kubaguzik

co sadzicie o marce kubota

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90

. powiem szczerze że nie spodziewałem się że tak bardzo szybko będzie kręcił mth, wydaje mi sie że MF 255 chyba wolniej to robi.

pewnie poszli z duchem czasu ;) i ciągnik liczy albo godziny zegarowe , albo coś zupełnie innego nie podobnego do prawdziwej motogodziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napewno liczy godziny zegarowe. a servis mi zostawiał stare oleje.ME 9000 1911 motogodzina dzisiaj wybił na zegarze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Ja zalałem do mojej M9540 100 litrów ON i w tej chwili mam 20 godzin na liczniku i jeszcze 1/4 baku została, czekam z niecierpliwością ile jeszcze zrobię godzinek na tym zbiorniku. Prace jakie wykonywałem pyły różne transport z jakieś 50 km zrobiłem koszenie trawy, kultywator, i parę przejazdów na pusto regulowałem ciśnienie w kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Długo u was wytrzymały mocowania przednich błotników? U mnie przy troche ponad 100 mth popękały te rurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Co do mocowań błotników to lewe pękło po 500 godzinach a prawe po 1000 . badziew i tyle . Po małej modernizacji jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

No ja u siebie też już zdjąłem obydwa błotniki( dobijam do 500 godzin). rurki popękały. Już są w sumie pospawane i wzmocnione,ale ogólnie to bez błotników Kubotka fajnie wygląda. Zapraszam do mojej galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie wiem co u was jest z tymi mocowaniami błotników. U mnie w 105-ce są naprawdę mocne mocowania ale jakość powłoki lakierniczej no cóż jakaś farba tam była. Bardzo fajnie, że skręcają się wraz z kołami (przynajmniej u mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubota M7040N w TVN Turbo

 

Już 28 maja ciągnik sadowniczy Kubota M7040N wystąpi w programie Agromachina w TVN Turbo. Powtórki programu będą emitowane przez cały najbliższy tydzień, aż do 4 czerwca. Zapraszamy do oglądania!

 

W najnowszym odcinku programu Agromachina jego twórcy zaprezentują ciągnik Kubota M7040N w sadzie, pośród świeżej, majowej zieleni. Dla wszystkich osób zainteresowanych techniką sadowniczą będzie to zatem doskonała okazja, aby ocenić walory maszyny z logo „K” na masce w jej naturalnym środowisku.

Odcinek ma swoją premierę w poniedziałek 28 maja o godzinie 18.25

Powtórki można będzie oglądać w następujących terminach:

30 maja (środa) – 08:10

30 maja (środa) – 14:00

01 czerwca (piątek) – 14:55

03 czerwca (niedziela) – 09:15

04 czerwca (poniedziałek) – 14:30

 

Serdecznie zapraszamy Państwa przed telewizory. Wkrótce materiał ten dostępny będzie również w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

A ja w sobotę zniszczyłem tylny lewy błotnik - koszt nowego - bagatela - 2880 zł netto.

Szkoda już zgłoszona na AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Szczerze nie wiem jak wyglądają te mocowania w nowszych modelach ale podobnie jak kokoman0 uważam, że w M105S są one na tyle mocarne, że trzeba by się było dobrze postarać by je urwać. Ciągnik ma prawie 2000 mth i zero śladów uszkodzeń na błotnikach. Farba też się trzyma idealnie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Posiada ktos katalog czesci do Kuboty M6040 w pdf lub jakiejs innej formie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Powiem szczerze, że zaskoczyła mnie moja kubota. Ostatni pomiar spalania to 80l ON na 29h pracy, średnia 2,75l/h. Prace ogólnie z ładowaczem czołowym i transport. Wynik niezły chyba, że ktoś mi w międzyczasie dolewał paliwo do zbiornika, ale takich dobrych duszków chyba nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

A ja dziś zalalem moją M8540 do pełna i wyszło mi w pracy mieszanej (prasa sipma zwijająca i prace ładowaczem czołowym) 4,01 litra /godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3512mf    7

Świetny traktor jechałem nim na Opolagrze 2012r 16czerwca i było super świetny traktor dobra praca z turem niemam zastrzerzeń co do niego gdyby tylko mieć całą sumkę na kubota 85KM to bym z ojcem kupił bo od16 lat są prawojazdy na traktor. :) :rolleyes: :o:P;):D :lol: B)

post-52874-0-06368500-1339873383_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Kolego Gazela77 mam takie pytanie do ciebie bo masz m8540 a ja 9540 czy jak jedziesz na zającu 4 bieg to czy w zakresie obrotów 1500 a 1800 odczuwasz takie wibracje dostaje kabina ciągnik dziwne jakby miał za ciężko a powyżej tych obrotów już nie czuć tego. Trochę mnie to denerwuje czy z czasem jak skrzynia się dotrze to minie bo tak po za tym jak się wyjedzie na drogę i leci tak ponad 30 km/h to ładnie idzie tylko świst. I jeszcze te poduszki pod kabiną jak one amortyzują to nie wiem ale czasem na polu na większych nierównościach czuć takie stuknięcie jakby dobijało na poduszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubota ma w tej chwili promocję na swoje modele. Rozsyłają taki mailing:

 

Z dumą ogłaszamy czerwcową MEGA promocję ciągników Kubota.

Kupując niezawodny, japoński ciągnik rolniczy Kubota w czerwcu zyskasz nawet 5000 PLN. Nie możesz przegapić takiej okazji!

 

Wybierz model sadowniczy M7040N, a gratis dostaniesz materiały do pierwszego przeglądu. Olej Kubota do silnika, skrzyni biegów i mostów oraz wszystkie niezbędne filtry otrzymasz całkowicie gratis. To nie wszystko: damy Ci też fotel pneumatyczny Grammer zupełnie za darmo.

 

Wybierz model L5040, a zapłacisz 1500 PLN mniej - teraz ten ciągnik kosztuje tylko 76 500 PLN netto. To się nazywa świetna oferta: zapłacisz mniej, a dostaniesz więcej, bo materiały do pierwszego przeglądu otrzymasz od nas gratis.

 

Wybierz model M6040, M7040, M8540, M9540 lub M108S, a materiały do pierwszego przeglądu dostaniesz za darmo!

 

Pamiętaj, że masz czas tylko do końca czerwca. Skorzystaj z tej wyjątkowej promocji i poznaj japońską jakość! O szczegóły pytaj Dilerów Kubota. Listę punktów sprzedaży ciągników rolniczych marki Kubota w całej Polsce znajdziesz na www.traktorykubota.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Kolego Gazela77 mam takie pytanie do ciebie bo masz m8540 a ja 9540 czy jak jedziesz na zającu 4 bieg to czy w zakresie obrotów 1500 a 1800 odczuwasz takie wibracje dostaje kabina ciągnik dziwne jakby miał za ciężko a powyżej tych obrotów już nie czuć tego. Trochę mnie to denerwuje czy z czasem jak skrzynia się dotrze to minie bo tak po za tym jak się wyjedzie na drogę i leci tak ponad 30 km/h to ładnie idzie tylko świst.

Co do wibracji to proponuję sprawdzić ciśnienie w ogumieniu. Powinno ono w tylnych kołach wynosić ok 1,2 bar. Jeśli te wibracje pojawiają się tylko na asfalcie, mogą pochodzić one od opon, i jest to normale zjawisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Tak dla ciekawosci innych napisze że koszt uszczelniacza do przedniego kola( zwolnicy )to 125zł za sztuke.

Ceny filtrow powalaja, wczesniej były prawie o polowe tansze.

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Najbardziej to chyba kosztuje chęć zysku a nie jakość-wkład filtra hydrauliki do mojego Zetora kosztuje od 7 do 30 zł ,filtry paliwowe za grosze,oleju silnikowego nic nie kosztuje :D -i co ?Ano działa to wszystko od dwudziestu paru lat-to znaczy że jakość zawsze musi kosztować ?No bo jeżeli tyle czasu działa to i jakościowo chyba najgorsze nie jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Głupi uszczelniacz kosztował ponad 100 zł czyli jak za kawałek gumy to drogo. Filtr hydrauliki to koszt coś w granicach 170-190 złotych wiec jest drogo jak cholera. Wcześniej było sporo taniej a ceny filtrów poszły dużo do góry nie wiem z jakiej przyczyny. Kubota to dość dobry ciągnik ale już teraz jest drogi, czekam tylko na ceny tych nowych lepiej wyposażonych. Zapewne jak je zobaczę to skwituje to tylko śmiechem bo wydaje mi się ze jak palną cenę to rozmowy z przedstawicielem na temat Kuboty zakończa się bardzo szybko dla wielu osób bo ciągnik będzie mało konkurencyjny w porównaniu do innych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniq    0

odnosząc się do postu Sylwka zgadzam się, iż jakość kosztuje. Mam Kubotę 108 od dwóch miesięcy, teraz ma 98 mth, podnośnik hydrauliczny do tuza z tyłu miał wycieki, wymieniony na nowy, w przednik tuzie wyciek , zgłoszona reklamacja, zagar od powietrza przyklejony taśmą dwustronną, rewelka. Co będzie dalej napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3512mf    7

nie kupiłem kuboty więc nie wiem jakie koszty ale w moim ursusie 3512 dużych napraw nie było a mam go już 15 lat i tylko drobne usterki pasek z alternatorai oczywiste czynności(wymiany olejów i płynów) oraz itp.

Edytowano przez ursus3512mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Ale jaki ma sen porównanie awaryjności dawnego Ursusa z Kubota , JD, NH czy inna marka. Przecież to zupełnie inne konstrukcje, ursus to prosta maszyna , w obecnych ciągnikach wszystko jest bardziej skomplikowane, elektronika , budowa podzespołów. Wiadomo że im prostsza konstrukcja tym mniej problemów. . Teraz SA maszyny o wiele bardziej skomplikowane , chociaż za taka cenę jaka teraz jest powinny być bezawaryjne co nie zawsze się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

@rolniq@ wszystkie te elementy o których piszesz to akurat dodatki montowane w Polsce, a nie produkt Kuboty, stąd też może wynikać ich niższa jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
    • Przez TymonMasa
      Witam posiadam Kubote M108S i mam pytanie do użytkowników tego modelu jak sprawuje sie u Was podnośnik? Jaka jes predkośc z jaką podnosi? Jak z czułością regulacji itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj