Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamjd6100    3

Witam ja proponuje mf 255 wykonaniembije ursusa 3512 mf 255 jest jak najbardziej godny polecenia mało awaryjny ,tanie części w moich warunkach ciągnie pług 3 skibowy,

do prasy sipmy jak najbardziej pasuje a do rotacyjnej też idealny więc ja bym na niego postawił.

farmer8244    4

Ja bym polecił Ursusa 3512 o mocy 48 km mało pali ślnik wysoko prężny nic więcej nie potrzeba szybki zwinny ciągnik ;)

EDWIN    0

no wiesz @miki20 u mnie z tym darciem o miedze identycznie jest :D raz walkę aż toczyłem.u mnie sa gospodarstwa i gospodareczki ;) ale ci na małych 5-10 ha w nic nie inwestują i się ogólnie nie rozwijają ani trochę żadnych maszyn chlewni itd.ale za to ci najwięksi ciągniki kto najsilniejszy większy itd z chlewami tak samo.a teraz jeszcze samochody kupują :P to wcale kryzysu nie ma heheh ale jak mleko pójdzie w dół to nie będzie znów tak wesoło

Wiadomość z agroFakt.pl

miki20    2

@EDWIN

No dokładnie zamiast patrzec co jest potrzebne to oni kupją tylko dlatego żeby miec lepsze jak sąsiad. U nas w okolicach to nawet jak ktoś sobie miotłe kupi to na drugi dzień u jego sąsiada też stoi nowa miotła, oczywiście lepsze i droższa żeby pokazac kto jest lepszy ;) A co do tych gospodarst i gospodareczek to chodziło mi o to że jeżeli ktoś chce się rozwijac to nawet przy tych kilku ha jest szansa na rozwój, tylko trzeba chciec i patrzec i pilnowac tego a nie siedziec przed sklepem i pic jabole od rana do wieczora :P

karol78555    0

Polecam wyłącznie T25..za 6tyś zł można nabyć nawet w niezłym stanie..a za C330 w podobnym stanie trzeba ok 12tyś..a więc to już chora cena

Mathieu92    112

Wybór ciągnika na takim areale lub ciut większym zależy od tego czy zajmujemy się gospodarstwem jako pracą z której mamy wyżyć czy tylko mamy zajmować się hobbystycznie. Jak dla mnie do orki pługiem 2x35 na średnich ziemiach,bron,siewnika itd wystarczy t-25. Do prasy czy kosiarki rotacyjnej bym go już nie polecał. Myślę że t-25 oferuje dobry komfort w kabinie który pozwala na ogarnięcie gospodarstwa do 8-10 ha(jeżeli oczywiście gospodarstwo jest naszym głównym źródłem dochodu)

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć że t-25 na około 5ha ciężkich ziem,w tym 2ha na terenie pagórkowatym nie wystarcza-zajmujemy się gospodarstwem raczej hobbystycznie. Często słyszę narzekania mojego ojca że przydał by się do pługa czy kultywatora(który stoi prawie nieużywany) mocniejszy ciągnik-choćby u3512 nie mówiąc już o 4512 lub 4514 ;)

Jednak inwestycja w ciągnik powyżej 50km przy takim areale może się nigdy nie zwrócić,chyba że uprawiamy na nim warzywa itp.

emillo1212    15

Moim zdaniem najlepszy byłby ursus C-330. Jest to bardzo zwrotny ciągnik a co najważniejsze bardzo mało pali.

ZUCH1234    72

Moim zdaniem najlepszy byłby ursus C-330. Jest to bardzo zwrotny ciągnik a co najważniejsze bardzo mało pali.

zwrotny ekonomiczy prosta budowa tylko moim zdaniem troche mocy mu brakuje w porownaniu do 2812 niema startu

emillo1212    15

Ale na takim areale to on nie będzie pracował z ciężkimi maszynami więc jego moc w zupełności wystarczy. Takie jest moje zdanie na ten temat ;)

lukaz    1

C-330

mało pali

tanie części

ładny egzęplarz 15-20 tyśi

a w leśie to zalerzy do czego ale przywieżć drewno napewno da radę

wykorzystanie na 4ha to ledwo co 50 godzin pracy rocznie

sim12    2

C-330 najlepszy do tego będzie . 360 3p moze i mało pali ale wał podobno siada .

armi95    0

Na 5 ha polecam c 330 ewentualnie t 25.

Jeśli ktoś ma więcej kasy dobrze spisuje się 3p bo mało pali a w polu tylko dotyka

prox7441    4

kunia sobie kup uzasadniam tani, łatwy w obsłudze :)

a jak z awaryjnością tego modelu... hehe...

Davidastra    0

awaryjnośc niewielka i jeżeli bedzie to rodzaj rzeński to nawet można rozmnorzyć co w przypadku c 330 czy T25 nierealne :) :) :) :) :) :)

Wojtek1693    28

Ja polecam ci ursusa c-330 lub T-25 ale jak masz dużo kasy to możesz się pokusić na 2812 lub na 3512, albo jakiś zetor 5211 itp. :)

miki20    2

@ArekNH

No napewno starczy,

Tak np. mój sąsiad obrabia coś ok 5-6 ha( wszystko orne) i c-330 i c-360 i twierdzi, że dobrze że ma 60-tke bo tak to by kiepsko było małym ciągnikiem wszystko robic :P To taka jeszce jedna odpinia :D Nie wiem czy to w tym temacie czytałem że c 330 wystarcza do ok 10ha, to tak dla przykładu mój wójek obrabia ok 12-13ha w tym ok 2 łąk i ma t25 zetora 8011 i jeszcze niedawno dokupił c-360 :) i twierdzi że ma tak w sam raz :)

sim12    2

c330 lub t25 taki wystarczy

Stevan takich ciągnikow jak c330 to ze swieca szukac :lol:

TOMEK0603    0

Stevan ja w życiu nie kupiłbym t25(chociaż 2 sąsiadów ma ich).Jak kupisz C-330 to musisz o niego dbać a będzie chodził jak zegarek. U mnie na 30ha w ciągu roku spaliła około 1500l ropy(ale dostawała po garach).

Ludzie.. dziadek "ciapkiem" C 330 obrabiał 10 ha i było gites..

a wy tu jakies smoki rzucacie..

3512 w zupełności wystarczy! nawet na ciężką ziemię .. to zrywny ciągnik z dużym zapasem mocy, wiem bo mam..

a Zetora nie kupuj bo pali ropy jak by miał ze 120 KM a mocy ma tyle co słaba C-360

na dodatek jest cięższy ..

nie opłaca się

Mathieu92    112

Jeżeli jest cięższy to na ciężkich glebach jest zaletą ponieważ stabilnie idzie. Miękki przód daje komfort kierowania. A nie jak we Władimircu że każdą bryłkę ziemi czujesz ;[ Ale myślę że ten temat pomalutku będzie wygasać ponieważ gospodarstw o podobnej powierzchni jest coraz mniej. I niedługo możliwe że będą się ważyć losy też i mojego gospodarstwa. Mogę zyskać dużo(jeśli chodzi o areał) albo i stracić :lol:

damjan15    0

Moja ciotka m-ką obrabia ponad 35ha ale mniej niż 40ha i nie narzeka. Wiadomo że polony to nie są wysokie ale dowiedziałem się że planuje kupno nowego ciągnika :lol:. Ale ponad 20 lat 30 dawała radę na nie całych 40ha ;[

Ursusc385    519

Ludzie.. dziadek "ciapkiem" C 330 obrabiał 10 ha i było gites..

a wy tu jakies smoki rzucacie..

3512 w zupełności wystarczy! nawet na ciężką ziemię .. to zrywny ciągnik z dużym zapasem mocy, wiem bo mam..

a Zetora nie kupuj bo pali ropy jak by miał ze 120 KM a mocy ma tyle co słaba C-360

na dodatek jest cięższy ..

nie opłaca się

Powiedział co wiedział... :lol: Zetor pali tyle co 120km haha i jest słabszy od c-360 ;[ widać że nigdy nie jeździłeś zetorem i na dodatek wymyślasz jakieś bzdury o spalaniu...

Od 3512 wole o 100x c-360, wiecej zrobi w polu, i jest o połowe tańsza... nie wiem po co płacic za 3512 tyle jak on nadaje się tylko do zgrabiarki...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dzik82lysy
      Słyszałem ze DF należą do lekkich ciągniczków(bynajmniej te modele)i nie wiem czy taki DF byłby dobry jako ciągnik główny?3czy 4 skiby obrotowe???Kverneland na resorach (używany) czy nowa unia na zabezp. kołkowym???Czy ok.90 konny agrotron jest w stanie unieść agr up siewny 3 metrowy zestaw famarolu???Oczywiście nie na przekaźnik!
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez TOME11
      witam

jakie są obecnie dostępne kolory do wybrania w nowej Valtrze?

pozdrawiam
    • Przez podlaskirolnik
      Witam Mam zamiar kupić ciągnik ,który byłby głównym ciągnikiem w mlecznym gospodarstwie. Pracował by  z pługiem fraugde 3+1, gruberem 2,5m, prasą belującą z 15 nożami i rotorem. Śmigał by też z turem i  beczką 7tyś litrów. Pieniądze jakie chcę na niego przeznaczyć nie powinny przekroczyć 300 tyś z turem (chodzi o jak najmniejszą stawkę).
       Myślałem nad Kubotą m 110gx i Case maxxumem 110-120. W grę wchodzą tylko nowe ciągniki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam