dudas83

Ceny usług Rolnych 2017

Polecane posty

Gość   
Gość

No właśnie . Każdy widzi tylko ile za całość , ale nikt nie widzi ile kosztuje cała reszta , żeby tą belę , czy też inną usługę zrobić . Jak się zacznie liczyć dokładnie to wtedy już tak kolorowo nie jest i trudno się wzbogacić robiąc usługi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie, z tych 45 zł jak 10 zł zostanie ci się zysku to max, więc te 100 bel będzie zwracać ci się 10 lat a nie 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dużo ludzi narzeka że ceny usług wygórowane , ale np przejść u Nas przez wieś to , ciężko kogoś uprosić żeby zrobił coś u innego na zarobek . Ciekawe dlaczego , jak to takie popłatne B) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie, wszyscy tylko widzą ile to ty bierzesz. Nikt nie uwzględnia kosztów paliwa, zużycia sprzętu, części.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek7536    0

Witam potrzebuje cennik usług c330:

 

1.Kultywatorowanie z wałem/1 godz.

2.Radlenie i obsypywanie ziemniaków/1 godz.

3.Orka zimowa pługiem 2/ 1 godz.

4.Kopanie ziemniaków/1 godz.

5.Bronowanie/1 godz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja myślę iż po 100 zł za godzine efektywną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej
Mam do was małe pytanie czy jesteście lub bylibyście zainteresowani usluga typu mycia i konserwacji maszyn rolniczych??? Cały czas zastanawiam się nad otworzenie takiej firmy. Usługa obejmowałaby mycie, sprzatanie wewnatrz kabiny, oczyszczenie z resztek pozniwnych, przesmarowanie, zabezpieczenie warstwa ochronna elementów narażonych na korozję, ożywałbym środków chemicznych nie żrących sprawdzonego producenta. Chodzi mi głównie o woj. Podlaskie ale będę wdzięczny za opinie z całego kraju.l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Biorąc pod uwagę że 3/4 rolników uważa że maszyny- "mają robić , a nie wyglądać" , to możesz mieć problem z biznesem .  B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek7536    0

To nie zagranica,jak zabrudzisz asfalt to kare tobie doje......,tam są firmy przyjeżdżają na pole do rolnika i myją traktor+dana maszynę taniej wyjdzie wezwać taka firmę  niż kare co dostaniesz,wiec w PL lipa będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

Kuzyn planowal takie cos... Ale jak mi powiedzial ze za wyczyszczenie bizona po żniwach by chcial 400 zl to podziękowalem i chyba nikt inny tez sie nie skusil :o za 400 zl to mogę 4 dni przy nim siedzieć i tez wyszykuje na glanc :P także zależy od ceny ale wątpię ze byliby chętni :o

A co do tych mandatów w polsce tez jest to dość kosztowny biznes sle ludzie przymykają oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Za 30 zł to nie wiem czy Ciebie nie wziąć średnio 10zł to cena folii więc 20zł za resztę czyli sznurek bądź siatka, paliwo i amortyzacja sprzętu i żeby coś zostało to nie źle.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

Normalna cena :) u nas sama prasa w trawie mokrej 11-12 zl owijanie 5-8 zl i folie każdy w swoim zakresie ale trzeba liczyć 10 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho1244    1

Powiedzcie mi ile brać za przyczepę ziemi , będą mi ladowac a ja mam wozic 2 km w jedna stronę i z powrotem, dodam ze przyczepa ma 4,5 t wywrotka , ziemia nie jest moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

Ja przy wożeniu kukurydzy od jaguara swoim ciągnikiem a przyczepa tego co mu wozilem bralem 50 zl/h także myślę ze 70-80 zl na godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Napisz jaki zestaw konkretnie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382
Napisano (edytowany)

W ubiegłym roku siali nam QQ zestawem Zetor 8145 + Aeromat Kutno3 SO58 po 80zł za hektar, ale nie Byliśmy zadowoleni, więc w tym roku wzięliśmy talerzowego Gaspardo 4 z podsiewem nawozu sprzęgniętego z Fendtem 309 i Wziął 180zł za hektar, a my znowu nie zadowoleni. Przypadkiem nowym siewnikiem nie bierze się 120 zł za hektar?

Ile realnie można zapłacić za lekko zużytego Meprozeta S100 z podsiewaczem?

Edytowano przez bobcat2250

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja to biorę po 150 za ha i jakoś nikt nie grymasi a klienci stali od kilku lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

w mojej okolicy 130 zł za siew qq to absurdalny max z podsiewem. Mi od kilku lat sieje jedna osoba Maschio-Gaspardo na talerzach z podsiewem nawozu za 100 zl/1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

gość chyba zgłupiał, koszt skoszenia trawy, przetrząsania, zgrabienia, zbelowania i owinięcia to ponad 60 zł(zależy ile belek z ha), daj jemu po 70 zł to wychodzi minimum po 130 za belki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z tego ogłoszenia nic nie wynika. Jeśli to jakaś samorośl to drogo jeśli natomiast dobra łąka na którą były sypane nawozy to cena w miarę uzasadniona. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj