kamik90

Ceny Ciągników 2017

Polecane posty

fendt8188    130

1000 kg na 3m agregat (na talerzowy to jeszcze trochę za mało), 600 kg 3m siewnik (redlice stopkowe), 400 kg nasiona - ciągniki które wymieniłeś nadają się do pracy z agregatem uprawowym i siewnikiem, ale oddzielnie. Zobacz -  Ursus ma przeciętny rozstaw osi - 248 cm, a NH TD 5 105/115 już mały - 228 cm. Dodatkowo mają niewielkie masy - Ursus niecałe 3300 kg, NH TD 5 105/115 niecałe 3800 kg. A za wiele balastu na przednią oś na pewno nie dołożysz, ponieważ ograniczać cię będzie maksymalna DMC np. 6500 kg dla NH TD 5 105/115 (3800 kg + 2000 kg i już masz tylko 700 kg na balast z przodu - mało) albo maksymalny dopuszczalny nacisk na przednią oś (musiałbyś sprawdzić). Kolejna rzecz - tylne tuzy - udźwig 4400 kg u Ursusa, max. 4700 kg (po wzmocnieniu) u NH TD 5 105/115, ale to są wartości na końcu haków - przy dużej odległości środka masy od końca cięgieł podnośnika np. 1,5-2 m te wartości będą kilka razy mniejsze - moim zdaniem ich udźwig wystarczy na styk albo będzie za mały.

Pług 4x45 - rozumiem, że zagonowy. Wtedy ok. Obrotowy to za dużo, chyba że jakiś b. lekki i do pracy na lekkich ziemiach, mniejszej głębokości

ciagnik musi miec 5 ton wagi plus cos na obciaznik. innaczej w tej pracy bedzie sie bujac.albo mniejsze maszyny zakladac plug trojka i jakis lekki zestaw uprawowo siewny albo siac osobno. ja mam u siebie taka sytuacje ciagnik 4 tony z obciaznikiem 4800kg duze spalanie buja na zakretach jest nie w pelni sterowny trzeba brac zakret na pare razy.modle sie o cos wiekszego i czekam na nowy prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

A co sądzicie o rozwiązaniu półzawieszana brona kompaktowa z wałem oponowym i do tego siewnik na hydropaku?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Dla podnośnika traktora z pewnością byłoby lżej, stabilność też byłaby lepsza. Wady to mniejsza zwrotność, większa długość i wyższa cena. Ale jakoś bardzo lekko to to wszystko też nie idzie - spójrz:

 

A my cały czas rozmawiamy o Ursusie C3110 lub NH TD 5 105-115 do ciągnięcia zestawu.

Poczytaj też komentarze.

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ursus c-380 blisko 111k netto a major hs 112-115k netto i z polbiegami 24/12, rewersem elektrohydraulicznym i 40km/h. Ursus za duzo podrożal po qprowadzeniu nowego silnika i designu.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_Szuka    70

Na moim kanale YT, w najnowszym odcinku chodzę po Agro-Techu w Minikowie i mówię o cenach ciągników. Jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=5lx6SdZ0ysA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro89    1

Panowie orientujecie się  w cenach ciągników w wyposażeniu standardowym

 

John deere 5090R

Kubota M5091

MF 5609

 

Jak cenowo wychodzą serwisy gwarancyjne w tych markach i co ile mth są robione ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330

Jd totalna podstawa to coś około 185-190 netto. Kuboty nie wiem, a MF 5609 już nie ma jest 5710 sl i tu cena 200-210 netto. Tak mniej więcej info z wcześniejszych postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadka88    5

Kubota M5111 cena katalogowa 190-220tys. netto

Deutzfahr 6130TTV cena standard 370brutto (pierwsze sztuki będą dostępne na jesień)

Case maxxum multicontroller 115 245tys. netto (z amortyzacją kabiny i osi)

Valtra N114eHit  255netto (3 pary wyjscia hyd. amortyzowana oś i kabina)

NH T6.145 294tys. netto (tur, amor. oś i kabina , 4 wyjscia hydr... , i opony tylne 650)

NH T5.120 190-220tys netto.

 

 

Ceny bez negocjacji

Edytowano przez jadka88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

 

Ktoś się orientuje jak cenowo będzie wyglądać nowa 

Valtra serii A ? 

 

 

Orientacyjnie slyszalem kolo 180 za 94 i 190 za 104 netto oczywiscie, 180 tysi za 3 cyl :D kapke sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130

Jakie dotacje? Skąd takie informacje?

 

jest w harmonogramie programow to juz oficjalne informacje w 2018 roku mozna skladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

john 6120 M Autoquad eco shift ,TLS, opony  420 przod 520 tył, tuz z hydrauliką przednia, skrętne błotniki, 2 koguty, zaczep automatyczny,pompa 114 litrow,  i pare innych  duperwli 265 netto dobra cena?

Edytowano przez wskpiotrus125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Podoba mi się te estawienie opcji jakie kurde ważne miesce zajmuje jakże istotna opcja 2 koguty :P A takiego jak powyżej wyrwałem za 255 netto plus mocniejszy podnośnik, amortyzacja kabiny, oświetlenie premium,  fotel pneumat ten najbogatszy, WOM 540/540E/1000, pneumatyka 1 i 2 obwodowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Witam oriętuje się ktoś cenowo fendt 312 albo 313 ? rocznikowo 16/17 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ktoś zna ceny ciągników: Case Puma 150, John Deere 6155M, Deutz Fahr 6155 z podnośnikiem przednim i miękkim przodem?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

John 6155M - 320 tys, Case Puma 150 - 280 tys, DF 6155 RC shift - 330 tys. Wszędzie miękka os i przedni Tuż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro89    1

Kubota M5111 cena katalogowa 190-220tys. netto

....

 

 

Ceny bez negocjacji

Wydaje mi się, że dość drogo cenią sobie M5 - w tej cenie idzie znaleźć M110GX w I wersji, i niewiele funduszy zbrakło by do M135GX, a oba wyżej wymienione modele wydaje mi się, że są lepsze od M5, no ale cóż - płaci się za "nowy model"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Wydaje mi się, że dość drogo cenią sobie M5 - w tej cenie idzie znaleźć M110GX w I wersji, i niewiele funduszy zbrakło by do M135GX, a oba wyżej wymienione modele wydaje mi się, że są lepsze od M5, no ale cóż - płaci się za "nowy model"

m5 w granicach 170 netto  to max--  m100gx mozna wyrwać poniżej 180 netto --skąd te ceny 190-200netto za m5?

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Myślałem właśnie ale dużo użytkowników mówi że te nowsze w porówaniu ze starszą serią to zabawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj