damian89

agregat uprawowo siewny talerzowy

Polecane posty

WitekW    0

NH 95KM z agregatem 2.7m i wałem rurowym. daje radę. A z wałem pakera trochę się buja ale też podnosi obciążenie przodu 400kg na tuzie, a więc trochę dalej wysunięte niż oryginał.


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

WitekW a jakiej firmy masz ten agregat.No ja też mam przedni TUZ I obciążnik 300kg ale jak będzie brak to założe i większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytan24    0

wasze opinie o agregacie Henryk Batyra ? Czy John 5100m 100km poradzi jak podepne 3m poznaniak do tego agregatu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

WitekW a jakiej firmy masz ten agregat.No ja też mam przedni TUZ I obciążnik 300kg ale jak będzie brak to założe i większy.

grano -system


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Jak wam się widzi zestaw: ciągnik 80KM+agregat talerzowy 2,5 metra+siewnik 2,5 metra? Uciągnie taki zestaw? Uniesie? Znajomy szuka czegoś na kształt do td5030.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij w agregatach talerzowych srodek ciezkosci jest wysuniety do tylu podnosi cierzej niz agregat uprawowy aktywny z siewnikiem ja mam 3 metrowy i z pelnym siewnikiem mojego mf 130 km z 800 kg balastu buja nie wspomne o pompie az przód podrywa jak podnosi

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olo5310    0

Panowi a takim agregatem talerzowy z wałem packera wystarczy 1 przejazd żeby dobrze ziemie uprawić nawet glebę ciężką ???

Edytowano przez olo5310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aby dobrze uprawić potrzeba szybkości i talerze co najmniej 510 mm zalezy co rozumiesz przez dobrze uprawiona ziemia, ale na siew zboz daje rade z tym ze predkość ponad 10 km/ha przy niższej mizerne efekty a tu już trzeba mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

noszę się z zamiarem kupna 3 metrowego agregatu talerzowego, talerze fi 510 i wał rurowy, zastanawiam się nad Agro-maszem i Staltechem- dlatego, że mają różne kąty mocowania talerzy. I tu nasuwa mi się pytanie czy agro-masz przy niższej prędkości roboczej 6-7 km/h (może 8 tudno mi powiedzieć ile wyciągnie mój JD 6300, 90 KM) w ogóle wykona jakąś pracę, czy będzie mieszał czy tylko będzie rysował powierzchnię (było zdjęcie na Agrofoto jakiejś łąki po Agro-maszu, powierzchnia tylko nacięta, no chyba że ten rolnik tak właśnie chciał- już nie pamiętam komentarzy); Staltech z mocowaniami talerzy wygląda jak zwykła talerzówka (może nieco słabszy kąt), a z taką to i z mniejszą prędkością niż 7 km/h raz pracowałem (3,2m) tylko, że ogólnie budowa hydropaku i ramion talerzy mnie nie przekonuje. Ogólnie nie mam doświadczenia w talerzówkach, a sprzęt (jak i kolegom wyżej) będzie służył do uprawy ścierniska jak i uprawy z siewem. Aha, pakcer mi nie potrzebny, bo wałuję po siewie. Proszę o odzew w miarę szybko, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Panowie myślę o takim zestawie http://otomoto.pl/kverneland-accord-A106811.html tylko nowym, czy radzicie taką używany ? Z góry dzięki za podpowiedzi :unsure:

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Proxa 90 da rady z agregatem talerzowym Grano System 3m z siewnikiem poznaniak ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Witam mam zetora 7341 80KM w przyszłości planuje coś ok 120 KM a chciałbym kupić aresa lub coś podobnego 4 m i ciekawi mnie czy zetor da rade podnieść 4 m robiłem 3 metrowym aresem wszystko ok, robiłem 3,2 m talerzówką z unni z wałem i śiewnikiem do poplonów i masakra, dodatkowo doczepiłem 250 kg z przodu a i tak musiałem zakręcać na rozpiętych hamulcach bo przód w górze. dodam że nie planuje hydropaku, bo jakoś mi się nie widzą te zestawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A jak z uciagiem ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Przodek mam dociazony, wiec z tym problemu nie powinno byc. Martwi mnie jednak to czy pojdzie po orce


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Grano i staltech jedno i to samo róznią się tylko skrobakami na wale packera. Jeżeli ktoś jest w temacie to może wyjaśni mi które ich umiejscowienie jest lepsze? Cena w obu przypadkach jest taka sama i muszę wybrać jeden z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Powinien byc zachowany odpowieni kąt, aby skrobaki dobrze zdzierały z wału nalepioną ziemie


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

slaltech i grano roznia sie iloscia talerzy

staltech na 2,5 daje 9 talerzy a grano 8

cenowo staltech wypada lepiej ale jego wykonanie ma kilka punktow slabych

dlatego ja wybralem grano zobaczymy na wiosne co to warte :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Witam. Zamierzamy kupić w tym roku agregat tależowy i mam do was kilka pytań.

1. Której firmy agregat wybrać Unia, Agro-masz, Grano System?

2 Który wał lepszy packer czy crosscill?

 

Agregat będzie współpracował z ciągnikiem Fendt 312 (116KM) Ma służyć głównie do uprawy przedsiwnej(zboża, ziemniaki buraki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Coś mi tu nie gra , na taki ciągnik się wykosztowałeś a takimi rupciami chcesz pod buraka uprawiać??? Unia jest najlepsza , a wał w zależności jakie masz ziemie jak ciężkie to croskil jak średnie to packer z tym że jeśli masz dużo kamieni to będą Ci się wbijać w croskila .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

robiłem unią i staltechem

-unia ma mniejsze talerze w wersji podstawowej

-jest dużo droższa

- wcale unia lepiej nie robi,a nawet ze wskazaniem na gorzej

według mnie wniosek jest jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Jeżeli chodzi o talerze to które lepiej 510 czy 560(uzasadnij)? Jedni mówią że wieksze lepsze, ale wtedy zmniejsza się prześwit miedzy rzędami talerzy, gdyż rama pozostaje ta sama.

Edytowano przez dannygumis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

mniejsze szybciej sie kreca, czyli lepiej wymiesza resztki z ziemia


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj