kamik90

Ceny Ciągników 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek28_28    2095

Ja kupowałem w 2014 i dałem 216 netto bez tura. Mam opony 480 r24 przód 520 r 38 tył, okno dachowe, skrzynie pq24, zaczep automat 9 pozycji, mocniejsza pompę 114 udźwig 5600 3 wyjścia hydrauliczne i TLS, klima, dodatkowe oświetlenie i to chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestek666    1

Ja kupowałem w 2014 i dałem 216 netto bez tura. Mam opony 480 r24 przód 520 r 38 tył, okno dachowe, skrzynie pq24, zaczep automat 9 pozycji, mocniejsza pompę 114 udźwig 5600 3 wyjścia hydrauliczne i TLS, klima, dodatkowe oświetlenie i to chyba wszystko.

Też myślałem nad takim wyposażeniem A te oponki mieszczą się w ścieżkach technologicznych czy troszkę nachodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kipus26    0

Z DPF -em nigdy nie miałem do czynienia dlatego też wolę się dowiedzieć czegoś od osoby która ma z tym do czynienia.a możesz jeszcze cenę zdradzić i wyposażenie bo mi handlowiec z FRICKE wstępnie na targach powiedział że 6100mc z turem w 220 netto się zmieści.ale ja wolałbym 6100rc

Z turem to chyba z 280 netto ten 6100mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Cena 6100 RC po doposażeniu pewnie osiągnie poziom najmniejszej wersji z serii M w standardzie.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestek666    1

Z turem to chyba z 280 netto ten 6100mc

W modermizacji dałem ofertę NH T5 z turem za 217 netto i jak podszedłem do stoiska FRICKE to gościu powiedział że do tej kwoty 6mc się zmieści z turem.ale jesteśmy umówieni na sporządzenie oferty i zobaczymy co wyliczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

wydaje mi się że różnica między standardowym 6rc a standardowym 6m nie będzie duża, wnioskuję po cenach jakie tu wcześniej wyczytałem za te modele. 220 netto już z turem? No to tur raczej nie jd, ale to i tak tanio, bo bez tura to jakieś 190 netto pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Pamietam ze jak ja porównywałem 6rc a 6m to różnica w cenie była tylko 6 tysięcy ale 6m najmniejsza miała za duzo koni i nie zmieściłbym sie we wniosku. I 6m miala słabszy podnośnik, ale za to większy rozstaw osi i większa kabinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

New holland td5 85 klima,zaczepy,rewers hydrauliczny,pompa wzmocniona,koła 360   480tył,dwa siłowniki tuz/przednia oś   130netto  

Kubota m 8560 146700 netto    dilerzy w pobliżu który lepszy pod pod tura?

Jeden i drugi to ciapek, małe , lekkie i mało stabilne , lepiej zetora zapnij do tura bo przecież on też w grubszej robocie wymięka a na głównego konia coś większego kup ;) My np teraz jeżdzimy za Fendtem 716 lub nawet wiekszym , coś do 200 kucy, pod 4 lub 5 obrotową ;)  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Jeden i drugi to ciapek, małe , lekkie i mało stabilne , lepiej zetora zapnij do tura bo przecież on też w grubszej robocie wymięka a na głównego konia coś większego kup ;) My np teraz jeżdzimy za Fendtem 716 lub nawet wiekszym , coś do 200 kucy, pod 4 lub 5 obrotową ;)  B)

 

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

200 kucy na wasze piachy haha dobre.Twoja  proxi to może i wymięka...ale niestety nici z ciagnika tak czy siak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

260-300 netto za taka zapalniczkę jak jd 5r to jest jakieś nieporozumienie, sorry, ale takie jest moje zdanie.

 

My tak tu narzekamy na wysokie ceny za małe traktory, a...

Dziś obejrzałem polski test nowej 5R-ki na youtube - niczym mnie w sumie nie zaskoczył, ale tak później poczytałem komentarze pod tym filmikiem. I ci powiem, że co niektórzy userzy tak z aprobatą wyrażali się o cenie za niego, że jest optymalna, akceptowalna itp. (ktoś rzucił ceną 280 tys. zł netto za 5125R "w niezłym" wyposażeniu), ogólnie ochy i achy, że aż trochę się tym przeraziłem - jak tak można myśleć. A jak są chętni, to ceny z pewnością nie spadną. A jak ich będzie odpowiednio dużo, to mogą co najwyżej jeszcze tylko wzrosnąć.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Moim zdaniem Ci userzy to jakieś dzieci, które nawet nie potrafią sobie wyobrazić jaki to jest ciężki szmal a to jest tylko cena netto za ciągnik a gdzie jakieś maszyny do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

zna ktoś może ceny ciągników o mocy około 85 km do tura(np. farmall 85c, steyr 4085 kompakt itp.)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130

no placic za john deere 5r 300tys zlotych 360 brutto to jest paranoja. sprzet sie kupuje 2 letni ciagnik do tysiaca motogodzin i mozna latac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

no placic za john deere 5r 300tys zlotych 360 brutto to jest paranoja. sprzet sie kupuje 2 letni ciagnik do tysiaca motogodzin i mozna latac

Nie koniecznie można latać. Mój sąsiad kupił mf 5465 roczny 600 godzin i teraz ma skarbonkę bo okazało sie ze ciagnik miał zajechane pompy hydrauliczne tak jakby ktoś piasku używał nie oleju, kłopoty z turbina i włożył juz kilka ładnych tysięcy. A przy kupnie był igła. Ale nigdy do końca nie wiadomo co siedzi w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130

Nie koniecznie można latać. Mój sąsiad kupił mf 5465 roczny 600 godzin i teraz ma skarbonkę bo okazało sie ze ciagnik miał zajechane pompy hydrauliczne tak jakby ktoś piasku używał nie oleju, kłopoty z turbina i włożył juz kilka ładnych tysięcy. A przy kupnie był igła. Ale nigdy do końca nie wiadomo co siedzi w srodku

 

w rok 600 motogodzin to jest dosc duzo.fakt ze trzeba byc zdolnym zeby po 600 godzinach tak zajechac ciagnik.nie wiem jak wyglada wykonanie i trwalosc mf obecnie bo jezdzilem tylko na starym mf a to sie wogole nie psulo.fendta od nowosci z doswiadczenia wiem mozna zajechac po 11 latach ciezkiego uzytkowania bez serwisu tylko wymiana olejow i flltrow.ja sie sklaniam do zakupu john deere 6190r 800mth przebiegu.bo jednak mi sie to lepiej kalkuluje niz zakup nowego,nowych prowow tez nie widac.ryzyko w sumie jest zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

no placic za john deere 5r 300tys zlotych 360 brutto to jest paranoja. sprzet sie kupuje 2 letni ciagnik do tysiaca motogodzin i mozna latac

Dziś to się kupuje nowy, tłucze ile się da i sprzedaje po 2 latach a nie odwrotnie.... Na 2 letni nie dostaniesz zwrotu z prow-u a i ciężko taki kupić bo większość była tak kupiona czyli 5 lat nie można sprzedać - zostają poleasingowe kilkulatki z firm usługowych z przebiegami 500h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130

Dziś to się kupuje nowy, tłucze ile się da i sprzedaje po 2 latach a nie odwrotnie.... Na 2 letni nie dostaniesz zwrotu z prow-u a i ciężko taki kupić bo większość była tak kupiona czyli 5 lat nie można sprzedać - zostają poleasingowe kilkulatki z firm usługowych z przebiegami 500h ;)

 

kupuje sie nowe to fakt,ale wez pod uwage ceny za nowe ktore sa obecnie dosc kosmiczne.poza tym 100% sprzetu rolniczego na rynku nie pochodzi z dotacji,napewno duza czesc ale nie wszystko.sprzetu zakupionego z dotacji nie mozna sprzedac przez 8 lat ale moge sie mylic.mnie interesuje fendt 716 za to jest cena 700tys brutto lub john deere 6175 r za to jest cena 550 tys brutto.dotacji poki co na sprzet nie ma chociaz czuje ze w przyszlosci cos powinno sie pojawic o ile unia nie padnie:). uzywke 6190r mozna miec za 440 brutto.koniec koncow chyba ta operacja wychodzi taniej.2 lata temu bralem kombajn claas uzywany 900mth i praktycznie nie mam zastrzezen

Edytowano przez fendt8188

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Co sądzicie o Ursusie C3110? Czy lepszym wyborem będzie TD.5 o podobnej mocy? Ciagnik miałby być jako główny do pługa 4x45 zestaw up-siew 3m itp.
Miałbyś również mieć tura.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

1000 kg na 3m agregat (na talerzowy to jeszcze trochę za mało), 600 kg 3m siewnik (redlice stopkowe), 400 kg nasiona - ciągniki które wymieniłeś nadają się do pracy z agregatem uprawowym i siewnikiem, ale oddzielnie. Zobacz -  Ursus ma przeciętny rozstaw osi - 248 cm, a NH TD 5 105/115 już mały - 228 cm. Dodatkowo mają niewielkie masy - Ursus niecałe 3300 kg, NH TD 5 105/115 niecałe 3800 kg. A za wiele balastu na przednią oś na pewno nie dołożysz, ponieważ ograniczać cię będzie maksymalna DMC np. 6500 kg dla NH TD 5 105/115 (3800 kg + 2000 kg i już masz tylko 700 kg na balast z przodu - mało) albo maksymalny dopuszczalny nacisk na przednią oś (musiałbyś sprawdzić). Kolejna rzecz - tylne tuzy - udźwig 4400 kg u Ursusa, max. 4700 kg (po wzmocnieniu) u NH TD 5 105/115, ale to są wartości na końcu haków - przy dużej odległości środka masy od końca cięgieł podnośnika np. 1,5-2 m te wartości będą kilka razy mniejsze - moim zdaniem ich udźwig wystarczy na styk albo będzie za mały.

Pług 4x45 - rozumiem, że zagonowy. Wtedy ok. Obrotowy to za dużo, chyba że jakiś b. lekki i do pracy na lekkich ziemiach, mniejszej głębokości.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Kos_pl tez się właśnie tego boję. Za małe i za lekkie. Chyba jednak zostane przy ciężkiej 1224 póki co ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj