Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ROLNIK7

Mtz 82 czy może Belarus 820

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ROLNIK7    16

Chciałbym kupić nowy ciągnik o mocy 80km 4x4, a konkretnie zastanawiałem się nad Belarusem 820, lecz wczoraj znalazłem na Allegro ofertę sprzedaży Mtz-a 82 w podobnej cenie. Może ktoś wie który z tych ciągników jest lepszy????

Proszę o wasze opinię, wszystkie za i przeciw..................

http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Nikita_Bennet    101

Tylko mógłby mieć lepszy przedni napęd niż ten co jest na zdjęciu.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl

robcio3dz    0

Zamiast tego mtz to bym chyba wolał KIOTI duzo lepszy konfotr niz w mtz.

URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

AUSCHTAGEN    109

Jakie są wogóle różnice pomiędzy modelem MTZ-82 a Belarus 820 ?? Sąsiad kupił niedawno 820 wersje na rynek francuski i potrzebuje do niego materiałów gdyby ktoś posiadał katalog bądź instrukcję proszę o kontakt.

Matey    448

mtz i belarus to to samo. Ale pronar to nie jest mtz. I tu sie mylisz @kamil41

KS Falubaz

Jak już chcesz 4x4 MTZ to chociaż z mostem krzyzakowym. Ja mam i chwale sobie :wacko: Pozdro

Co do starego typu mostów to mają one swoje zalety tzn wysoki prześwit i seryjnie montowana, swego rodzaju amortyzacja przedniej osi - co w ciągniku tej klasy jest ewenementem :P

Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

No dobra ale jak bym mial stary most i tura 6 to ciekawe czy by tyle wytrzymał co ten? Wysoki prześwit? Na co mi to jak mam lagi od tura równo z osią...

Technika Rolnicza! (.pl)

witek    2

ja mam MTZ jeszcze z napędem stożkowym...i mam tur-a ciągnik u mnie dostaje ze tak powiem w "dupe" juz kilka razy robiłem przód ale ceny takiego remontu sa śmiesznie tanie, ale jak bym miał kupować jeszcze raz mtz czy belarusa to juz z mostem krzyżakowym

Powód Edycji: ortografia+literówki, edytowane przezNikita_Bennet

2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

max2505    1

czyli belarus a mtz to ta sam firma, czy pochodzą z różnych montowni??

Matey    448

Znaczy teraz produkują MTZ PRONAR i pronar zepsuł reputacje mtz. Ale te mtz belarus rodem z białorusi są naprawde wytrzymałe. Pamiętaj, tylko nie kupuj Pronara ;). Chyba, że lubisz majsterkować, bo tam co chwile się coś sypie :lol:

KS Falubaz

mtz_820    0

spotex pronar lepszy od belarusa? ;) to mnie rozsmieszyłeś ptronar moze byc lepszy jesli masz czas na dlubanie w traktorze wszyscy ktorzy posiadaja w okolo mnie pronara nie chwala go sobie

zetor a co mu po tym ze mtz jest bardziej znany od belarusa jak w rolnictwie liczy sie przede wszystkim funkcjonalnosc

jesli chcesz nowy traktor to bierz belarusa bo mtz 82 juz chyba nie produkuja a moze sie myle?

www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Chota    1

w tym temacie prawde napisze tylko ten co ma mtz-a i belrusa ;) ale z tego co ja slyszalem a troche slyszalem to belarus jest lepszy od mtz

a i @mtz_820 dobrze napisal bo mtz 82 juz nie robia

URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

mtz_820    0

ten temat juz byl dawno poruszany i z tego co sie orientuje to kolega ROLNIK7 kupil belarusa wiec kieruje do niego pytanie: zalujesz teraz?

ROLNIK7    16

Obydwa te ciągniki to były Belarusy 820, różniły sie tylko maską, no i naklejką na niej!

Jak na razie nie żałuję, jestem z niego zadowolony, zobaczymy co będzie dalej!

TEN TEMAT MOŻNA JUŻ ZAMKNĄĆ!!!!

http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

mtz_820    0

nie mowie ze jest gorszy bo osobiscie nie mialem z nimi stycznosci ale takie sa opinie osob posiadajacych je w mojej okolicy wiec cos w tym musi byc

LukaszZduny    0

czy mozecie mi wytlumaczyc dlaczego sie spieracie ktory jest lepszy jak to sa identyczne pod wzgledem technicznym ciagniki? mozecie sie najwyzej spierac ktory wam sie bardziej podoba. a i do tych co mtz to nie belarus- to jest to samo tylko nazwe zmienili a fabryka nadal ta sama mtz

Boniek    1

chyba normalne, że nazwy zmieniają co kilka lat ( np. kiedyś 5211- teraz 3320)

Forza JUVE!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Marcin1987
      Mam pytanie skierowane do właścicieli Mtz-ów i nie tylko czy przy ujemnej temperaturze macie problemy z uruchomieniem silnika bo podobno ruskie ciężko odpalają zimą chyba że ktoś ma rozrusznik ''planetarny'' to jest dużo łatwiej ja swojego mam na tym fabrycznym i mam go dopiero od lutego czekam na wasze wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez rbit
      Wczoraj po powrocie z pracy zauważyłem na feldze prawego przedniego koła olej. Nie było go dużo a ten wyciek z tej szczeliny pomiędzy piastą a korpusem zwolnicy. Co może być przyczyną i czy to poważne? Ciągnik jest nowy ledwo co dotarty. Pytam bo jeszcze do maja następnego roku ma gwarancję tak że jakby co to na drugi przegląd podam usterki i niech robią serwisanci. A nie działający wskaźnik paliwa to może być skopany sam czujnik?
    • Przez Karwan91tdi
      Witam kupiłem ostatnio mtz 82 z 1984 r usterki w nim to nie działający przekaźnik wom oraz z hydraulika gdyż siłownik podnosi tylnie cięgła do góry a po powrocie dźwigni w pozycje 0 cięgła samoczynnie opadają . Czy ktoś może mi poradzić jakie mogą być przyczyny podanych usterek?
    • Przez BeniaminGrodek
      Panowie mam problem mam MTZ 50 z silnikiem d-50 i chciałbym się zapytać czy ktoś może już wstawiał silnik do takiego  Z MTZ 80-d240 czy podejdzie pod korpus sprzęgła. Skrzynie ??? Wiem ze sprzęgło by trzeba było wymienić. Ale czy ktoś coś takiego ogóle robił i co trzeba zmienić ???
    • Przez Lukasz9696x
      Witam kupiłem ciągnik jumz ktory poprzednio był koparko spycharką przerobiłem go na ciągnik rolniczy i mam problem ktory dotyczy przeglądu mianowicie jest napisane ze to pojazd specjalny i nie moge nigdzie w okolicy zrobić przeglądu czy mozna coś z tym zrobić ?