konio1011

Wyposazenie porodowki dla loch

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konio1011    100

Witam. Tak jak w temacie planuje zaadoptowac stara chlewnie na nowa porodowke. Planuje 2 komory po 8 szt. Bydynek jest waski dlatego max moge miec kojce 1.75x 2.60. Pelen ruszt z glebokimi wannami ( brak zbiornika) + ruszt zeliwny pod maciore. Czy ta szerokosc wystarczy aby ustawic jarzma proste? Przedstawiciel z Big Dutchamm uwaza ze tak ale z Hodowcy uwaza ze to za wąsko. Wstepna wycena wyposazenia to ok 4 tys w tych firmach na jedno stanowisko co wedlug mnie jest troche drogo.. Do tego trzeba doliczyc wentylacje( propozycja kanalu sufitowego nad glowami loch 1.2m szerokosci) Macie jakies propozycje czy mozna to jakos lepiej rozplanowac lub znacie jakies mniej znane firmy ktora maja niekoniecznie produkty gorszej jakosc ale w nizszej cenie najlepiej z Kujawsko - Pomorskiego.Dodam ze musi byc to nowe bo bedzie finansowane z MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

polecam firmę polfarmer ja mam jeden kojec porodowy 2.40x2 , stanowisko proste
ps ja mam wszystko w plastiku bez żeliwnego i zdaje to egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Nie masz problemu z obrywaniem sutkow?? Bo przedstawiciel Hodowcy mnie straszyl ze bedzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

tez tak myślałem dlatego w dwóch kojcach założyłem dwa pola pełnego rusztu takiego na jakim leżą prosięta a resztę mam na zwykłym ale zrobiłem to niepotrzebnie bo nie mam z tym problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

A jak masz rozwiazane dogrzewanie prosiat?Tylko lampa czy mata elektryczna lub wodna? Zastanawialem sie na matami wodnymi na porodowce i na odchowalni ale przedstawiciel twierdzi ze oplaca sie to dopiero w stadach powyzej 100 loch ale wydaje mi sie ze ogrzewanie elektryczne wcale nie jest tansze ale wiadomo mniej pracochlonne i latwe w montazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

także myślałem o matach jak robiłem remont ale dużo opinii ze maty elektryczne potrafią się przegrzać i nie działają , dogrzewam tylko żarówka plus cała porodówka i odchowalnia jest ogrzewana po dwa grzejniki na pomieszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

spokojnie wystarczą takie wymiary :) ja mam wszystko z hidowcy i powiem szczerze że chyba nie wychodzi tak drogo :) tylko ja wszystko sam przerabialem i montowalem to nie wyszlo 4 tysiące :) a ruszt mam pelen plastik i wszystko dobrze, kiedyś mialem z dwa przypadki oberwania skutków u lochy ale to na jarzmach skosnych, na prostych tego problemu nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

no właśnie jeszcze z wentylacja sie nie uporalem, mam sporo okienek to z jednej strony jest jako wlot a z drugiej strony budynku jest przystawka gdzie mam tuczarnie i tak się to w miare zgrywa że się robi wymiana :) ale rewelacyjnie nie jest, bez wentylacji porzadnej będzie ciężko, na wiosnę poszukam dobrego rozwiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj