Bartek9191

Case IH Farmall 75 A czy Ursus C-380

Polecane posty

Bartek9191    0

Fajne są te NH i nawet w miarę nowe żadnego EHR tylko mechaniczny podnośnik. A coś do 40-45 tyś?

Z jednej strony dobre są też te MF niby piszą że awaryjne ale niektórzy chwalą ten traktor.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Z MF zwróć uwagę na serię 300 jak ktoś Ci tu radził a 3000 raczej sobie odpuść.

I jeszcze jedna zasadnicza sprawa: weź poprawkę, że maszyny tez musisz kupić czy do nowego czy starego klamota bo latać ze sprzętem od 360 to trochę nie teges.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek9191    0

Kolego na maszyny mam budżet na traktor chcę te 45 tyś a na maszyny jest odłożone. W tych MF serii 3XX jest zerowy komfort ja nie chciałbym tracić zdrowia na takim traktorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

T4.85 150 netto to ladnie zaszalales

Td5 105 kosztuje 145netto także nie wiem czym się dziwisz...

Możesz mieć też ten model w cenie brutto ale ogolony z wszystkiego np brak wyjśc hydraulicznych/klimy/obciaznikow/wąskie ogumienie słabszy podnośnik zaczep zwykły słabsza pompę hydrauliczna itd...

Cena zetora proximy power o mocy 107km (nie pamiętam symbolu) to 160netto BEZ KLIMATYZACJI ogólnie słabo wyposażony...cena niby w promocji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zastanawiał się nad ciągnikami ze stajni zetor proxima 80, case farmall 75,ursus c-380. Wszystkie te ciągniki będą dala ciebie dobre. Ursus znajomy pracuje i podobno są to już dobre ciągniki w szczególności chwalił wersje ursus c-380 tej nowszej już nie c-382.Wszystkie te ciągniki mają tą samo wadę ciekną z skrzyni.Ja mam zetora forterrę 10641 która ma ponad 5tyś mth chodzi a w tych mniejszych też będziesz miał ten sam silnik.Nie ważne który wybierzesz i tak będziesz zadowolony.Bardziej patrz na cenę,wyposażenie,ceny przeglądów odległość od serwisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

kolego a może takiego  case https://www.otomoto.pl/oferta/case-ih-885-ID6yLr1f.html#xtor=SEC-8 lub taki młodszy model https://www.otomoto.pl/oferta/case-ih-4230-ID6yLqGd.html#xtor=SEC-8

 

ten MF https://www.olx.pl/oferta/massey-ferguson-3065-3070-3090-tuz-wom-zetor-renault-case-4230-inne-CID757-IDkhapI.html#99d862abea to napisz do kolegi Luke16 bo to jego kumpel sprowadza ciągniki

Edytowano przez Spyke1004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
Sunf    33

teraz ceny ciagnikow z placu to szok


Td5 105 kosztuje 145netto także nie wiem czym się dziwisz...
Możesz mieć też ten model w cenie brutto ale ogolony z wszystkiego np brak wyjśc hydraulicznych/klimy/obciaznikow/wąskie ogumienie słabszy podnośnik zaczep zwykły słabsza pompę hydrauliczna itd...
Cena zetora proximy power o mocy 107km (nie pamiętam symbolu) to 160netto BEZ KLIMATYZACJI ogólnie słabo wyposażony...cena niby w promocji...

 

moglbys zapodac w jakim wyposazeniu go zamowiles w tej cenie? bo interesuje mnie wlasnie ten sam model T4.85 ze wzgledu na rewers ktorego nie ma T5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

od kiedy to T5 nie ma rewersu? przecież wszystkie nowe nh mają rewers bez sprzęgła elektrohydrauliczny, poszczególne wersje różnią się głównie masą i  rodzajem skrzyń biegów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Wyczyść skrzynkę na pw ci podam jak coś.

T5 i T4 85km+ ma ten sam rewers elektrohydrauliczny.
nh TD5 ma hydrauliczny który działa ciężej i nie ma regulacji agresywnosci zmiany kierunku jazdy a T4 ma trzy opcje

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Kolego na maszyny mam budżet na traktor chcę te 45 tyś a na maszyny jest odłożone. W tych MF serii 3XX jest zerowy komfort ja nie chciałbym tracić zdrowia na takim traktorze

 

Zdrowie już straciłeś w starym C360 i przez to tak piszesz. Wiem o czym mówię. Komfort w tym MF jest o niebo lepszy niż w Ursusach licencyjnych z lat ok 2005 czy coś koło tego. O skrzyni biegów nawet nie wspominam. Zrobisz jak zechcesz, ja Ci tylko radze. Sam się rozglądam za czymś lepszym od grzechotnika i ten 390 to minimum. Poczytaj, zastanów się.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie sam mam c -360 i rozglądałem się nad czymś 120kucy (areał ok . 25 ha ) i stanęło na tym że egzemplarz w cenie 60-70 ciężko trafić i trzeba polować . Trzeba podejść do tego na spokojnie tak jak pisze girga tysiące KM przejechane ale wkońcu coś się trafi ... ja pozostałem przy opcji dozbierania na jakąś forterre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Wyczyść skrzynkę na pw ci podam jak coś.

 

T5 i T4 85km+ ma ten sam rewers elektrohydrauliczny.

nh TD5 ma hydrauliczny który działa ciężej i nie ma regulacji agresywnosci zmiany kierunku jazdy a T4 ma trzy opcje

 

teraz mozesz, i

od kiedy to T5 nie ma rewersu? przecież wszystkie nowe nh mają rewers bez sprzęgła elektrohydrauliczny, poszczególne wersje różnią się głównie masą i  rodzajem skrzyń biegów 

 

sorry, chodziło mi o polbiegi, rpt testowalo t4 85 t5 85 i wyszlo na korzysc t4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek9191    0

Dobrze skoro nie pchać się w EHR i  td to co myślicie o starym mechanicznym polskim Ursusie jakiś 1224 1004 1014 914 coś tego typu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

Case Farmall 75 A. Trzy cylindrowy 72km ciągnik do orki to raczej słaby pomysł, z agregatem 3.6m i gruberem też będą problemy do transportu też będzie podskakiwał jak głupi. Poszukaj do tych maszyn czegoś z 4 cylindrami i 90km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek9191    0

Kolego troszkę pomyśleliśmy ale skoro ciągle powiększa się areał warto było z jednej strony wziąć ten ciągnik nowy ale z drugiej też się nie opłaca. Coś myślę o starym Case 5120 albo Ursus 1014

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Przed chwilą pisał że nie chce tracić zdrowia w MF serii 300 a teraz znajdziesz komfort w ursusie 914.Litości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj