prace które robisz 2-3 dni w roku ( bo niby ile tego siana dla 4 krów i kilku koni) a gnój wywalaj codziennie widłami...Weź jeden z drugim przejedź się w Polske i zobacz jak się teraz pracuje bo tych bredni z poprzedniego wieku czytać już się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

Departament jak zapraszasz to ja chętnie ale szybciej przez internet, wałkuje yt, portale z projektami budowlanymi, artykuły itd. i jeśli masz jakieś wartościowe materiały to wezmę pod uwagę,  mniej błędów popełnie i mnie prymitywnych pytań zadam. Ciężko jest znaleźć coś wartościowego, gdzie szukać tych materiałów które pokazują jak powinno wyglądać nowoczesne obejście z funkcjonalnym i użytecznym budownictwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Departament    266

Próżny twój trud... na temat składowania siana luzem nic nie znajdziesz z prostego powodu... żadne profesjonalne gospodarstwo nie dziaduje w taki sposób. Po pierwsze jest coś takiego jak sianokiszonka, która bardziej przewiędniętą dostają również konie a po drugie nie po to ktoś wymyślił prasy żeby się pierniczyć z luźnym sianem i potem płakać jak to ciężko na widełkach zanieść do obory... także powodzenia w w myśleniu pod górkę i utrudnianiu sobie życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28764

suwnica do przestawiania dmuchawy?? a ja głupi przez 20 lat przekręcałem rury na kolanie i już dmuchało w inne miejsce... Polska B tego nie znajet??

Tak... usprawnić prace które robisz 2-3 dni w roku ( bo niby ile tego siana dla 4 krów i kilku koni) a gnój wywalaj codziennie widłami...Weź jeden z drugim przejedź się w Polske i zobacz jak się teraz pracuje bo tych bredni z poprzedniego wieku czytać już się nie da

jak masz za kolanem jedna rurę czy dwie to przestawisz tak jak piszesz, u nas jest 8m rury, wyjmujesz podpore i ci cała dmuchawa leci bo przeważa. A do gnoju u nas jest wyciąg, od 1977r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

Departament przecież ja się przy niczym nie upieram na razie, przyszedłem tu z otwartą czaszką i przyjmuje Wasze rady do wiadomości, luzem czy w balocie wszystko mi jedno na ten moment, dmuchawe moge sprzedać zawsze. Tak czy siak trzeba to jakoś rozwiązać i rozumiem że najprościej prasować tylko jaką zbudować stodołe pod kostki/baloty.

Być może obalicie też mit który mam w głowie, mianowicie w sprasowanych "kostkach" zawsze są resztki sznurka przyciętego przez prase i słyszałem takie historie już dawno że krowie po kilku latach jedzenia kostek te kawałki sznurka nawijały się na tzw."księgi trawienne" i krowy padały. Prawda cz mit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Departament    266
hehe ja wysiadam... nie będę zaniżał poziomu tej dyskusji. Jak dorośniesz, może ktoś zechce odpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czym się różni budowa stodoły pod kostki , od pod baloty ? Dmuchawę sprzedać - no tylko na złomie kupują takie sprzęty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

Gdybyś pytał np. o elektrownie wiatrowe to bym Ci mógł doradzić na konkretnym poziomie, a gdybym podobny poziom wiedzy prezentował w obecnym temacie to nawet bym tutaj nie zajrzał. Skoro wiesz i nie pomożesz to albo nie wiesz albo wiesz tak dobrze że aż nie wiesz. Nie zamierzam nikogo denerwować więc dziękuję za konwersację skoro Cię to rusza.

A ja w ciągu 1-2 lat zbuduje gospodarstwo od podstaw i jakie ono będzie jakościowo zależy m.in. od tego forum. Bardzo dziekuje tym którzy wnieśli konkrety do tematu, sprawa jest trawiona. Jesli ktoś ma jakieś materiały z których można coś wywnioskować to prosze o info.

zetorki12 dmuchawe dostałem także na złomie i tak zarobie ale ja trzymam różny złom bo lubie coś zbudować od czasu do czasu, a stodoła nie wiem czym się różni, znam tylko taką starodawną co ma Ojciec z dwoma klepiskami.

Edytowano przez Jacek8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984

Po co odrazu stodole budować. Zbuduj wiatę zabudowana z 3 stron i wrazie co możesz ukladac baloty jak i kostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

Buduje się w nowym miejscu i wszystko jedno czy to będzie wiata czy stodoła i tak pozwolenie musze ogarniać. Przecież nie postawie takiej małej na zgłoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pala92
      Witam. 
      Przygotowuje sie do ogarniania papierów do budowy hali 20x30m, chcę też powoli gromadzić materiały i mam kilka pytań.
      Ile płaciliście za projekt hali murowanej?
      Stawiał ktoś z cegły ceramicznej? Myślałem o termoton owczary bo cena jest spoko tylko jak z jakością?
      Jak zaplanować układ drzwi? Jedne w scianie szczytowej a drugie? W 1/3 długości budynku bliżej wjazdu ze szczytu? Jaka szerokość bram wjazdowych?
      Jakia optymalna wysokość budynku? 4.5 wystarczy czy lepiej 5m?
    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj