Polecane posty

Jak to odpale na wolnych obrotach to lądowanie się święci Ale jak dodam gazu to gaśnie i później się nie swieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armo    0

czy jeśli po odpaleniu silnika wywala płyn chłodzący przy otwartym korku chłodnicy, a przy zamkniętym korku w chłodnicy powstaje ciśnienie (po otwarciu korka płyn wytryskuje spod korka) jedyną przyczyną może być uszczelka pod głowicą?
dodam że chodzi o 3060 i ciągnik pracuje na wolnych obrotach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Czyściłem dzisiaj elektrozawor od żółwia i zająca bo nie chciał przełączać. Po wyczysczeniu zadziałał ale zaczęła świecić sie kontrolka niskiego ciśnienia oleju i przestał przełączać. Gdzie szukać problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nikt tu wróżką nie jest żeby powiedzieć czy wystarczy zmienić filtr, olej, czy może wpierw szukać przyczyny tego syfu w oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Witam. Mam taki problem z przednim napędem w MF 3080 wczoraj jak cofałem z przyczepa w błocie zauważyłem ze przednie kola się nie obracały tak jakby był wyłączony napęd natomiast jadać do przodu jest ok co może być przyczyna?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Panowie, mam problem z półbiegiem. Bez półbiegu idzie normalnie , po włączeniu zaczyna zwalniać i zatrzymuje się. Po wyciśnięciu z powrotem rusza. W skrzyni słychać jakby coś nabierało prędkości i charakterystyczne jakby miałczenie. Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Czy może to być zacięcie się elektrozaworu, czy tarczki do wymiany? Na wyłączonym półbiegu idzie normalnie/ Skrzynia 32/32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Czy przy wyłączonym wzmacniaczu momentu ciągnik jedzie szybciej czy wolniej? Czy napęd przenoszony jest za pośrednictwem satelit, czy jakoś bezpośrednio z pominięciem przekładni? Jeśli nie włączam wzmacniacza, to napęd przenoszony jest przez tarczki w speedshift?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Przymierzając się do wymiany oleju w skrzyni, stwierdziłem, że u mnie nie ma dokładnego filtra oleju hydraulicznego. Przewody idą wprost ze skrzyni do orbitrola. Zastanawiam się czy wszystkie miały dokładne filtry, czy też zdarzały się bez. Przewody wydają się na oryginalne. Zastanawiam się nad dokupieniem i dołożenie , żeby nie było problemów z elektrozaworami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Te bez dokładnego mają dłuższy filtr główny a te z dokładnym mają krótszy problemy robią się dopiero jak ktoś zacznie zamiast długiego zakładać krótki. Dołożenie nikomu nie zaszkodziło zawsze warto zabezpieczyć układ dodatkowym filtrem. Używana obudowa 100zł wkład 80 i przewody ja robiłem metalowe koszt całego zabiegu 400 +/- 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Znalazłem w instrukcji, że 2 filtry zakładane były od nr S0......, Wcześniej powinien byc główny na 40 mikrometrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mikronów nie mikrometrów. Możliwe że od nr.aczkolwiek inni mówią od rocznika nikt nie powiedział że nr się nie zaczyna z rocznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Dopóki mamy układ SI to jednostką długości jest metr, a 10 do potęgi -6 to mikrometr. Ciągnik jest z końca 1991 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Własnie ciągnik został złożony i po odpaleniu i włączeniu przyspieszacza w speedshit, czyli kiedy podawane jest ciśnienie na układ, słychać wycie w skrzyni. Zdejmując ciśnienie szum ( hałas) znika, ciągnik chodzi normalnie i reaguje na przycisk zmieniając prędkość. Wymienione zostały małe tarczki i duża ( miała zerwane zęby). Czy ktoś miał taką przypadłość, bo przed rozbiórką chodził normalnie cicho , ale z racji uszkodzonej dużej tarczce tylko na półbiegach. Ciśnienie na układzie hydrauliki trzyma, nawet po zgaszeniu chwile trwa jak zaświeci się kontrolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

satelity na znaki złożone? może któreś łożysko uszkodziłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Tryby satelit nie były ruszane. Mechanik mówił , że złożył na znaki. Zastanawiam się czy może duża tarcza gdzieś trze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj