Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
toma188199    11
28 minut temu, Grzegorz197 napisał:

A ile płacą obejmuje to nasze tereny

Niby napisane że od 250zl do 1000zl za hektar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Droga przez meczarnie ten wniosek.jeśli masz profil zaufany założony, to w momencie skladania wniosku adres mail i nr tel musi się pokrywać z tym złożonym i potwierdzanym (w profilu)we wniosku przed momentem pobrania danych z agencji w aplikacji e-wniosek.jak masz coś namieszane to co chwilę potwierdzają mail telefon lub zmienić musisz hasło. Po 3 krotnym błędnie podanym haśle przed zainportowaniem danych z agencji blokuje Ci konto.i musisz jechać do agencji lub w inny sposób znany w powiatowych oddziałach ODR zmienić to hasło...

 

Ja pierd. .półtora dnia zmarnowane i teraz mi nawet na skrzynkę nie przychodzi link do zrestartowania hasła tutaj.ogólnie aplikacja jeśli działa to działa wolno. Jeśli loguje się przez profil zaufany to nawet nie jesteś w stanie stwierdzić że masz już w e wniosku blokadę konta. Trzeba osobno wejść na ten e wniosek i dopiero tam wyświetla się monit o blokadzie 

Pozdrawiam basserman :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
basserman1989p napisał:

Droga przez meczarnie ten wniosek.jeśli masz profil zaufany założony, to w momencie skladania wniosku adres mail i nr tel musi się pokrywać z tym złożonym i potwierdzanym (w profilu)we wniosku przed momentem pobrania danych z agencji w aplikacji e-wniosek.jak masz coś namieszane to co chwilę potwierdzają mail telefon lub zmienić musisz hasło. Po 3 krotnym błędnie podanym haśle przed zainportowaniem danych z agencji blokuje Ci konto.i musisz jechać do agencji lub w inny sposób znany w powiatowych oddziałach ODR zmienić to hasło...

 

Ja pierd. .półtora dnia zmarnowane i teraz mi nawet na skrzynkę nie przychodzi link do zrestartowania hasła tutaj.ogólnie aplikacja jeśli działa to działa wolno. Jeśli loguje się przez profil zaufany to nawet nie jesteś w stanie stwierdzić że masz już w e wniosku blokadę konta. Trzeba osobno wejść na ten e wniosek i dopiero tam wyświetla się monit o blokadzie 

Pozdrawiam basserman :p

A protokół oszacowania strat masz kolegp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy bd wymagane.mam dokumenty z ubezpieczalni po dwukrotnych ogledzinach. Natomiast nie była u nas w gminie powołana żadna komisja która szacowala straty z powodu suszy(prawdopodobnie, u mnie napewno nie szacowali).wg dokumentów na stronie ministerstwa ta pomoc będzie określana na zasadzie wróżenia z fusów,  kilku mc bilans wodny i takie inne brednie.możliwe ze skończy się to "picem na wodę fotomontarzem".dla upartych jest możliwość udowodnienia na podstawie foto.w różnych serwisach rolniczo informacyjnych podawane są rone wymagania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

Jak idzie teraz tytoń w PM bardzo grzebią w belikach

Tak jak jest zrobiony to biorą raczej nie zagląda do każdego.ostatnio wozilismy tam wierzchołki i nadspodaki to kilka belek poszło nawet lepiej. 

Jak u was jest.z.opalem w lesie?  U mnie zerwanych i odebranych metrów 15 a ludzi chętnych do kupienia 12. 

Jak tam dalej pójdzie to nawet drewna do suszarni nie będzie jak kupić.trochę przywiozlo się z samowyrobu ale to kropla.tych z rządu poj...bo podobno cześć tego ruskiego wegla chcą zastąpić drewnem z.lasu którego teraz aż tak dużo się nie pozyskuje bo lasy nie chcą wspolpraciwac z zulami, których część już powiedziała ze pierd...za takie stawki pozyskiwać.spora cześć drewna a'la opał ale nie do końca tez idzie na przemiał i potem do produkcji peletu bo nawet do tego brakuje surowca.

Edytowano przez basserman1989p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudyKocur    4

Firma AGROBUD Jozef Grzyb przedstawia ceny obowiazujace od dnia 24.10.2022r.

 

1 - 24,10 zl

2a - 20,10 zl

2b - 17, 10 zl

 

1s - 22,10 zl

1a - 21,10zl

2 - 19,10 zl

3 - 16,00 zl

3a - 15,00 zl

4 - 12,00 zl

4a - 10,00 zl

5 - 7,00 zl

6 - 5,00 zl

 

Zainteresowanych zapraszamy do zapisow w biurze lub telefonicznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Rok temu sprzedałem u nich sporo w jedynce przy jednej odstawie......jak się okazało była to najniższa jedynka i tego roku już tam nie wiozę póki co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Nie wyrównują cen, także niebezpiecznie tam wozić. Może w marcu coś się sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazio108    2

Ile tych klas... Śmiechu warte... 3 klasa powinna tyle kosztować co jedynka. Mówią taniej już było, paliwo w pszyszlym roku po 9,50, przewidują, ludzie zacznijmy się szanować. Kto im odda za darmo, firmy się po dorabiały na naszych garbach. Fermentowanie itp. Porobili a plantatora nie szanują, teraz sami się niech wezmą do roboty aby mieli w nich co przerabiać...!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klas tyle żeby człowiek zgupiał przy sprzedaży.my coś będziemy dalej pchali w środę jak bd źle gdzieś szło to może do 3 firm przyjdzie zaglądać trzeba poprobowac co gdzie jak idzie.podobno w luxtabie dobrze jak zawsze idzie to się sprawdzi. Podwierzchołki i nadspodaki cześć się sprzeda bd widać gdzie lepiej kupują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    911

Na glebach gliniastych wypłukiwanie potasu praktycznie nie zachodzi. Zrób tak, aby wymieszać z glebą. Możesz przed orką, ale tu bym czymś to wymieszał pewnie przed zaoraniem, aby większości nie umieść całkiem nisko i poprawić ewentualne wypłukanie chloru. Fosfor jak najniżej ze względu na kierowanie korzeni w kierunku jonów fosforanowych

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dawalismy przed orka to przeważnie po badyl ach sypana i mieszana talerzówka i potem orka.2 sezony wcześniej zrobiliśmy tak ze wsialismy sól i superfosfat w poplon i od razu plug ale wiedząc że na wiosnę ponownie będzie orane.i na polu gdzie różnie jakościowo wychodził towar poprawa spora była. Na przyszły rok chyba wczesną wiosną wysieje się i zmiesza kultywatorem i walkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Panowie czy korzystał ktoś z was z portalu erolnik w celu wysyłania informacji o produkcji surowca tytoniowego do KOWR? Wiadomo jak jest teraz każdą zmianę np. zwiększenie kontraktacji w danej firmie trzeba zgłaszać do KOWR w ciągu 30 dni. Trzeba pojechać na pocztę i coś tam zapłacić za wysyłkę. I tu pytanie może taka zmiana w tym wniosku  jest wygodniejsza na tym portalu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Czy ktoś zamawiał drzewo ? W jakich cenach czy ktoś się orientował ? Z moich telefonów 210 sosna a u drugiej osoby 370, drzewo liściaste brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

210 to jak na promocji. Mamy kupione jakieś 30%. A u siebie w lesie nie widać widoku co do dalszej sprzedaży.teraz na samowyrobie fajne drzewo się wyrabia ale to kropla w morzu. Kupiliśmy 

Graba

Lipe sosne

Olche 

Dab 

Ale w cenach od wiele wyższych niż rok temu.teraz na samowyrobie idzie zrobić opału do suszarni ale koszt własnej pracy niemal identyczny co 3 lata wstecz jakbyś metry kupił 

Edytowano przez basserman1989p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj