Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hektar    0
Dnia 19.05.2019 o 19:53, dragonmt852 napisał:

 

Jaką dawkę dałeś?

Po deszczach zruszałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hektar    0

Ja zruszyłem w sobotę i później poszedł oprysk na wieczór i już się zazielenił

I moim zdaniem warto jest najpierw puścić powietrze i wtedy ewentualnie odżywka. U mnie był zamulony po tych deszczach no i wydaje mi się, że w kryzysie nie pobiera tak składników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Owadobójczy + mocznik i siarczan magnezu można łączyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hektar    0

Można, ale podobno insektycyd może mieć mniejszą skuteczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
15 godzin temu, Hektar napisał:

Można, ale podobno insektycyd może mieć mniejszą skuteczność

Na jakiej podstawie to stwierdzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
Napisano (edytowany)
Cytat

Wielu jest zdania, że insektycydów nie powinno się łączyć z nawozami i odżywkami. Mieszanina taka może mieć obniżoną skuteczność przeciwko szkodnikom

Fragment artykułu na pewnej stronie

Edytowano przez dragonmt852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hektar    0
55 minut temu, Grzegorz197 napisał:

Na jakiej podstawie to stwierdzasz?

"Podobno"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Czyli różnie bywa z tym mieszaniem z insektycydami . A Asahi do mocznika z siarczanem magnezu nie będzie przeszkadzać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu jesli dodasz nawozy i srodki ochrony roslin tylko wzne sa zasady kolkjenosci mieszania.   pierwsze mocznik na kilka godz gdzies we wiadrze i wlewasz go pierwsze do opryskiwacza wymiaszajac dodajesz siarczan magnezu  pozniej leca nawoazy w plynie wileoskladnikowe kolejno nawozdy w proszku a na koncu srodki ochrony przy czym trzeba pamietac o ph wody zeby srodek dzialal jak nalezy trzeba obnizyc do 6 ph  a sluzy do tego uzdatniacz do wody (100-200 ml) cena za 1l 20zł.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    348

Czym pryskacie od chwastów doglebowo przed sadzeniem ? Mam problem z uciążliwymi samosiewami rzepaku w tytoniu, Pryskałem Comand + Devrinol  ale rzepaku to nie rusza i chciałbym w następnym sezonie spróbować coś innego. Stomp Aqua ktoś stosuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
1 godzinę temu, Aroo22 napisał:

Czym pryskacie od chwastów doglebowo przed sadzeniem ? Mam problem z uciążliwymi samosiewami rzepaku w tytoniu, Pryskałem Comand + Devrinol  ale rzepaku to nie rusza i chciałbym w następnym sezonie spróbować coś innego. Stomp Aqua ktoś stosuje? 

U mnie też zawsze Command i Devrinol niczego innego nie próbowaliśmy, Stomp Aqua wychodzi cenowo chyba podobnie jak Devrinol i Command 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

2 przejazdy pielnikiem i po samosiewach gorzej sytuacja wygląda ze skrzypem polnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    348

Jak jest pogoda to wystarczy, a jak nie zdąży wyschnac i popada to na nowo rosnie i nic mu nie jest. Wtedy tylko pozostaje haczka i recznie wycinać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Stosuje ktoś Amistar w uprawie tytoniu? Jak tak to w jakiej dawce dajecie i kiedy najlepiej opryskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2

Witam, macie jakieś sprawdzone sposoby na powstrzymanie bakteriozy? Żeby nie przenosiło się to na wyższe partie liści.

IMG_20190604_173641.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Jest Miedzian na to ale jak działa to nie wiem bo nigdy nie stosowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0

Miedzian zatrzyma  chorobę na dalsze liście. Ale te co mają rdzę już zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
4 godziny temu, Hektar napisał:

Ja stosowałem w tamtym roku

Jesteś zadowolony z efektów? bo to dość drogi nawóz

Edytowano przez dragonmt852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hektar    0
12 godzin temu, dragonmt852 napisał:

Jesteś zadowolony z efektów? bo to dość drogi nawóz

Efekt bardzo dobry, ale tak jak mówisz, drogo wychodzi w porównaniu do innych mikro, dlatego w tym roku stosuję kristalon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj