Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

hej mam problem mały z mf 3080 jak włóczę wałek pochodzi chwile i przestaje wszystko chodzi mi oprócz womu dodam do tego ze przedni napęd blokada Mstów i półbiegi chodzą jak zegarek ? co moze być i jak to naprawić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz gg  to jest jego wina ? bo niektórzy mówio koputer i sam juz nie wiem 


dodam ze czasami miga kontrolka ale to raz mi sie zdarzyło od womu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matir    2

ale jak przestaje sie kręcić to gaśnie również kontrolka? co sie dzieje jak wyłaczysz i właczysz od nowa wom-zaskakuje od razu? Nie wyrobił ci sie włącznik od womu (ta dżwignia)?


Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wałek zadziała a pokaze na koputerze obroty po pewnym czasie jest 0 i sie nie kreci i kontrolka potem po jakimś czasie miga i jak włocze kotrolka świec sie i powtarza sie to cały czas nałokrogło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No jak pokazuje obroty to czujnik raczej dobry.. dla pewności zmierzyć jego opór elektr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

kolego  KrzysiekDywan a powiedz mi ty jakie masz w tym twoim  ciągniku akumulatory ??


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

11069155_851129458293072_1869164168_n.jp11073952_851128764959808_1465190846_n.jp

Co to moze być olej wyciaka prawdopodobnie od podnośnika czy są tam jakieś uszczelniacze? Zauważyłem to dzisiaj. Jest to mf 3085

Edytowano przez Zolwik1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Po zdjęciu tego ramienia siedzi tam oring tylko nie wiem czy nie jest jakiś calowy wymiar bo chciałem kiedyś kupić wziąłem stary do sklepu i powiedziano mi że ten wymiar jest jakiś dziwny i trzeba zdiąć wymiar z elementów metalowych żeby poznać dokładne wymiary więc se odpuściłem. Poszukaj w dobrym sklepie z katalogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

http://allegro.pl/pierscien-uszczelniajacy-3382270m1-i5205640472.html

http://allegro.pl/pierscien-oring-massey-ferguson-70923580-i5205671513.html

 

Takie pierścienie uszczelniające są w katalogu do MF 3060. Może to samo?

 

Ogólnie to uszczelnić MFa to jakiś koszmar, calowe miary i w dodatku często chore ceny tych uszczelniaczy

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ale jak uszczelnisz to na długo a nie tak jak polskie że symmering wygryzie rowek w wałku wałek do wymiany a uszczelniacz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

czy ja wiem czy te angielskie lepsze... parę dni temu wymieniłem tuleje WOM bo była wygryziona. choć tak teraz myślę może mi tam kto wepchał za mały simering

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Też mam tam wyrobione trochę i jak koleś robił pompę to uznałem że nie potrzebuję wymienić bo nie używam WOM-u raz na rok obornik wywieźć po dwóch latach potrzebny non stop nawozy i opryski ale jakoś lata przy pierwszej lepszej okazji zmienię wydaje mi się że jest tam założona inna niż zwykle bo koleś w serwisie był zdziwiony jakzobaczył jaka ona jest. Ile cię kosztowała i czy jest metalowa czy z jakiegoś tworzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No to nie otym mowa skoro tak jest przy tarczkach od WOM-u tulejka na której jest uszczelniacz czty tam oring który uszczelnia napęd WOM-u i u mnie jest  podrobiony delikatnie co może poowodować nieszczelność i niepoprawne działanie wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No ja usunąłem wyciek oleju pod końcówka wałka WOM dzięki wymianie tej tulei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Przyczyn jest bardzo dużo musisz dokładniej opisać kiedy i w jakich okolicznościach przestało ci to działać bo samo stwierdzenie że nie działa nie dużo mówi a stawianie odrazu na elektrozawór też nie koniecznie jest poprawną diagnozą chociaż dość częstą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze steownik padł zwarcie zrb sprubuj podpiac pod elektrozawór prąd bez posrednio czy ci podnosi jak podnosi to wina moze być w kablach lub w samym sterowniku lub przełoczniku samym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Zasilanie EHR Ci padło zapewne bo kablel przed kabina sie ukruszył... przynajmniej u mnie tak było właśnie po rozjechaniu... a standardowo trzeba zacząć od bezpiecznika przy akumulatorze a nie od końca czyli sterownika. Zresztą tam nawet pazurów nie pchaj, bo napewno nie naprawisz a tylko uszkodzić możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilos235    0

Witam, 

mam problem ze swoim mf 3080, wszystko działa do momentu kiedy włączę wałek wom, po 5 minutach od włączenia ciągnik zaczyna wariować, zapala się kontrolka od ciśnienia oleju hudraulicznego, przestaje działać półbieg elektro hydrauliczny i wspomaganie kieronicy, żółw zając też się nie przełącza. Po zgaszeniu ciągnika i odczekaniu 5 minut wszystko wraca do normy do płuki znów nie włączę wałka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj