Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateusz4    0
17 godzin temu, Lipiny2020 napisał:

standardowo  comand lub zamienniki + stomp aqua ( moim zdaniem najlepszy dodatek bo ma duzo szersze dzialanie na chwasty niz devrinol a i tanszy kilka zl)   

A w  rosadzie leci u mnie zawsze previcur na czarna ziemie dzien przed siewem, w krzyzyku poprawka,pozniej wchodzi od wciorniastka 2x do wysadzenia i po kazdym strzyzeniu od grzyba switchem lub pictor

Jaka dawka commandu i stompu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
3 godziny temu, Elektro2015 napisał:

Jakiej grubości używacie agrowłóknine 19g a może 50g lub 70g??

u mnie roznie to bywa, mam zamowiona 19 g na podwieszke w tunelu, ale i ta zimowa jest w zapasie 70 z poprzednich sezonow do ukladania na paletach...

mam jescze tyton nie posiany tunele nie poszykowane do konca pod sianie :D w ubieglym sezonie mialem juz na 2 ha naklepane ale w tym roku nie wiem kiedy to wystartuje sypie u mnie sniegiem na calego ..chwile temu zamowilem na wszystko jedno piec nadmuchowy,zeby mnie czasem po wschodach jakis przymrozek nie dobil..ta pogoda to jakas masakra

PS. od kilku lat nie dogrzewalo sie tunelu tylko jakis styropian pod pakami folia bombelkowa na scianach ale w tym sezonie bez pieca sie nie obedzie..

u was tez ta tunele wylamalo tej zimy?

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1289
16 godzin temu, basserman89 napisał:

u mnie roznie to bywa, mam zamowiona 19 g na podwieszke w tunelu, ale i ta zimowa jest w zapasie 70 z poprzednich sezonow do ukladania na paletach...

mam jescze tyton nie posiany tunele nie poszykowane do konca pod sianie :D w ubieglym sezonie mialem juz na 2 ha naklepane ale w tym roku nie wiem kiedy to wystartuje sypie u mnie sniegiem na calego ..chwile temu zamowilem na wszystko jedno piec nadmuchowy,zeby mnie czasem po wschodach jakis przymrozek nie dobil..ta pogoda to jakas masakra

PS. od kilku lat nie dogrzewalo sie tunelu tylko jakis styropian pod pakami folia bombelkowa na scianach ale w tym sezonie bez pieca sie nie obedzie..

u was tez ta tunele wylamalo tej zimy?

sobota to czas ostateczny żeby posiać w czwartek święto w piątek się nie zaczyna to będzie 2 tygodnie po czasie w  inne lata siałem 8 , 10 12 marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Jeśli chodzi o hydroponike to albo koniec tego tygodnia albo początek następnego. Słychać już że ludzie wpuścili ale nam się nie spieszy aż tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Macie jakiś sklep gdzie można kupić grubsze włókniny bo w Tarnogrodzie, chyba mają 17g/19g ? Ale czy jest sens kupować grubszą, nie posiadam hydroponiki tylko rozsada siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

taniej z allegro wyjdzie zamowic wloknine. ja czekam jeszcze na folie na tunel prawdopodobnie jutro bedzie do 1 kwietnia bedzie posiane jak sie cos nie zesra.. mialem w ubieglym roku posiany na piachu okolo 19 marca to ledwo dalem rade go przytrzymac do polowy maja w tunelu jeszcze kilka dni i by przeroslo a ciety byl chyba z 3-4 razy..

spoznilem sie troche z pierwszym strzyzeniem i lekko mi uciekl w gore.pod palety sypalem yare complex to popierd...jak szalony do gory 

 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipiny2020    1
Dnia 21.03.2021 o 13:12, Mateusz4 napisał:

Jaka dawka commandu i stompu?

zalezy od miejsca, na nowinie dawalem i 0.7 na h plus 1.5 stopmu aqua a jak juz sadzilem kolejne lata to 0,4-0,5 + 2l stomp 

kiedys dalem 0.8 +1,5l  i powiem wam ze pokrecilo tyton jakies 2 tyg po wysadzeniu xD

Edytowano przez Lipiny2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRtobacco    2

Pryskał ktoś samym stompem aqua w dawce 3,5 l/ha, w tamtym sezonie tak zrobiłem na jednym kawałku i tylko jednoliścienne wyskoczyły, czy lepiej commandu dodać. Ogólnie pryskam commandem i devrinolem ale na jednym kawałku wyrasta rzodkiew świrzepa a stomp bierze to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Na hydroponike liczą 5tyg od wpuszczenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert2523    0

Ja co roku daje pełna dawkę stapu a znajomy daje coman. I z mojej obserwacji stomp jest lepszy bez żadnych mieszanin. Potem jak wychodzi trawi a albo perz to wale zamiennik fusilade i jest cacy. Na polu tylko tytoń zostaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
46 minut temu, Hubert2523 napisał:

Ja co roku daje pełna dawkę stapu a znajomy daje coman. I z mojej obserwacji stomp jest lepszy bez żadnych mieszanin. Potem jak wychodzi trawi a albo perz to wale zamiennik fusilade i jest cacy. Na polu tylko tytoń zostaje. 

Właśnie ja też się zastanawiam w tym roku nad stompem  bo ile można to samo stosować. Nigdy nie praktykowałem pryskania fusillade. Nie zaszkodzi to tytoniowi? Bo też myślę spróbować w tym roku, bo co roku problem z tą trawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
44 minuty temu, Miran napisał:

Właśnie ja też się zastanawiam w tym roku nad stompem  bo ile można to samo stosować. Nigdy nie praktykowałem pryskania fusillade. Nie zaszkodzi to tytoniowi? Bo też myślę spróbować w tym roku, bo co roku problem z tą trawą.

nie zaszkodzi. ale trzeba uwazac na dobrych sasiadow .2 razy kasowalismy tak chwasty na polu juz jak tyton rosl i za kazdym razem potem mielismy nie wiadomo czego kontrole pozostalosci herbicydow w suszu....

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemeczek    1
Dnia 13.03.2021 o 07:20, tomek105 napisał:

Zaznaczam że tytoń sądzę co roku na tym samym polu ale u mnie to było tak. Cztery lata temu wszystkie pola pryskałem Dursbanem w dawce tak jak na etykiecie a robak zjadł mi około 20 procent tytoniu po prostu miał wtedy żer (ma go co kilka lat) i wtedy nawet Dursban nie pomoże. Po drugie Dursban żeby był skuteczny to po oprysku odrazu musi być zmieszany z ziemią. Od trzech lat nie pryskam niczym od robaka i nie zjadał mi tytoniu wiem że niedługo znowu trafi się rok że będzie miał żer i wtedy będzie dużo poprawiania. 

Poczytajcie jak producenci ziemniaków zmagają się z tym szkodnikiem.

 

Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie to robaki rodzą się raz na 5lat. I wtedy jest najbardziej aktywny. A taka ciekawostka robak nie lubi luźnej ziemi. Głębsza orka i częstsze napowietrzanie ziemi powinno je odstraszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3
6 godzin temu, Ziemeczek napisał:

Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie to robaki rodzą się raz na 5lat. I wtedy jest najbardziej aktywny. A taka ciekawostka robak nie lubi luźnej ziemi. Głębsza orka i częstsze napowietrzanie ziemi powinno je odstraszyć.

Też to zauważyłem, głęboka orka i po robaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Jeszcze pytanie Stompu nie mieszacie z glebą?

13 godzin temu, Hubert2523 napisał:

Fusilade jest bezpieczne. Tylko trzeba stosować puznym wieczorem.

W jakiej dawce stosujesz to Fusilade? 

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1289
4 godziny temu, Grzegorz197 napisał:

A może są jakieś zamienniki zamiast dursbanu? 

dzisiaj dostałem Cyren 480 EC skład chloropiryfos cena oczywiście zawrotna 420 zł za 5 l będzie dostępny włoski zamiennik Piryfosu cena niższa 350 zł 5 l oczywiście oba środki są u nas wycofane ale wiadomo na sprzedajemy i olx można dostać Dursban 100 zł za 1 l 

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj