kamillss16

Jaki ciągnik do tura??

Polecane posty

Pavel    12

hehe 914 czesto widziany w turze, ale czy najlepszy? chyba ze ktos zrobi sobie orbitrol na wspomaganie... ale i tak sprzegło i skrzynia... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
a co z nim nie tak :D:) to może jakiś zetor 5245

Jego ciężar+ciężar Tura (z reguły jeszcze długawy Tur na nim siedzi)+bela+podmokła łąka=koszmar :)-wiem bo sąsiad się z nim mordował -zresztą spójrz w galerii na mój patent -sąsiad jak zobaczył w akcji (zero kolein) to zamierza swoją 902 (teraz na niej ma Tura) zmodernizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@jaro a jaka jest różnica pomiędzy 902 a 914 ? Ten drugi ma przedni napęd i tak samo zamiast standardowego ogumienia 320/85-24 można by założyć szersze np. 420/70-R24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0

wg mnie do tura musi być ciągnik z napędem 4x4 wtedy maszyna ma przyczepność, nawet jak jest mokro to nie stanie w błotku. z napędem na jedną oś zaraz się ślizga i zonk -dalej nie jedziesz. Polecam Zetora 5245 z turem, mało pali i ma napęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wolalbym ursusa 914, ze wzgledu na skrzynie, sprzeglo, reduktor, w tych zetorach do tura to po prostu tragedia i nikomu bym tego nie polecil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

jak do tego tura to 914 1014 skrzynia w turzeładnie on chodzi wsadzisz sobie bieg i drugim dazkiem tylko przód tył ułatwia to prace turem wzmacniacz mometu i fakt ze jest ciązki ale do innych prac w polu jest naprawdee dobry ja mam 385 bez napedu i zadowolony jestem jak na 35 ha i 15 łąk to idealnie sie sprawuje a przodek by sie przydał ale i bez tego da sie zyc tylko teraz tura załozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja przy MFie mam 4 lata tura i praca z nim nie wpłyneła dobrze na traktor , dzwignia do rewersu nadaje się do wymiany bo nie za każdym razem przełacza a wczoraj to się dopiero wk... bo odwalałem gnój od zgarniaka a potem myłem koła a tu na spawie przy obręczy koła powietrze ucieka ogłądam dokładnie koła przednie a tu wszystkie mocowania gwiazdy do obręczy popękane wcześniej myślałem że poprostu słaba farba i przy myciu poodpadała , narazie pospawam ale chyba będe musiał nowe felgi kupić :angry:

 

spawy nie popuszczały tylko powyrywane są z obręczy , chyba za cienka jest obręcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Do tura najlepszy ciągnik z przednim napędem i rewersem. Może Ursus 4514-5314 albo Zetor 7340. Mój kumpel ma w 4514 i jak na razie wymienił tylko końcówkę siłownika hydrostatycznego wspomagania. Niepolecałbym Zetorów serii 5245-7745. Mam w 7745 i wali mi sie przednia oś i wspomaganie (mam zwykłe nie hydrostatyczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Mam tura przy 1014, pracuje z nim już chyba 2 lata i w tym czasie wymieniłem kilka końcówek drążków kierowniczych, założyłem nowe opony (tamte wystrzeliły i popękały), przednia oś ciągle się luzuje, rozsypała mi się przednia zwolnica, pękło mocowanie do ramy, luzuje się miska olejowa i mocowanie silnika ze skrzynią biegów, sprzęgło szarpie, wspomaganie nadaje się do wymiany i to chyba wszystko. Dodam, że jest używany bardzo dużo (pracuje na żwirowni) i uważam, że inny ciągnik pewnie by więcej nie wytrzymał.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja proponuje ursusa c-360 mam na nim tura przez kilka ładnych lat i nienazekam i tanio wyjdzie


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Ja mam tura przy 902 i co jest plusem to 4 biegi w tył przydatne przy załadunku bel, wspomaganie i amortyzacja z przodu. Do minusów zaliczam małą zwrotność (jednak jest dość długi). Proponuje MF 3065, krótki, silny, komfortowy i masz 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
Proponuje MF 3065, krótki, silny, komfortowy i masz 4x4

sam miałem tura przy 914 a teraz mam przy mf 3060.

mf jest dużo zwrotniejszy wygodniejszy i przy pracy z turem w niczym nie ustępuje 914. ponadto jest lepszy do prac na podmokłym terenie gdyż ma szersze przednie ogumienie i jest sporo lżejszy. sporą zaletą przy pracy w turze jest też ilość przełożeń (posiada skrzynię 32/32) i tzw. bieg pod obciążeniem co pozwala dobrać odpowiednią prętkość do każdej pracy. moim zdaniem idealna maszyna do tura

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Mam tura przy 1014, pracuje z nim już chyba 2 lata i w tym czasie wymieniłem kilka końcówek drążków kierowniczych, założyłem nowe opony (tamte wystrzeliły i popękały), przednia oś ciągle się luzuje, rozsypała mi się przednia zwolnica, pękło mocowanie do ramy, luzuje się miska olejowa i mocowanie silnika ze skrzynią biegów, sprzęgło szarpie, wspomaganie nadaje się do wymiany i to chyba wszystko. Dodam, że jest używany bardzo dużo (pracuje na żwirowni) i uważam, że inny ciągnik pewnie by więcej nie wytrzymał.

 

 

o jakim wspomaganiu mówisz? orbitrol?

 

ja nie mam tura przy 914 a przednia os ciągle sie luzuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
o jakim wspomaganiu mówisz? orbitrol?

 

ja nie mam tura przy 914 a przednia os ciągle sie luzuje :(

Serwo


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Do Tura to ciagnik 4x4 i ze wspomaganiem, wtedy wie sie ze sie pracuje :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Podczepie się jeśli autor mi pozwoli

Znajomy rolnik chce kupić 60 konny nowy zachodni ciągnik w granicach do 80tys. złotych szczególnie będzie on robił z turem (najprawdopodobnie tym http://www.agrofoto.pl/forum/MTZ-820-image75176.html ) więc lepjej żeby miał rewers nawet może być meczaniczny poza tym troche se pojeżdzi z przyczepom i może zdaży się praca w polu jakaś cięższa a i może prasowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do tura przydatni jest nie tylko napęd 4x4 czy wspomaganie kierownicy :lol: ale takrze rewers bo sprzęgło bedzie ciągle chodzic i sie zwali (ja przy pronarze 82sa nie mam rewersu :angry: a szkoda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

Sprawa jest tego typu że chciałbym kupić ciągnik do ładowania obornika na rozrzutnik w grę wchodzą ciągniki zetor lub ursus o mocy 80 kM , i teraz nie wiem jaki będzie lepszy czy z napędem 4x4 czy wystarczy 4x2, dodam że ciągnik był by też wykorzystywany do drobniejszych prac typu prasowanie słomy, opryski może niekiedy orka. Ja osobiście wolał bym z napędem 4x2 ale czy to nie będzie za " delikatny " ciągnik ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja bym ci proponował ciągnik 4x4 zwłaszcza że będzie wykorzystywany czasem do prac w polu , a i do pracy z obornikiem zawsze lepiej jest mieć ten napęd na przód bo może zrobić się niezłe błotko koło pryzmy obornika zawsze lepiej sobie poradzi niż bez napędu na przód,proponował bym ci zetora 7745 lub ursusa 914 <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym 100 razyna forum. Bierz 4x4 i się nie zastanawiaj.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj