bartekjd1

Ranking polskich oraz zagranicznych ladowaczy czolowych??

Polecane posty

Ursusc385    1568

Oj ferdek, przedstawiciel tej firmy mówił że moze nas zawieźć do jednego gościa któty ma ładowacz hydrametu na case i nie jest zbytnio zadowolony i teraz żałuje że nie wziął droższego stolla...

Ciekawe czy takiego stolla można zamontować na Farmtrac'a 675DT lub 685TD ?

 

p.s nie wiem co to musi być za ciężar żeby tur pękł i ciekawe czy te obciążenie by ciągnik wytrzymał (hydraulika)

i skąd wiesz że stoll pęka ?? masz zdjęcia ? bo jak masz to chętnie zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Widzialem jak koleś zlamal ladowacz Faucheux 120 prestige. Maszyna dużo lepsza jakościowo od stolla.Wjózl balot sianokiszonki jechal bruzdą czyli caly ciężar poszedl na jedną strone, wpadl w dolek i wytarczylo-rama skrzywiona. Praw fizyki nikt nie oszuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Troche to był droższy jak euro było po 3,2zł teraz cena stolla to prawie 2 razy tyle co polski odpowiednik, a przecież mamy też polskie lekkie ładowacze np. pronar łc3 czy hydrometale, ale już mniejsza o to bo stoll to też taki bez skakzy nie jest i ramy w tych ładowaczach lubią pękać i ciekawe jak wtedy opłaci się wymiana ramy i ile to będzie kosztowało!!!

ps. no bardzo ciekawe w którym ciagniku siądzie napęd w tym ze stollem i bez przeciwwagi. czy z polskim z przeciwwagą bo ja obstawiam pierwszą opcję

ps. 2 bajki dielerów jako by to stoll był 2 razy lżejszy, że polmot 6 waży 840kg a stoll 420kg, tylko że nikt nie wspomina przy tym że stoll podaje masę samego wysięgnika a polmot całego tura z mocowaniem a wysięgnik polmotu to 540kg (120kg które to są raczej na ciagniku a nie przed ciągnikiem), oraz to jako by stoll szybciej chodził to teraz polmot i agromasz też montuje wpięcie bezpośrednio w hydraulikę ciągnika

widzisz diler TUR powiedział Ci że Stoll pęka, a Stoll-a że TUR 2 razy tyle waży, który jest wiarygodny?

Dlaczego ten TUR6 tak nisko podnosi? 3,25 to trochę mało.

@inginio po czym poznajesz że jest uzo lepszy jakościowo od Stoll-a? Masz obydwa, czy tez może sąsiad kuzyna brata ciotecznego takie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

TUR6 ma "koparkową" ramę, jest załamana pod dość dużym kątem i stąd taka stosunkowo niewielka wysokość podnoszenia. Plusy tegoż rozwiązania to ogólnie krótszy zestaw (lepsza manewrowość) i mniejsza dźwignia (większa stabilność), z tym że jeżeli komuś nie wystarcza te 3,25 to nawet nie ma o czym mówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

widzisz diler TUR powiedział Ci że Stoll pęka, a Stoll-a że TUR 2 razy tyle waży, który jest wiarygodny?

Dlaczego ten TUR6 tak nisko podnosi? 3,25 to trochę mało.

@inginio po czym poznajesz że jest uzo lepszy jakościowo od Stoll-a? Masz obydwa, czy tez może sąsiad kuzyna brata ciotecznego takie ma?

o tym pękaniu stolla to wiem od serwisantów a nie od dielera ( więc coś musi być na rzeczy) ale i od wielu ludzi o tym słyszałem, a i na af jest pewien user który wymienił stolla na hydramet i nie był to ładowacz na jakmiś ciągniku ala czołg ale na maleńkim leciutkim agroplusie 3cyl, a o tym że stoll 2 razy lżejszy to dielerzy bajają :)

@Mirasek ale to że ma tzw. koparkową ramę to chyba ma więcej zalet niż wad bo narzędzie jest blisko przed przednią osią a podniesiony do góry jest znacznie dalej te narzędzie co ułatwia wyładunek, a w przypadku innych ładowaczy to można zauważyć ze podniesiony na max tur to by sobie na maskę wysypał to co ma w łyżce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jakim cudem, narzędzie będące bliżej przedniej osi, podniesione maksymalnie do góry będzie dalej od tejże osi? Oczywiście w odniesieniu to ładowacza z dłuższym ramieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Mój kolega który mieszka obok mnie jest dość potęrznym handlarzem używanych maszyn rolniczych z zachodu więc troche wiem na temat jakości.Wraków nie przywozi wogóle tylko konkretne maszyny. Wiem że Faucheux jest bardzo dobrym ladowaczem tak np. Trima Bass Quic Mailleux czy stoll. Na zachodzie dziadostwa (bez urazy) nie zakladają. To wlaśnie on skrzywil rame od faucheux. Ma też gospodarstwo(dawny PGR) 430ha i widze które maszyny jak pracują a pozatym to często jestem u nich bo czasami dlubie przy elektryce.Aha kiedyś mialem na handel Mailleux MX 100 z polamaną ramą. Udzwigu mial chyba coś kolo 2200kg. Niby nie do zajechania a i tak go ktoś polamal.Prosze nie zrozumcie mnie źle tzn. nie przechwalam się i nie chce, poprostu mam na codzień do czynienia z maszynami różnego typu.Tak przy okazji możecie zobaczyć co ma w sprzedaży maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zakładając że pozycja dolna jest jednakowa to teoretycznie w obu przypadkach chwytaki będą na górze w takiej samej odległości od osi. Z tym że krótsze, bardziej załamane ramię ma mniejsze zmiany tej odległości w całym zakresie podnoszenia, na dole jest bliżej osi i oczywiście niżej podnosi. Jeśli ktoś nie potrafi sobie tego wyobrazić z pomocą przychodzi MS Paint :)

http://img168.imageshack.us/img168/2659/turh.jpg

 

Jak mówiłem, kwestia potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ponawiam pytanie Ferdka07 o ładowacze pomarolu. Może ktoś miał z nimi styczność? Do farmtraca 80 4WD dealer oferuje mi taki ładowacz tur 220. A na forum nawet jednej informacji o nim nie udało się znaleźć. W stosunku do agromaszu ł104 ma lepszy udźwig i wysokość podnoszenia, dlatego mnie oferta zastanawia.tylko, że z agromaszu dość dużo osób ma i wiem co to jest, a z pomarolu nie znam żadnych opinii. Oprócz dealera który zakłada ich dość sporo, ale wszystkie są niedawno założone i jeszcze nic o nich nie można powiedzieć pewnego.

Jeszcze mam ofertę hydrometalu At 20, ale cena tylko ok 1500 zł niższa, a to już w ogóle nowość.

Zaś hydramet i polmot są już ponad 2 tysiące droższe, od tych pierwszych, więc raczej mniej się nad nimi zastanawiam.

Może ktoś pomoże mi w tym ciężkim wyborze, szczególnie chodzi mi o opinie o tym pomarolu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

No i jakie opinie, może jakieś porównanie z ł104. Skoro wyżej podnosi to prawdopodobnie dłuższy wysięgnik i może ciągnik szybciej podnosić?? Dużo wystawał przed ciągnik?? Jak jest z jakością wykonania tych ładowaczy?? czy dużo miał ten ładowacz przepracowane i czy były z nim jakieś problemy. Wiem, że dużo pytań, ale jak usłyszałem, że na ł104 trzeba czekać nawet 2 miesiące to muszę się pośpieszyć bo do żniw nie zdążę kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Pracowało się jak każdym ładowaczem B) No troche szybciej podnosił od ł-104 ale dużej różnicy nie było, właśnie nie jest dłuższy od ł-104 jest bardziej załamany, ile miał przepracowane to nie pamiętam, a problemów żadnych nie było :D

 

P.S Chcesz zdjęcia jak wygląda na 80 4WD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeni    0

witam mam mailleux mx 100 ze stopionymi uszczelniaczami nie moge odczytac wymiarow potrzebuje orginalne gdzie kupić. Potrzebuje jeszcze szybko złącza FASTER dolnej czesci przy ciagniku na 5 przewodow.Jesli ktos cos wie pilnie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomek82    0

Proponuję kontakt z importerem ładowaczy MX - GREGOIRE-BESSON POLSKA Sp. z O.o.

 

e-mail:

t.bekas@gregoire-besson.pl

t.macioszek@gregoire-besson.pl

 

Podaj im model ciągnika, dorzuć zdjęcie rozdzielacza i ładowacza a napewno pomogą.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1975    0

Dwa tygodnie użytkuje Stoll FZ 20 ProfiLine i uważam że marka przereklamowana .Podczas odkrywania piachu wygieły mi się blachy mocujące drugi siłownik z ramą odchyłu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj