matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Gość   
Gość

Tyran a może to np gronkowiec albo jakiś pierwotniak są takie testy mają i dobrzy weterynarze dobrzy. Mi też padło ciele leczone 2 tygodnie i nic zmieniłem weterynarza w ciele tamtego był jakiś pierwotniak a cielak był leczony na biegunkę i rota ale niestety to nie pomaga . Jeśli nie masz możliwości to daj pectosped on przychamuje trochę wodę ale cielak i tak będzie palić tkankę mięśniową bo nic nie je taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Witam, wiem ze to nie ten dzial ale dzial z chorobami cielakow dos martwy jest a ten dzial aktywny a mi potrzebna pilna pomoc.

kupilem 1, 5 miecha 13 cielakow wszystko z nimi w miare ok byla az do poniedzialku 4 z nich dostaly biegunke dalem zaszczyki, proszki i elektrolity i 2 przeszlo a u 2 cielakow biegunka nieustanna od 4 dni. podawalem zgodnie z zaleceniem weterynarza leki( tybulcyl, lincospecin, i jeszcze jeden nazwy zapomnialem) i zaden niepomaga weterynarz rozklada rece i niewie co podac jeszcze. cielaki normalnie pijom ( elektrolity zamiast mleka, jedzom na zatrzymanie otreby pszenne i wcinaja sianko tyle ze ogon podnoszom i sama woda lub tzw kacz kupa i sie ciagle sie  odwadniaja, w pojidlo daje proszek z desperacji 4 razy  dzienie zaszczyk w konskich dawkach dla 250 kg sztuk i zero efektu szchudly straszne z trudem wstaja  co robic ???? nigdy tak niemialem zeby zaden lek niepomagal normalnie efekt taki jakbym wode podawal

Po  biegunkach i antybiotykach możesz podać FERMACTIV  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Witam, wiem ze to nie ten dzial ale dzial z chorobami cielakow dos martwy jest a ten dzial aktywny a mi potrzebna pilna pomoc.

kupilem 1, 5 miecha 13 cielakow wszystko z nimi w miare ok byla az do poniedzialku 4 z nich dostaly biegunke dalem zaszczyki, proszki i elektrolity i 2 przeszlo a u 2 cielakow biegunka nieustanna od 4 dni. podawalem zgodnie z zaleceniem weterynarza leki( tybulcyl, lincospecin, i jeszcze jeden nazwy zapomnialem) i zaden niepomaga weterynarz rozklada rece i niewie co podac jeszcze. cielaki normalnie pijom ( elektrolity zamiast mleka, jedzom na zatrzymanie otreby pszenne i wcinaja sianko tyle ze ogon podnoszom i sama woda lub tzw kacz kupa i sie ciagle sie odwadniaja, w pojidlo daje proszek z desperacji 4 razy dzienie zaszczyk w konskich dawkach dla 250 kg sztuk i zero efektu szchudly straszne z trudem wstaja co robic ???? nigdy tak niemialem zeby zaden lek niepomagal normalnie efekt taki jakbym wode podawal

Podaj im z Sano Antilaxan i odstaw siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

sprobuje co niektorych sposobow co mi podaliscie. co do owsa to podawalem pierwsze dwa dni to sikaly jeszcze bardziej daje czyste otremby to nie sikaja tylko robiom taki kal jak kaczka czyli dalej sie odwadniaja ale jest lepiej. co do jedzenia to normalnie jedzom maja apetyt nawet chcom figlowac zemna ale sa coraz slabsze bo tak 6 godzin po odpoju  na swojim legowisku pod ogonem taka kacza breja i obbrudzone i smierdzace. pomoge wstac to jedza normalnie za wiaderkiem patrzom( 0d poniedzialku niedostaja mleko tylko takie elektrolity 2 kg za 130 zl). dostana picie z proszkiem zastrzyk w tylek i jest lepiej po 6 godzinach powtorka z rozrywki ubrudzone smierdzace znowu zastrzyk i znowu na pare godzin lepiej ale tak juz od 4 dni  normalnie z 10 kg juz stracily tylko patrzec kiedy sie przekrencom

P.S ja mialem okazjonalnie upadki z powodu biegunki ale to albo nie zauwazylem bezbarwnej albo cielak nic niejad byl osowialy apatyczny  a tu cielaki bystre z apetytem tylko biegunka nie dozatrzymania zadnymi lekarstwami. i chore sa 2 a pozostale 11 normalnie nic sie niedzieje obecnie. nigdy sie z takim czyms niespotkalem

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Kolego kup biomox,u mnie po dwóch dniach po biegunce.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Antilaxan się nadaje jak sama nazwa mów laxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszło 5 sztuk hf po 6,9 netto. Byki z luzu, średnia waga 700 kg każdy, ważone na wadze ogólnej- najazdowej

Odbiorca Łukasz Manelski

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś poszło 3 sztuki po 7,2+wat i 3sztuki po 7,5+wat

lokalny odbiorca.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

jak myslice cena sie utrzyma bo mam dobra oferte a nie chciał bym sprzedać za miesiac ale w gorszej cenie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku1111    0

Sprzedana tydzień temu jałówka waga żywa 520 kg wydała 256 kg mięsa cena 12+vat odbiorca Getmor Chrzanowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1301

pojechały dwa auta po 8 netto śr. waga 735  netto  jałówka 7.5 netto  mieszańce w R  kilka U  , SM 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

koledzy zbliza sie wrzesien a z tego co czytalem na forum to od wrzesnia ceny ida w gore, dlatego podniescie mnie na duchu i powiedzcie ze ceny ida ostro w gore a handlarze przed bramami rolnikow bijom sie toporami zeby tylko cos kupic)))) Ja bardzo lubie bajki)))) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W podlaskim byki 7,5-8 zł. Z tym, że 8 zł to juz musi być sztuka naprawde konkretna. Za jałówkę 530 kg dostałem 6,5zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
101010    379

Wczoraj sprzedane 2 byki mięsne 710 i 780 kg cena 7.5 i 8.0 zł .

Lokalna ubojnia  - południowe Mazowsze .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj