Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tytonqwer    1
2 godziny temu, AndrzejTyton napisał:

Universal 

1 - 27 zł 

1A - 25 zł 

2 - 23 zł 

innych klas nie wiem bo poniżej dwójki nic nie sprzedałem …

Takie ceny dopiero po przekroczeniu 65 % umowy. 1 jest dalej po 25 a nie 27. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3
basserman1989p napisał:

34 minuty temu, --Przemek-- napisał:

Z premią, jednak jest pp 25 plus 2 zł premii, więc trochę ściema z tą ceną.

A bo to pierwszy raz ściema u nich? Zdawalismy ostatnio u siebie w ŁT i ja nie chce juz od ULTP żadnych premi dodatków wyrównania itd. Tak jak kupowali w 2-3 ostatnich sezonach to my im dziękujemy.ich zapewnienia ze się" zmieniło " ,"poprawiło " są tyle samo warte co obietnice premii wyrownan w pozostałych firmach.jeśli firma wysyła informacje o zmianie ceny powinno być jasno określone czy to brutto netto czy jakiś innych gwiazdek nie ma itd. 

Też średnio lubimy tą firmę, z tego co słyszę to zadowoleni ze zdawania tam są tylko pracownicy, ich krewni albo dobrzy znajomi, z pozostałymi jak się rozmawia to zawsze coś było nie tak. Też byliśmy tam raz niedawno i nie wiem czy jeszcze zawieziemy. Reszta pójdzie raczej do ŁT albo coś też do Grzyba bo rok temu prawie nic nie dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
1 godzinę temu, basserman1989p napisał:

 Tak jak kupowali w 2-3 ostatnich sezonach to my im dziękujemy.ich zapewnienia ze się" zmieniło " ,"poprawiło ".. 

Nie wiem co masz za towar, ale z miesiąc temu woziłem do ultp i poszło 59 beli jedynki... Według mnie klasuja dobrze. W tamtym roku też brali dobrze. Znowu w tamtym roku ŁT to bez szału. 

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Rok temu sprzedałem prawie cały kontrakt w ultp i faktycznie poszło fajnie ale to było chyba do połowy listopada a potem nie było już tak tam fajnie aż do nowego roku. A u Pękali dwa razy aneks robiłem bo w grudniu i styczniu sprzedawałem tam i było bardzo dobrze ale we wrześniu i w październiku zabierałem wszystko od nich bo była klasa w dół. Tak więc chyba obaj macie rację tylko zależy kto kiedy gdzie sprzedawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grapen23 napisał:

Nie wiem co masz za towar, ale z miesiąc temu woziłem do ultp i poszło 59 beli jedynki... Według mnie klasuja dobrze. W tamtym roku też brali dobrze. Znowu w tamtym roku ŁT to bez szału. 

Ilu plantatorów tyle opinii.gdybym stał lub siedział z boku i nie widział co idzie w belikach to bym się nie chciał wypowiadać.a tyton który  pokazaliśmy u 3 różnych "agronomow", klasyfikowano go i różnie  .w tym roku dużo narzekranem przy  rozładunku a ze.taki i ch*j..y a że tu coś jakaś plamka kropka teraz jak się go sortuje jest ok.wiem jaki tyton kiedyś szedł w ULTP i jaki idzie dziś i uważam że to uje złamane,  klasę robią tylko swoim,  i jeśli miałbym sam sadzić,  za wszystko odpowiadać , ciężko pracować przy całości uprawy to ULTP  to nie jest firma godna mojego i Twojego i wielu innych plantatorów wysiłku.u mnie podział pracy w gospodarstwie wygląda tak że cześć pracy wykonuje ja 33 lata, a resztę ojciec 56 lat 

I uważam z całym szacunkiem ze podejście ULTP do naszych wysiłków i pracy a jednocześnie to towaru jaki im kiedyś oddawalismy to kpina.to są w MOICH oczach jeb... złodzieje. Prywatnie może jako ludzie mogą być niektorzy ok,  ale jako całość po nich pozostaje niesmak.  Każdy ma jakąś firmę w której się lubi ale oni nas tylko od siebie odpychają swoją polityką. 

A co do wymienników ciepła coś chce innego spróbować na.zrebki z drzewa ale to może w przyszłym sezonie. 

Edytowano przez basserman1989p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
2 godziny temu, GRtobacco napisał:

Opłaca się teraz przerabiać piec z opału na pellet jak myślicie 

Wymiennik masz więc koszt palnika. Jeśli kupisz palnik nowy to koszt chyba około 7 tyś albo i więcej teraz a jeśli zrobisz sam to myślę że w 3 się śmiało zamkniesz. Teraz kwestia ile idzie Ci opału a ile pójdzie pelletu. Przeliczyć musisz sam. Tylko nie słuchaj jak ktoś Ci mówi że idzie mu na dużą suszarnię 400kg pelletu. Idzie 800 nawet do 1,2t zależy ile nabite i który zryw. kiszka około 600 do 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek317    0
9 godzin temu, basserman1989p napisał:

Ilu plantatorów tyle opinii.gdybym stał lub siedział z boku i nie widział co idzie w belikach to bym się nie chciał wypowiadać.a tyton który  pokazaliśmy u 3 różnych "agronomow", klasyfikowano go i różnie  .w tym roku dużo narzekranem przy  rozładunku a ze.taki i ch*j..y a że tu coś jakaś plamka kropka teraz jak się go sortuje jest ok.wiem jaki tyton kiedyś szedł w ULTP i jaki idzie dziś i uważam że to uje złamane,  klasę robią tylko swoim,  i jeśli miałbym sam sadzić,  za wszystko odpowiadać , ciężko pracować przy całości uprawy to ULTP  to nie jest firma godna mojego i Twojego i wielu innych plantatorów wysiłku.u mnie podział pracy w gospodarstwie wygląda tak że cześć pracy wykonuje ja 33 lata, a resztę ojciec 56 lat 

I uważam z całym szacunkiem ze podejście ULTP do naszych wysiłków i pracy a jednocześnie to towaru jaki im kiedyś oddawalismy to kpina.to są w MOICH oczach jeb... złodzieje. Prywatnie może jako ludzie mogą być niektorzy ok,  ale jako całość po nich pozostaje niesmak.  Każdy ma jakąś firmę w której się lubi ale oni nas tylko od siebie odpychają swoją polityką. 

A co do wymienników ciepła coś chce innego spróbować na.zrebki z drzewa ale to może w przyszłym sezonie. 

Klasę robią tylko swoim? A kto jest ich? 🙂 ja raczej nie jestem ich a jestem zadowolony ze sprzedaży tam, trochę źle że nie wyrównali i mają niższe ceny teraz ale trudno. Ale skoro nie sprzedawałes tam to skąd wiesz jak idzie???? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomasz1992xds napisał:

Ja też na ULTP nie narzekam w tym roku.  Spody czyste żółciutkie 1; 1a 

Snapchat-683592795.jpg

Za dużo Ci zrobił 1A 😛 u siebie spodakow nie ruszalismy.nicota powoli wysyła nasiona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LipinyTabaca napisał:

podejrzewam ze 1a szykowane na 3 bylo xD

Dokładnie to samo pomyślałem :d ostostatnio właśnie tak co niektórzy kupują.powoli juz się kończy towar i nie szukają kropek plamek.ale "jedynka" elegancka musi być. U mnie z nadspodakow i środków 1A i pierwsza ostatnio wyszła mniej więcej w stosunku 1/6 wiec tez zadowoleni jesteśmy narazie,z tego co w 4 klasie laduje nawet belki nie było z czego zrobić . Tylko najbliższe wydatki na nowy sezon biją po kieszeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

A propos wydatków. Panowie trafia mi się zgnilec w suszarni głównie w górnym rzędzie, nie ma tragedii ale zgnilec jest. Wentylacja ma max. Obroty dmuchawy zwiększone. Suszarnie i szpile odkażane i bez efektu. Warto zastanowić Lunę? Ma ktoś doświadczenie z różnicą przed stosowaniem środka i po zastosowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
6 godzin temu, grapen23 napisał:

Wentylatory sam otwierasz czy automat? 

W jednej nie mam sterowania więc sam a w drugiej automat ale wilgotność ustawiam o 2-3 stopnie niżej. Próbowałem też ręcznie i też bez efektu. Najgorzej 2 i 3 zryw i tego roku nabijalem już naprawdę słabo. Zostaje tylko chyba chemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13

Ja nie mam z tym problemu a powiem więcej nawet szpil nie odkażałem nigdy. Na żółcenie też od razu otwierasz? Bo jak za mało otworzysz na żółcenie to potem suszenie na max wentylatorach nic nie da. A w polu tyton zdrowy? Raz pryskałem luna, ala akurat suchy rok był i nic to nie dało :D Ja na zgniliznę stosuje głęboka orkę. Niektórzy to orza na 15-20 cm a potem płacz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tofik420 napisał:

A propos wydatków. Panowie trafia mi się zgnilec w suszarni głównie w górnym rzędzie, nie ma tragedii ale zgnilec jest. Wentylacja ma max. Obroty dmuchawy zwiększone. Suszarnie i szpile odkażane i bez efektu. Warto zastanowić Lunę? Ma ktoś doświadczenie z różnicą przed stosowaniem środka i po zastosowaniu?

W poprzednim roku było od diabla tego.najwięcej na stanowiskach gdzie tytoń juz 2-3 raz z rzędu był ale wtedy luny nie stosowalismy.jedno pole było opryskane em naturalnie aktywny i tam chorobę zachamowało w momencie zbioru dopiero przy zbieraniu wierzcholkowych liści po mocnych opadach widać było na kwiatostanach że cześć roślin porażało.w tym roku stosowalismy lune na tym polu ale na jakiś 10 arach w środkowym zbiorze widać było chore rośliny ale jeszcze ujdzie nie było takiego odpadu 

Wg mnie warto po zbiorze spryskać badyle jakimś środkiem na rozkład badyli a potem w trakcie sezonu zabezpieczyć luna lub switch.wydatek spory ale mniej skubania prży sortowaniu a to co choroba ma zjeść zabierzesz sprzedasz i tak jeszcze zostanie

Już różne rzeczy próbowaliśmy z wentylacją, nadtlenku em wodoru i innymi środkami.ale najlepiej z tą luna wyszlismy lub produktami na bazie em i pozytywnych grzybów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Wentylacja od samego początku no prawie bo dajmy na to dziś załadowana to jutro rano wentylacja prawie na ful. A co do orki to min.te 25 cm a nawet głębiej. Na polu zero zgnilizny. Previcur do wody i pictor przed wysadzeniem. Spody czyste a drugi zryw jest tego sporo w górnym rzędzie w trzecim mniej w czwartym pojedyncze korzenie a potem dalej czysty. Chyba trzeba zamówić tą Lunę póki VATu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1
2 godziny temu, tofik420 napisał:

Wentylacja od samego początku no prawie bo dajmy na to dziś załadowana to jutro rano wentylacja prawie na ful. A co do orki to min.te 25 cm a nawet głębiej. Na polu zero zgnilizny. Previcur do wody i pictor przed wysadzeniem. Spody czyste a drugi zryw jest tego sporo w górnym rzędzie w trzecim mniej w czwartym pojedyncze korzenie a potem dalej czysty. Chyba trzeba zamówić tą Lunę póki VATu nie ma.

W jakiej suszarni to się dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Mam jedną murowaną na szpile 100x30 a druga to kiszka. I w obydwóch podobnie.

Edytowano przez tofik420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1
1 godzinę temu, tofik420 napisał:

Mam jedną murowaną na szpile 100x30 a druga to kiszka. I w obydwóch podobnie.

Co do kiszki , bo mam 2 przed sezonem podpowiem co robić też miałem przeboje ze zgnilcem i jeszcze takie kropy dostawał a na polu był czyściutki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj