Skocz do zawartości
konio1011

Wyposazenie porodowki dla loch

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wyposażenie
konio1011    23

Witam. Tak jak w temacie planuje zaadoptowac stara chlewnie na nowa porodowke. Planuje 2 komory po 8 szt. Bydynek jest waski dlatego max moge miec kojce 1.75x 2.60. Pelen ruszt z glebokimi wannami ( brak zbiornika) + ruszt zeliwny pod maciore. Czy ta szerokosc wystarczy aby ustawic jarzma proste? Przedstawiciel z Big Dutchamm uwaza ze tak ale z Hodowcy uwaza ze to za wąsko. Wstepna wycena wyposazenia to ok 4 tys w tych firmach na jedno stanowisko co wedlug mnie jest troche drogo.. Do tego trzeba doliczyc wentylacje( propozycja kanalu sufitowego nad glowami loch 1.2m szerokosci) Macie jakies propozycje czy mozna to jakos lepiej rozplanowac lub znacie jakies mniej znane firmy ktora maja niekoniecznie produkty gorszej jakosc ale w nizszej cenie najlepiej z Kujawsko - Pomorskiego.Dodam ze musi byc to nowe bo bedzie finansowane z MR

gr_rat    17

polecam firmę polfarmer ja mam jeden kojec porodowy 2.40x2 , stanowisko proste
ps ja mam wszystko w plastiku bez żeliwnego i zdaje to egzamin

konio1011    23

Nie masz problemu z obrywaniem sutkow?? Bo przedstawiciel Hodowcy mnie straszyl ze bedzie problem

Wiadomość z agroFakt.pl

gr_rat    17

tez tak myślałem dlatego w dwóch kojcach założyłem dwa pola pełnego rusztu takiego na jakim leżą prosięta a resztę mam na zwykłym ale zrobiłem to niepotrzebnie bo nie mam z tym problemów

konio1011    23

A jak masz rozwiazane dogrzewanie prosiat?Tylko lampa czy mata elektryczna lub wodna? Zastanawialem sie na matami wodnymi na porodowce i na odchowalni ale przedstawiciel twierdzi ze oplaca sie to dopiero w stadach powyzej 100 loch ale wydaje mi sie ze ogrzewanie elektryczne wcale nie jest tansze ale wiadomo mniej pracochlonne i latwe w montazu

gr_rat    17

także myślałem o matach jak robiłem remont ale dużo opinii ze maty elektryczne potrafią się przegrzać i nie działają , dogrzewam tylko żarówka plus cała porodówka i odchowalnia jest ogrzewana po dwa grzejniki na pomieszczenie

konio1011    23

Czyli jak masz rozwiazane ogrzewanie?? Piec na ekogroszek ?

gr_rat    17

tak piec na elogroszek i drewnem tez mogę palić

lazik11441    18

spokojnie wystarczą takie wymiary :) ja mam wszystko z hidowcy i powiem szczerze że chyba nie wychodzi tak drogo :) tylko ja wszystko sam przerabialem i montowalem to nie wyszlo 4 tysiące :) a ruszt mam pelen plastik i wszystko dobrze, kiedyś mialem z dwa przypadki oberwania skutków u lochy ale to na jarzmach skosnych, na prostych tego problemu nie ma :)

lazik11441    18

no właśnie jeszcze z wentylacja sie nie uporalem, mam sporo okienek to z jednej strony jest jako wlot a z drugiej strony budynku jest przystawka gdzie mam tuczarnie i tak się to w miare zgrywa że się robi wymiana :) ale rewelacyjnie nie jest, bez wentylacji porzadnej będzie ciężko, na wiosnę poszukam dobrego rozwiazania

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zacier123
      Proponuję aby wypowiadali się tu rolnicy którzy mieli te śmieszne kontrole odnośnie bioasekuracji. Co tam sprawdzali, co wymagali i jakie ewentualnie kary... Jeśli temat podobny istnieje to, proszę o link bo nic podobnego nie mogłem znaleźć.
    • Przez katopo
      Wczoraj ruszyło przyjęcie wniosków na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie.
      Składał już ktoś? Na co konkretnie można składać faktury? Rozumiem że maty dezynfekcyjne i środki do nich ale czy jak pokaże fakturę na siatkę do zabezpieczenia okien (jako zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie, przed dostępem zwierząt domowych) to czy mi to przyjmą?

• Przez jaceko
      Proszę o opinię na temat loszek a AgroSokołowa ponieważ chciałbym od nich je zakupić, a nie wiem co one są warte...

• Przez Elrond
      Niestety mamy przypadek ASF na wstawce warchlaka. W gospodarstwie było ok 600 warchlaków które przyjechały miesiąc temu, Gospodarz twierdzi że musiał kupić już chore ...
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.